Sigurt - Believe ( dnb quick mastering )

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět

jackies

Re: Sigurt - Believe ( dnb quick mastering )

Příspěvek od jackies » 30 lis 2009 01:43

Teď jsem to nějak nepobral :roll:
Chtělo by to nějaký koment. Jakože to takhle děláš ty ? Nebo to je nějaký UNI hrubý návod na "mastering" ?
Nebo že jsi chtěl jen ukázat u téhle konkrétní věci jak jsi jí natlačil ?
( Bez komentu je dost nebezpečné tu takové věci vystavovat. Ještě si budou někteří mladí myslet, že je to takhle normální a brát to jako správné )

delay

Příspěvek od delay » 30 lis 2009 08:24

Díky, že ses podělil... Těžko něco komentovat, je to tvůj postup a já ho mohu srovnávat maximálně se svým a vzhledem k žánru je to asi mimo...
Jen bych se optal, jestli používáš více kompresorů najednou - zahlédl jsem Sonnox, pak multiband od Waves, pak jsi na to pověsil Liquid a v tu chvíli bych rád viděl RMS, pač se mi zdálo, že to je už DOST (koukám, RMS asi bude ten teční metr na Inspectorovi... -9 až -8, to je asi ještě únosný. EQ při masteru řeším uplně minimálně.

Ale jo, celkem tomu rozumím :) Proč ne.

sigurt

Příspěvek od sigurt » 30 lis 2009 09:38

Mno jo..
Bolo to tak myslene ze nejak tak to robim..kedze ohladne masteringu dnb som toho moc nenasiel skor setky tutoriali su na ine viac komercnejsie zanre.. mozno je to trocha preprocesorovane :)

1.Sonnox EQ (nejake korekturi cca +/- 1db)
2.Sonnox Dynamics ( tam mam iba warmth na cca 30 % viac mi znie harsh )
3.Multiband limiter ( kompresujem jemnme iba spodne pasmo )
4.Liquid mix ( tam mam emulaciu SMART RESEARCH C2 ratio 1.5 , redukcia do 2 db , EQ pultec na spodok dost vyrazne , a vysky pridane high shelf Neve emulacia)
5.Varisaturation ( preset TAPE , len digitalnu cast mam zmene na soft )
6.RBass ( tam je cosi natlacene na 75 Hz )
7.Brainworkx ( tam som trocha stiahol Side channel aby to hralo viacej do mono , plus este jemne stredy vytiahnute v mono casti )
8.Limiter ( nastaveney na CLIP mod , redukcia do 3 db )

kexik

Příspěvek od kexik » 30 lis 2009 09:47

to musis mat hodne blby mix, ked musis pouzivat hentaky retazec. minimalne 1,2 a 6 su hodne pochybne pri tom co dokazu tie dalsie veci co tam mas

Odpovědět