;)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Viki

Repro

Příspěvek od Viki » 18 kvě 2006 09:35

[Kexi]
Nejsem zvukař ani technik,jsem muzikant,takže rád se nechám poučit,ale co je pasivní a aktivní výhybka vím,
takže to jsem právě myslel a hlavně možnosti nastavení různých pásem a bi-amp technologie.
Ale v žádném případě s tebou nebudu souhlasit v tom,že dělící frekvence nemá vliv na zvuk repráku,
ale u studiových nearfield je tomu asi jinak než u PA systému,takže to nechme na každém a? si poradí. :wink: .

delay

Příspěvek od delay » 18 kvě 2006 09:59

Jindy: (vezmu to malinko jinak)
Chápu, že tě muzika baví, že jí musíš dělat, a že miluješ proces kompozice. Každá chvíle nudy je humus a konstatování, že kdybych měl konečně monitory, tak by to bylo jiný...

Přeji oopravdu hodně štěstí, nebo? si uvědomuju jak HW dokáže inspirovat, anebo dokonale zahubit tvorbu.

---

Udělej to tak, aby jsi z toho měl radost :wink: , radost je svoboda :P a ta zase přináší [glow=red]lásku[/glow]. Pokud budeš milovat své monitory za 5.000,- a budeš s nimi štasten, můžeš vytvořit skvělé věci...

Důležitá je prostě inspirace, a já se rád obklopuji věcmi, které mě dokážou inspirovat. Zodpověs si tedy otázku, zda tě ty bedny budou motivovat k tvorbě a zkus si představit blízkou budoucnost. Odpověď vždy najdeš v sobě... :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 18 kvě 2006 10:07

viki: hovorim o priamom vplyve, v podstate deliaca frekvencia nie je pricina, ale skor dosledok toho, ake si vyberie konstrukter reproduktory. ak zozenies kalotovy tweeter, ktory znesie 200W sinus pri 12dB vyhybke s fs 2kHz, tak si vyhral vojnu, s takym tweetrom postavis fajn bednu. ovsem to dostanes za 5000 akurat tak jeden az dva take vyskace :)
na druhej strane bezny 6" basak za 500 je pomerne vyrovnany tak do 5kHz, ovsem v ose; takze pri nizkom rozpocte je dobry napad pouzit shitty tweeter a dat deliacku na 4KHz... bednicka bude hodne smerova, ale ako hovorim, to pri pouziti za kompom nevadi

PA je nieco celkom ine, tam sa naopak pozaduje smerovost, aby sa dalo hladisko vykryt bez suctovych signalov a problemov s odrazmi a fazou, tweetre maju horny, atd... o tychto veciach ovsem moc neviem, moja parketa boli vzdycky bedne do izby

Viki

Repro

Příspěvek od Viki » 18 kvě 2006 10:19

[kexi[
To je jasný,každý má svou parketu a snaží se pomoct,takže nechme Jindyho,a? se konečně rozhoupe
a když se tak vyznáš v těch číslech,uvažuju o koupi (ale až za rok dva) tohodle,tak co ty na to,koupil bys to?
http://www.audiotek.cz/ATK/ATK_product_ ... ory=640000
Není to teda do 5tis.ale kdyžtak odsud vyšoupnu...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 18 kvě 2006 11:06

Viki: jo to je velmi doporucovanej monitor...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 18 kvě 2006 11:44

Díky hlavně Vikimu a Kexíkovi, že jste konečně napsali něco, co mi k něčemu je.

Ale co mě vyděsilo je věta "A potom uvažuj taky,jestli ti to ten Sound Blaster vůbec utáhne,pokud nemáš mezi to nějakej mix..."

Jak tomu mám rozumět? Pokud mají ty aktivní near04 v sobě zesilovač, tak by snad neměl být problém jako že s nějakým vstupním napětím nebo s něčím podobným. Co by tam mohlo být za problém?
Ono když na disku píšou, že to jsou v podstatě také hodně kvalitní bedny k počítači, tak předpokládám, že takové bedny si klidně koupí třeba nějaká lama s integrovanou zvukovkou, která už je tuplem horší než ten můj audigy. Samozřejmě že u toho audigy nechci zůstat, jen mi příjde rozumější si nejdřív koupit bedny a potom zvukárnu, protože opačně by to nemělo žádný smysl.

delay

Příspěvek od delay » 18 kvě 2006 11:50

Nevidím nič špatnýho na tom, koupit nejprve zvukovku. Spíš se mi to v tomhle přípdě jeví jako lepší investice, ale svoje jsem ti napsal už v předchozím přízpěvku...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 18 kvě 2006 11:53

delay: jo ono když koupím nejdřív dobrou zvukovku a bude hrát na ty příšerný bedny co mám doma, tak vůbec nebude ta kvalita té zvukovky slyšet a nebude to poznat že tam nějaká nová je, protože ty bedny líp než hrajou teď hrát prostě neumějí - hodně u nich chrčí některé druhy basů a je to tou stavbou subwooferu a na tom se nic změnit nedá. měl sem i jiné bedny se subwooferem, takové yamaha, byly 2.1 a byly moc dobré a nic na nich nechrčelo ani na integrované zvukovce.

kexik

Příspěvek od kexik » 18 kvě 2006 11:57

viki: ludia odporucaju skorej bm6a koli preciznejsim basom hlavne... v tej cene mas uz pomerne prijemne moznosti vyberu a myslim ze by si si to mal popocuvat. ludia maju vselijake preferencie co sa tyka zvuku a v tejto triede je to skor o nuansach a charaktere, grafy vyzeraju dobre pri vsetkych bedniach tohto druhu

Jindy

Příspěvek od Jindy » 18 kvě 2006 11:58

delay: hezké, ten tvůj dojemný příspěvek. to si piš že je budu mít rád a budou mě inspirovat a pochopil jsi to správně, že chci prostě dělat hudbu, protože mě to baví a nedokázal bych čekat a jentak nic nedělat, což dělám teď, protože už nechci na těch současných boxech nic radši dělat...

delay

Příspěvek od delay » 18 kvě 2006 11:59

Jindy:
Jasně, to je pravda, ale ty svoje věci budeš mít líp nahraný :-).
Navíc ESI Juli@ je pro mě dobrá karta, poctivá práce a inspirace, kdežto monitory v týhle cenový ne... Už ve chvíli, kdy bych je kupoval bych věděl, že jsou blbý a to by mě štvalo, kdežto Juli@ může být opora na mnohem dýl...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 18 kvě 2006 12:04

delay: teď převážně projekty musím stejně renderovat, protože mi už to co do nich všechno dávám, prostě asi nestíhá počítač - strašně se to seká. to by možná pořešila zvukovka, to je pravda, třeba to dělá ona, co já vim.

jo julii mám vyhlídnutou...i když, jako opora na hodně dlouho se mi zdá spíš 1212m...jenže to už je cenou zase někde jinde.

ale zvukárnu řešit teď fakt nechci, to až tak za půl roku se tady zase ozvu...ale spíš koupim bez nějakého vyptávání tu julii...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 18 kvě 2006 12:07

Hele lidi, ale fakt bych rád aby mi někdo vysvětlil tohle co napsal Viki -

"A potom uvažuj taky,jestli ti to ten Sound Blaster vůbec utáhne,pokud nemáš mezi to nějakej mix..."

já pokud tomu dobře rozumim, tak ty near04 v sobě mají jakýsi zesilovač...no a pokud v pohodě k mojí zvukovce připojím zesilovač na 700W, tak proč ne tenhle který má asi 40W?

Viki

Příspěvek od Viki » 18 kvě 2006 12:09

kexik píše:viki: ludia odporucaju skorej bm6a koli preciznejsim basom hlavne... v tej cene mas uz pomerne prijemne moznosti vyberu a myslim ze by si si to mal popocuvat. ludia maju vselijake preferencie co sa tyka zvuku a v tejto triede je to skor o nuansach a charaktere, grafy vyzeraju dobre pri vsetkych bedniach tohto druhu
Tak to si piš,že bych radši BM6,proto se taky budu účastnit tý soutěže na Audiopro.cz 8) ,ale to je jen motivace,ralita 50litrů,nebo 35,to už je rozdíl,no každopádně dík,zkusím to někde poslechnout,třeba v tý prodejně Audiopro,tam jak jsem kouknul má Safa ty BM5 a BM6 asi taky...

carloss

Příspěvek od carloss » 18 kvě 2006 12:09

aum generator píše:carloss: no tie tvoje napady v hudbe su istotne prevratne a nadcasove, kedze si skoncil pri robeni hudby do reklam :wink: (bez urazky)
ano jsem si toho vedom jsem nula stejne jako dalsi lidi...jako MOby,Nine inch nails,the strokes...,,ti vsichni delaji nebo prodavaji hudbu do reklam,,atd....ale snad se s tim vyrovnam.... :cry: :D

Odpovědět