Seriál z nahrávání - NWO

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
komasix

Re: Seriál z nahrávání - NWO

Příspěvek od komasix » 21 kvě 2013 00:27

znova sem poslouvhal a stojim si za tim. virbl zní jakože je to přebuzený jinak tam moc nefunguje. Kytary sou taky takový praskavý a jediný co prolejzá je to kvákadlo. Potom se to hezký pojí s těma klapkama to zní hezky...... až na ten virbl )

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 kvě 2013 10:39

ok. Diky za nazory!

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 21 kvě 2013 11:51

Je to zajimave, kam se to posouva. Klapky hodnotim kladne, ale mozna je jich moc. To vysoke arpegio, nebo co to je za cvrlikani, ktere se objevuje vyrazneji okolo 2:05 bych vyhodil, to je podle me moc infantilni, stejne jako ten evil voice. Ja bych to naopak uvital trochu cistejsi, bici do xichtu a krasne krupave a vytazene plechy, maly buben by si urcite v nekterych pasazich, nebo vsude poradil s vrstvou samplu, ktery by nahradil to gumove zkresleni, tam bych nevahal. Jinak je to dobre a je super, ze se s nama delis o progres.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 kvě 2013 13:06

no je fakt, ze kdyz se nad tim zamyslim a zameruju se na to, tak ty bici a asi hlavne virbl by mohly mit vetsi "punch". Udelal jsem ted pokus s kompresorem na cely grupe a uz to asi naznacilo spravnej smer. S trigrem jeste uvidim, zatim se mi nechtelo kurvit ten zvuk virblu samplama, ale mozna to neuskodi.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 21 kvě 2013 15:16

samplu (hlavne nejakeho struniku) bych se nebal, jestli tohle neni to spravne misto pro tuhle techniku, tak pak uz nevim co... Pravda vychazim jen z posledni ukazky, treba je v moznostech nabranych stop neco vytezit a na samply se vykaslat, ale jestli je v ukazce to nejlepsi, co lze nahravek srotaku dostat...

komasix

Příspěvek od komasix » 22 kvě 2013 00:34

já myslim že na samply je času dost )

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 kvě 2013 23:46

To už zní o poznání líp, než před pár týdny :). Nástroje , respektive vše je čitelné, takže už podle mně jdou slyšet jasně některé nedostatky na straně kapely.

Moje postřehy: Ten struník na virblu - no nevím co to byl za nápad, ale ee. (ne tak moc) Bicí chtějí ještě víc punch (asi víc komprese na OH), roztáhnout více do sterea, virbl nějaký slušný, ostřejší plate reverb. Jinak obecně reverby (a delay na zpěvu) jsou všude ok až na to, že bych je ořezal na spodcích. Kytary mi příjdou až moc ořezané na výškách. Kopáku chybí tečka. Tečka. :wink:

Ale jinak slušně sis s tím pohrál!

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 kvě 2013 00:56

ja bych si tu honbu za 'punchem' za kazdou cenu jeste promyslel, porad mi prijde, ze urcita neurcitost (sic ;]) tem bicim muze sedet, nekdy muze bejt z jakoby technickyho nedostatku funkcni estetickej prvek a mne se zda, ze ted ti to tady funguje. (na me tam mozna jeste obcas vykukujou nejaky zbehly transienty z hi-hatu, ktery jakoby nebyly soucasti jedny bici grupy a vyskakujou si na ni :-] taky bych trochu low-passnul nejakej synth, co tam hraje opravdu docela vysoko, snad frekvencne az nad hi-hatama...)

jinak nevim, jak jsem si na to vzpomnel (asi z kazet rodicu z detstvi), ale moment v 1:31, vokal = [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W-2s34wBhyc#t=29s[/youtube]
;]

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 kvě 2013 10:06

Brooklyn: hehe dobra reminiscence:) Ale v podstate myslim, ze naladou a nejakym podtonem by to opravdu melo do tehle doby a nalady trochu smerovat (plus nejaky dalsi veci z osmdesatek)... A jak pises s tou estetikou, tak to vnimam velmi podobne a snazim se rozhodovat opatrne, aby se to neztratilo. No a s tim pak souvisi i nektere ty veci, ktere pusobi treba pro nekoho naivne detinsky nebo v nejakem smyslu nespravne. Ono to pak zas na druhou stranu tvori rozpoznatelnej charakter. Vim, ze se to nesmi prehnat pres nejakou mez, ale rek bych, ze bez toho aby to necim provokovalo by to nemelo sanci zustat v povedomi....

Fillippos: dik za postrehy!

btw. jinak je stejne vtipny, jak je tam pracovni vokal nahranej na plastovej mikracek za par stovek do integrovany zvukovky notasu a nikdo to neresi:)))

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 23 kvě 2013 10:26

btw. jinak je stejne vtipny, jak je tam pracovni vokal nahranej na plastovej mikracek za par stovek do integrovany zvukovky notasu a nikdo to neresi:)))
hahaha :D

vasek

Příspěvek od vasek » 23 kvě 2013 12:00

No neřeší, protože to tam docela v pohodě funguje. Všechny problémy se imho točí kolem bicích - tzn. jak problémy hudební tak zvukové, jinak je to v klidu.

dano

Příspěvek od dano » 23 kvě 2013 15:54

super Amorph!!! inak celkom moze byt sranda ako tento thread zobrazuje vsetkym vysinutym konspiratorom, ktori si davaju vyhladat info o New World Order :-D takyto NWO beriem aj ja

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 23 kvě 2013 17:47

Poslední mé přání :D
Virblu ještě trošku přidat tělo, zesílit kopák a trochu ho otečkovat...
A je to super.

Malcomfort

Příspěvek od Malcomfort » 09 čer 2013 17:36

Jestli to tak chce kapela, tak OK, jestli ne, tak je to podle mě hodně mimo. Hlavně mix. Tohle je totálně stadionová hudba, tam musí být vocal in your face, synthy nesmí být tak blízko vokálu(s tím asi už tak moc nezmůžeš, to si musí taky trochu uvědomit kapela, co tam dá za tune na synthu), ale být jakoby pod ním a podporovat ho, bicí udělat daleko jemnější, přijdou mi strašně ostré a harsh. Vynikat musí dynamická pumpa kick-snare, zbytek bicích je sprostě řečeno podružný.

Je to dost trhlá hudba, dávat do konce táhlého vokálu nějké rozjívené kytarové solo s wahem, uff teda. Podle mě to ale jednoznačně k zemi sráží ty synthy, dělají tam víc škody, než užitku, s něma se musí vždycky opatrně.

Odpovědět