Téma diplomové práce VST plugin

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Téma diplomové práce VST plugin

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 03 úno 2012 17:29

Magion píše:a co třeba rozpracovat sidechain, tak abys jím mohl modulovat ne jen kompresor, ale prostě měl to jako další moudulační signál pro jakýkoliv parametr v projektu. A připojit to do takovéhp rozhraní co psal bassline. To by bylo dost užitečný.
to je skvelej napad, ale jak jsem psal, nepujde to, protoze plugin nema moznost vedet o jinejch pluginech, ktery jsou aktualne v projektu. vyjimka je samozrejme, pokud by slo o pluginy od jednoho developera, ty si muzou vzajemne 'povidat'. castecne se to da resit tak, ze plugin by vysilal midi data, ale potom by plugin, kterej by je mel prijimat, musel mit schopnost MIDI ovladani -- a to umi z efektu jen nejakej, vlastne malokterej. (konkretne tohle reseni praktikuje "xfer lfo tool", jinak skvelej plugin.) pak je jeste moznost delat to pres virtualni midiport jako midiyoke, mam to vyzkouseny, ale tam je zase problem trochu latence. kdyz si treba takovou vyslednou krivku "automaticky" automatizace zaznamenam (napr. snare mi ovlada parametr dry - wet na verbu a ja dam zapsat krivku, ktera realtimove ovlada prave dry - wet), tak je takova krivka jednak pokazdy mirne jina (v jinak identickym kontextu), druhak hodne zavisi na aktualnim nastaveni bufferu zvukovy karty. ta nesystemovost se mi na tom nelibi, je to blby reseni...

Magion

Re: Téma diplomové práce VST plugin

Příspěvek od Magion » 04 úno 2012 02:02

to je skvelej napad, ale jak jsem psal, nepujde to, protoze plugin nema moznost vedet o jinejch pluginech, ktery jsou aktualne v projektu.
...to je asi trochu problem pri "all in one" reseni pro vsechny mozny pluginy. Ale v kazdym projektu uz nekde existuje list vsech moznych editovatelnych parametru pluginu, ne? To je otazka pro programatory.... urcite kazdy plugin ma takovou informaci sam o sobe, co lze v nem modulovat - co je k dispozici. Jak se k tomu dostat je dalsi otazka....
Ja jsem si osobne najel takovej system, ze experimenty tohoto typu resim v max/msp popr. M4L. Tam si veskerou komunikaci mezi procesy poresim sam presne jak potrebuji. kreativite se meze nekladou, jen to chce s maxem "trochu" vic soustredeni...

Odpovědět