Školení

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
maux

Školení

Příspěvek od maux » 15 srp 2014 16:14

Čau kluci,

chtěl bych se zdokonalit v míchání a u nás v okolí není nikdo u koho bych mohl zaklepat na dveře. Kdyby dávali evropě klystýr, tak ho strčí nám. Rozumíme si...

Je někdo z vás třeba z Plzně, nebo okolí a chtěl by si přilepšit nějakým tím zlaťákem? Moje představa je taková, že vezmu noťáska a na mých věcech si řekneme co je dobře a co není. Nebo můžeme i u mě. Ok?

Nebo mi můžete doporučit člověka, co válí, ale třeba sem nechodí......

Díky moc.

Liquid Sound
Profesionál

Re: Školení

Příspěvek od Liquid Sound » 15 srp 2014 17:04

Tohle je strašně obecnej dotaz. Vzal bych si desky se stylem a zvukem co chceš dělat a kontaktoval lidi co jsou v bookletu. Přijít někam naslepo, třebas ke člověku co si dělá doma elektroniku a ptát se ho jak míchat jazz nebo kytarovky je vyhazování peněz a cesta do nikam. Tzn. upřesni co nejvíc co chceš. A vyhni se lidem co řikaj, že dělaj všechno. ;) Btw. nehraje to zas tak moc roli, ale mohlo by bejt funkční, kdyby tvuj mentor používal stejný daw jako ty.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 15 srp 2014 17:48

Případně sleduj tenhle web http://deccart.cz/
Pořádají různé vzdělávací akce, práce v cubase, ableton, produkce, mixing atd.

maux

Příspěvek od maux » 15 srp 2014 19:05

Jo ták... Mno, já tedy nehledám konkrétní styl, nebo "sound". Určitě bych uvítal chlapíka s vlastním domácím studiem, nebo člověka co v něm pracuje a tak podobně...

Je to jako s řidičákem, chtěl bych si nejdřív ujasnit dopravní situace a značky a pak se teprv uvidí, jestli budu řídit autobus, nebo traktor. Chápeme se?

Stylově asi tak nejblíž elektro pop rock a DAW Cubase. No a asi bych se chtěl v prvním kole naučit správně usazovat živé nástroje, protože doteď jsem jel jen virtual. A slova jako jazz, kytarovky a mentor jsou trefa do černýho. :wink:

Deccart mě nepotěšil, jednak mi zatím nemůže být vyhověno (ve smyslu, že individulně to mají v přípravě), no a pak nefunguji na západě, což je pro mě nejhorší. :(

Takhle dobrý?

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 15 srp 2014 20:05

Ty kursy probíhají většinou v Praze a česko není tak obrovské :) Byl jsem na dvou, a na tom prvním byl Jiří Paška z biotechu..rozebíral tam s náma jednu věc co míchal Kollerovi. Za dvě hodiny jsem nasál kopu informací. Na druhou stranu mě taky docela nas**li, když v půlce přišel nějakej týpek a začal asi hodinu dělat promo nějakýmu webu na prodej muziky. To mi přišlo trochu úlet, na to že ten sedmi-hodinovej kurs stál 1500.

maux

Příspěvek od maux » 15 srp 2014 21:09

Jasan, to muselo bejt prima. Kačky neřeším, spíš volnej čas je problém a proto bych raději ten individual u nějakýho šikulky.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 17 srp 2014 19:19

maux píše:Jo ták... Mno, já tedy nehledám konkrétní styl, nebo "sound". Určitě bych uvítal chlapíka s vlastním domácím studiem, nebo člověka co v něm pracuje a tak podobně...

Je to jako s řidičákem, chtěl bych si nejdřív ujasnit dopravní situace a značky a pak se teprv uvidí, jestli budu řídit autobus, nebo traktor. Chápeme se?

Stylově asi tak nejblíž elektro pop rock a DAW Cubase. No a asi bych se chtěl v prvním kole naučit správně usazovat živé nástroje, protože doteď jsem jel jen virtual. A slova jako jazz, kytarovky a mentor jsou trefa do černýho. :wink:

Deccart mě nepotěšil, jednak mi zatím nemůže být vyhověno (ve smyslu, že individulně to mají v přípravě), no a pak nefunguji na západě, což je pro mě nejhorší. :(

Takhle dobrý?
Já pořád moc nechápu co teda chceš. Pokud nechceš nic konkrétního, tak ti budou bohatě stačit všeljaký mraky videí z Youtube. Namátkou než projdeš třeba Pensado's Place, tak ti to zabere hodně času. A užitečnějch rad jsou tam mraky. Prima jsou taky online MIT nebo Berklee kurzy. Navíc potrénuješ angličtinu. Na všeobecný znalosti je rad na netu přehršel a rozhodně neni potřeba chodit na nějaký semináře, jejichž motivace navzdory prezentaci nespočívá v tom něco klienty naučit. :wink:

Co myslíš tim správně usazovat nástroje? A co namená, žes jel do týhle doby jen virtual? Znamená to, že chceš overdubama do samplů dodělávat živý nástroje?Nebo natáčet a dotěď sis jenom hrál se samplama? Pak je nejjednodušší obeslat všechny studia ve tvym okolí, zda-li by ses mohl přijít mrknout na natáčení anebo jestli nechtěj výpomoc zdarma. Z místa kde jede zakázka za zakázkou po tejdnu pochopíš víc než z párhodinovýho kurzu. Výpomoc bude asi složitější, ale na natáčení by to problém bejt nemusel. Leckde jsou velice vstřícní. Někde se ale za takovou účast na natáčení i platí. :wink:

Btw. Jazz a kytarovky jsou značně odlišný způsoby práce. A stylově elektro-pop-rock… No to v upřesnění toho, co se chceš naučit moc nepomáhá.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

m4x

Příspěvek od m4x » 17 srp 2014 21:33

Na Youtube videa, která zmiňuje Liquid, obsahují informace o základních i specifických technikách. Na webu Muzikusu najdeš výživný seriál Frekvence, panorama a hloubka a pár dalších článků, od kterých se dá velmi dobře odpíchnout dál.

maux

Příspěvek od maux » 18 srp 2014 11:21

Liquid: Hledám člověka se všeobecnýma znalostma, u kterýho bych si mohl upgrejdovat svoje dosavadní. Nikde o seminářích nemluvím, jen individual. Videa jsou super, příjemný, barevný...., ale když se jich zeptám, co je v mém tracku špatně i když jsem to nastavil dobře, tak mi neodpovídají. A ano, doteď jsem nepracoval s živými nástroji a ano studia ve svém okolí jsem navštívil. No a právě proto, že všechno od všeho a každý od druhého udělá totožné jinak, jsem zvolil tuhle formu inzerce. Myslím, že jsem ve svých příspěvcích byl dost konkrétní o co mi jde. Jestli je to tak, že když chci řešit kytary do funkovky musím za Pepou, když dechy do popiny tak za Jirkou a když to budu chtít smíchat tak za Karlem, je tedy dost neekonomický. To by na kurzech bylo 45 učitelů a 10 žáků. Hlavně je to taky o čase a ten je pro mě vzácněj, proto bych místo psaní románů uvítal nějakou hudebně progresivní aktivitu. Right?

m4x: Tak ten Muzikus je pro mě novinka, mám pár starších čísel na hajzlíku, ale ty budou teda hodně retro. Taky zkusím.

Díky Vám. :palec+:

m4x

Příspěvek od m4x » 18 srp 2014 13:15

Obsahově mě M. po letech mile překvapil. Seriály "Mixy, které bychom měli znát!" a "Frekvence, panorama a hloubka" v sekci Pro muzikanty, a pár dalších článků, nese překvapivě hodnotný obsah. Co vzít vlastní track či dva do studia k někomu, kdo má přehled, a nechat si ho smíchat formou konzultace? Prošel bych portfolia a oslovil někoho, kdo se týhle muzice věnuje.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 18 srp 2014 14:29

Asi nereknu nic noveho, ale pokud je udelana dobre aranž, vhodně zvolene a dobře nasnímané nástroje, mix neni nic složitého.. z 90-ti procent staci EQ, kompresor, limiter + nejakej reverb/delay

Pak uz jen dobry poslech a usi

Neco jineho jsou samozrejme vyrazove triky (hlavne v elektronice), ale ty se zase dneska daji na youtube bezproblemu najit.

Mozna by bylo lepsi, kdyby jsi sem neco postl, je tu dost lidi, kteri jsou schopni celkem fundovane detekovat pripadne "chyby"
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

maux

Příspěvek od maux » 18 srp 2014 14:57

m4x: Dobrej nápad.

Oxy: No tak jasně. Jenže když dělám gulášek ze stejnejch ingrediencí, tak ten od maminky je vždycky dobřejší....

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 srp 2014 16:29

no von je taky problem v tom, ze ty do toho gulasku davas tech ingredienci trochu vic, nez je bezne... takze to pak chce lepsiho kuchare, aby to vsechno ohlidal, aby se to netlouklo ty chute...

oxxygen: tady u mauxe jsou ty chyby pokazde trosku jinde. ale jak jsem psal, hlavni pricina vseho je, ze si to dela tezky tema jeho aranzema jak pro symfonak :-)

maux

Příspěvek od maux » 18 srp 2014 16:44

Díky tati!

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 srp 2014 18:44

ja vemu hdmi a prijedu :-)

Odpovědět