Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od Greyhound90 »

Trevor Horn zvučí Yes. Doporučuji sledovat až od 16:38.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od demsky »

Ta pesnicka nie je zla, ale dovod preco som ju stale neznasal je ten otrasny reverbovany a chladny "stadium rock" zvuk gitary a potom ten sampel nieco ako orchestra hit, no a v tomto mixe je to rovnake.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od Greyhound90 »

demsky: " ten otrasny reverbovany a chladny "stadium rock" zvuk gitary" že tohle bude někomu vadit zrovna na audiozone, kdy většina autorů hudby tady skládá hudbu ze studených loopů bez vlastní invence bych nikdy nečekal.. Díky za názor, jsi můj člověk :-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od Pytkin »

mne sa na tej skladbe paci uplne vsetko

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od demsky »

>většina autorů hudby tady skládá hudbu ze studených loopů bez vlastní invence

A to si kde nabral? To by som si osobne nikdy nedovolil tvrdit, ono je v podstate uplne jedno co tvoris, ale zvuk gitary sa napriklad mne osobne paci taky viac bluesovejsi alebo jazzovejsi, ako ma Fender Stratocaster, akusticka gitara, alebo dajme tomu Gretsch Electromatic (Chris Isaak, Chromatics), potom su tie surovejsie gitary ako ESP, ktore pouzivaju kapely ako Metallica, prehnane cez to typicke british combo, no a tento zvuk fakt nemam rad, nemozem za to.

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2119
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od PELF »

Mně se na tomhle songu už tenkrát líbila právě ta kytara i osmdesátkový synth legrácky typu orchestra hit.
A mr. Trevor to pojal taky zajímavě, část od 4:08-4:35 je luxus! :palec+:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od Greyhound90 »

PELF: podle mě od 16:38 to začíná být zajímavé. Ukrutný orchestr i zpěv Andersona. Genialita kapely je v tom, že v nečekaný moment naprosto ztiší. Což se jistě učili na škole všichni ti symfonici. A v tom je to napětí i krása.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od Greyhound90 »

demsky: kde jsem to nabral? Poslechni si to co tu zaznívá. Nelíbí kytara? OK beru tvůj názor.Každý to máme jinak.Yes samozřejmě nejsou tak hloupí, že by nepoužili jiný zvuk kytary. Předpokládám, že toto byl jejich aranžérský zámer.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od Greyhound90 »

demsky píše:
04 zář 2021 07:41
Ta pesnicka nie je zla, ale dovod preco som ju stale neznasal je ten otrasny reverbovany a chladny "stadium rock" zvuk gitary a potom ten sampel nieco ako orchestra hit, no a v tomto mixe je to rovnake.
Nutno vzít potaz v jaké době ta skladba vznikala. Všechny kapely byly v té době zcela v prd.. Akorát Yes natočili naprosto úžasné album. Když pominu otřesný obal dělaný na Applu aby byli "in". To se jim fakt moc nepovedlo :D

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od demsky »

Ty si ale vtipalek, no vsak dobre, nabuduce budem brat ohlad aj na tieto veci a aj na producenta, proste sa mi to musi pacit. :) Ked uz sa bavime vlastne o kapele Yes, tak je vlastne aj dost zname, ze ked od nich odisiel Rick Wakeman, tak si hladali klavesaka a dokonca mali zaujem aj o Vangelisa, ale nakoniec on stiahol na svoje projekty Jona Andersona, pametam si, ako som kedysi pocuval na kazete dookola ten ich album Friends of Mr Cairo a vtedy som si myslel, ze ten hlas je zena, ale to uz je iny pribeh, vlastne Jon Anderson asi pred desiatimi rokmi bol aj na Devine, hral aj vela Vangelisoviek, takze som si ho celkom uzil.

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2119
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od PELF »

Greyhound90 píše:
07 zář 2021 21:23
PELF: podle mě od 16:38 to začíná být zajímavé. Ukrutný orchestr i zpěv Andersona. Genialita kapely je v tom, že v nečekaný moment naprosto ztiší. Což se jistě učili na škole všichni ti symfonici. A v tom je to napětí i krása.
Jsem zapomněl napsat, že mluvím o úseku ve finální skladbě... ale i to ztišení super.. holt když je kvalitní základ, pak je i co aranžovat
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od Greyhound90 »

PELF: To je výborné !

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od vasek »

Jen pozor, v této verzi je opravdu hodně orchestra hits :D

Uživatelský avatar
nixx
Příspěvky: 789
Registrován: 25 led 2008 23:18

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od nixx »

demsky píše:
07 zář 2021 07:09
...mne osobne paci taky viac bluesovejsi alebo jazzovejsi, ako ma Fender Stratocaster, akusticka gitara, alebo dajme tomu Gretsch Electromatic (Chris Isaak, Chromatics), potom su tie surovejsie gitary ako ESP, ktore pouzivaju kapely ako Metallica, prehnane cez to typicke british combo...
Ironií je, že Trevor Rabin v této době hrál na Stratocastera a british half-stack ;-)

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Trevorn Horn mixuje Yes - Owner of a lonely heart

Příspěvek od demsky »

>Ironií je, že Trevor Rabin v této době hrál na Stratocastera a british half-stack ;-)

pravda, dokonca ma tam multiefektovy pedal, ktory si pocas pesnicky prepina a dokonca sa mi zda, ze to on hra aj ten sampel orchestra hit

Odpovědět