Stavba podkrovneho studia - poradte este v zaciatkoch.

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
dk

Stavba podkrovneho studia - poradte este v zaciatkoch.

Příspěvek od dk » 09 čer 2008 13:51

Stavaju mi dom a v jednej podkrovnej miestnosti planujem home studio.
Kedze sa dom len stavia, mozem robit so stenami, izolaciou\tlmenim, geometriou, oknami\dverami cokolvek v ramci priestoru.
Povodny atypicky podorys a rez prikladam do prilohy - 5.6m x 3.3m (moznost az do 4.1m max). Sikma strecha (vyska od 2.4m do 3.7m)

Nechcem do izolacii\konstrukcie investovat vela (do ~30 tisic?), takze hladam optimalny pomer ceny:vykonu.
Zatial hrubo pocitam s tlmenim 15cm rockwool + 5 cm vzduch. Basstrapy 60cm po celej vyske.

Subory su tu:
http://download.yousendit.com/13FA03E727CB2B43

Viaceri z Vas uz prestavovali a viete, ako sa ultmila miestnost po zasahu, niekedy to bolo ale az prilis, niekedy sa ulmili iba stredy\vysky, nedalo sa tam skladat...etc...
Chcem sa Vas spytat na nazor este skor, ako bude neskoro :-)

Plany:
* Cca ~70% skladanie hudby, 10% nahravanie spevu, 20%mixaz\mastering (dufam, ze sa najde kompromis)
* Mam moznost urobit "phoneboot" vedla v sklade (preklad na okno\dvere tam bude, ale je to male a nizsie na vysku -> od 1.9m do 2.3m)
* Zaner: syntypop, elektronika (ziadne zive bubny ci gitara s kombom).
* Gear - momentalne mam (8"Truthy,Emu1616m,Hat800) neskor planujem do urovne (Lavry, Dynaudio BM6A...)
* Nabytok - staci jedna stolicka a mensie dvojkreslo za nou. Server bud dam do ultmenej skrine alebo von z miesnosti.

Dilemy:
A) skladanie vs. mixaz\mastering. Kedze si tam ako hobby budem skladat, ale i mixovat, neviem do akej sily by malo byt tlmenie...(15cm rockwool?)
B) trapi ma podlahove kurenie vs. zdvihnuta podlaha (ak sa bude realizovat zdvihnuta)...
C) zabudovat repraky do steny, alebo nie....

Caka ma nieco takehoto (zdvojene steny, geomteria vnutorneho priestoru)
http://www.johnlsayers.com/Studio/Mainp ... ctions.htm

Predpokladam 3 fazy:
1) vyriesit dilemy, mozno sa ukazu nove, diskusia, finalne poziadavky
2) nacrtnut hruby nakres na zaklade vypoctov
3) po realizacii odmerat odrazy a jemne uz len doladit(do\odtlmit) niektore frequencie.

Dopredu dakujem za kazdy konstruktivny prispevok ci kontakt na ludi ktori sa do toho rozumeju.
Přílohy
podorys.jpg
podorys
podorys.jpg (154.75 KiB) Zobrazeno 602 x
rez.jpg
rez
rez.jpg (144.9 KiB) Zobrazeno 602 x

dk

Příspěvek od dk » 09 čer 2008 14:02

Este dalsie obrazky:
Přílohy
podorys_hruby_nacrt.jpg
hruby nacrt
podorys_hruby_nacrt.jpg (178.82 KiB) Zobrazeno 588 x
rez_hruby_nacrt.jpg
hruby nacrt
rez_hruby_nacrt.jpg (153.27 KiB) Zobrazeno 588 x

dk

Příspěvek od dk » 09 čer 2008 14:03

Inspiracie:
Přílohy
Plan_34x25.jpg
inspiracia1
Plan_34x25.jpg (46.44 KiB) Zobrazeno 584 x
plan_stvorec.jpg
inspiracia 2
plan_stvorec.jpg (32.29 KiB) Zobrazeno 584 x

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 čer 2008 14:05

ja by som ti poradil spravit maly machine room dakde .. kde das stroje ktore hucia (komputer a mozno aj daco ine v buducnosti) .. dalej nezabudni riesit vzduchotechnioku .. ventilatory co najdalej .. atd ..

dk

Příspěvek od dk » 09 čer 2008 14:13

Machine room - asi ju spravim do skladu alebo zvonku ako su schody (co najkratsia vzdialenost smerom von koli kablom k PC). V podstate ku computru potrebujem pripojit LCD, DVD, PREVODNIKY, mysku a klavesnicu - vsetko realizovatelne do 3m.

Vzduchotechnika - je tam balkon, tot vsjo.Ked bude smradecek, bude sa kratko vetrat so snizenym "volume"...

Odpovědět