Seriál z nahrávání - NWO

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Tonysss

Re: Seriál z nahrávání - NWO

Příspěvek od Tonysss » 03 kvě 2013 09:54

kámoš teď pro jednu písničku použi 6 stop kytar (3 rozdílné kytary a 2 komba)
Troškař :-)

Při posledním hardrockovém projektu jsem končil s 12 stopama kytar různě ekvalizovanýma a rozhozenýma v panoramě (a to pouze beklajtový zvuk)
Sólové kytary byly další stopy :-)

Nikdy se mi nepodařilo z jednou stopou beklajtové kytary dostat nějaký vůbec použitelný rockový mix !
žádné stereo "udělátko" a fígl do sterea PROSTĚ NEFUNGUJE !! tečka.
Občas jsem nucený takhle čarovat při Live záznamu z koncertu kapely s jednou kytarou.Ale výsledek žalostný.

delayko
Vybavení

Příspěvek od delayko » 03 kvě 2013 10:06

Ja len k tej base :) ked uz chces pridat tak cca 2,5k a mozno skus aj vacsi HPF mozno aj od 100Hz skus 6dB/oct vtedy pekne vyleze.

Stan

Příspěvek od Stan » 03 kvě 2013 10:17

Já taky mluvil o jedné kytaře :) nevím kolik měl tracků dohromady to by jsem kecal. ale zvuk to byl parádní.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 kvě 2013 10:02

Tak prace na nahravce se zase trochu posunuly a zkousime vokal. Tady je zatim pracovni nahravka do dalsi sklaby. Je to jen na nejakej mikrofonek ve zkusebne do notasu, takze mistama zkresleni atd. ale na zakladni dojem to asi staci. Co vy na to?

nwo08mix140

vasek

Příspěvek od vasek » 10 kvě 2013 10:17

Je to rytmicky dost hrůza, abych řekl upřímně. Moc ti to nezávidím, spousta práce a stejně to nebude mít zvuk kvůli těm nepřesnostem. Zpěv bude celkem v pohodě, když nebudu moc řešit výslovnost.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 kvě 2013 10:26

vasek: ok, dik za nazor:) No krome zpevu tam uz rytmicky asi neni nic co by me extra rusilo, takze v pohode;)

vasek

Příspěvek od vasek » 10 kvě 2013 10:28

Už to možná neslyšíš, ale kapele to teda imho moc nešlape. Bubeník se mi zdá si naložil víc, než unese...

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 10 kvě 2013 11:47

Příjdou mi kytary jaksi víc, jakoby to bylo jenom o kytarách, přičemž se tam děje celkem dost věcí nato,aby to ty kytary zazdily. Myslím, že by stačilo jen trochu ofiltrovat spodky..(nižší středy)Zároveň se mi zdají dost časově daleko od sebe. Kopák je hodně skrytý. Nevím nakolik ty kejtry zamaskovaly hall u kláves, ale v tomhle stylu ho na nich bývá vždycky dost. Bicí bych umístil taky do větší místnosti. Ovšem s nějakým vhodným pre-delayem. Zpěv je celkem v poho (relativně), nicméně dozpívat nějaké dvojhlasy, trojhlasy v refrénu by stálo za zkoušku minimálně..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 10 kvě 2013 14:21

je to takovy garazove zastreny, ale mozna to tomu prave sedi a kdyby se to vycizelovalo, tak by to ztratilo nejaky mojo? nevim... zpev je na tom asi fakt nejlepsi, ma docela atmosku, skoda toho zachvevu muzskyho hlasu, ten je imho dost spatnej a hazi to nekam jinam (ale mozna tam, kam kapela chce, tj. nejakej metal?)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 10 kvě 2013 15:30

vasek píše:Už to možná neslyšíš, ale kapele to teda imho moc nešlape. Bubeník se mi zdá si naložil víc, než unese...

Vasek to asi konstatuje v zmysle nepresvedciveho groovu, nie ze by to bolo nejako extra rozhodene. Verim, ze vacsina chyb je opravena, ale postrada to taku tu pridanu hodnotu od bubenika, ten povestny feeling, ktoreho absencia moze iritovat. Holt, nie nadarmo su vo svete vychytene niektore bubenicke osobnosti, aj ked presnych bubenikov je ako maku...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 12 kvě 2013 21:26

Diky za nazory! No jako metal to zacinalo, ja jsem to pak tema klavesama v refrenech zkusil posunout trochu nekam jinam a ted s tim vokalem se to zase nekam posouva, jeste uvidime, kde se to nakonec ustali... Co se tyce bubnu, ja nevim, sice nemam odstup, ale fakt mi prijde, ze to slape slusne a nemam vubec potrebu tam neco opravovat. Je pravda, ze obcas bubenikovi rikam, at se vic soustredi na groove nez na pocet uderu za vterinu, ale tady mi to spatny neprijde. Tak uvidime jak to budu slyset s nejakym casovym odstupem:)

komasix

Příspěvek od komasix » 19 kvě 2013 23:39

já myslim že když se zvukově pojmou ty bicí uplně jinak tak to bude ku prospěchu.
hlavně virbl. zpěv je hezkej a klapky taky.
bicí moc nešlapou ale věřim že jinej mix tomu taky pomuže. ted sou takový nepravděpodobný.
oželil bych trochu tu srozumitelnost a postavil to na narvanym virblu kterej to potáhne. klidně plechy míň. celý to dát (bicí) do nákýho prostoru.
heh dobrá hra na volný asociace

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 kvě 2013 23:48

koma6: dik. Co myslis tim nepravdepodobny?

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 20 kvě 2013 09:40

No mě už se to celkem líbí.
S tím virblem bych souhlasil, měl by trošku dělat větší ránu ho hlavy :-)
Už jsem to psal jednou,ale mě by se líbilo ho trochu "zaplechovatět" s docela přehnaným kompresorovým vytažením ataku...a samořejmě ho i trochu nakreslit nějakým saturátorem
a celkově jej v mixu přidat ať se dá podle něj v té husté aranži trochu rytmicky více orientovat.
bude to dle mého více šlapat.....

skeld

Příspěvek od skeld » 20 kvě 2013 15:56

Mě už to takhle připadá dobrý. Je to hodně zahuštěný, ale nevadí mi to.

Odpovědět