Soundcloud - "Track Image"

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
martanx

Soundcloud - "Track Image"

Příspěvek od martanx » 16 říj 2014 13:51

Nazdaaar :wink:

Teraz ma tu vela ludi vysmeje ale strasne ma zaujima jedna vec...

Soundcloud este pred prechodom na novy vzhlad...co je mozno tak polroka - rok dozadu...vykresloval uploadnute zvukove stopy trosku inak ako je tomu teraz...teraz ich vykresluje vsetko jednou tmavou farbou a jednoduchsie...
Stary vzhlad ale vykresloval stopu detailnejsie (aspon tak mi to prislo) a nie iba jednou farbou a to ma presne zaujima...je mi tazko to vysvetlit kedze uz to tak nevykresluje, ale pridavam aspon obrazok na ukazku, ktory som nasiel cez google...

Obrázek

Mozete si vsimnut ze vacsina songu je vykreslena tmavou farbou ale je tam aj usek, kde s poza tej tmavej stopy vychadzaju bledosede casti...a to ma zaujima...ako mam tomu rozumiet...su to rozne frekvencne spektra? alebo?...

V minulosti som totiz videl songy, ktore boli velmi jednoduche, ale zvuk bol velmi kvalitny a stopa vyzerala ako keby je vykreslovana pomocou kruzidiel a pravitok...tak ta stopa vizualne vyzerala...uplne presne...tazko to vysvetlit ked nemam dat teraz aky priklad...ale aj tak verim ze mnohi hned pochopia a vysvetlia mi co to vlastne je...

Za odpovede vopred dakujem :)

biscuit

Re: Soundcloud - "Track Image"

Příspěvek od biscuit » 16 říj 2014 14:06

jediny bledosedy co vidim jsou comments

jestli myslis ty pravidelny carky na soucasnym hrubsim zobrazeni, tak se da rict, ze je to casovej usek. v podstate s timhle horsim rozlisenim vlny to je vlastne i vzdycky usek jednoho samplu (ve smyslu vizualu samozrejme)

Odpovědět