ucme se od profiku!!!

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
junggle

ucme se od profiku!!!

Příspěvek od junggle » 15 lis 2002 22:51

ahoj vsichni!!!
myslim ze tohle forum je vyborny napad. jen tak dal.
a vidim ze je tady spousta profiku zvukaru a tak me napadlo jestli by
nekdo nechtel rozebrat a zhodnotit tracky nas mene zkusenych kteri se chceme neco naucit a treba si uvedomit kde delame chyby a co by bylo lepsi delat jinak pripadne tipy na zarizeni, nastroje a postupy jak toho docilit.... :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 lis 2002 23:11

Urcite ta nikto z profikov neodmietne .. Ale daj si pozor .. Co clovek , to nazor .. Takze sa ti moze stat , ze ta vsetci zvozia pod ciernu zem :)

junggle

junggle - 4 tracky ke z(ne)hodnoceni

Příspěvek od junggle » 16 lis 2002 11:33

tak posilam prvni 4 tracky:

http://mujweb.cz/Zabava/junggle/tracks/index.htm

Budu vdecny kazdemu kdo se na to mrkne a neco mi k tomu napise...
-jj-

pavlii
Moderátor

hahaha...

Příspěvek od pavlii » 16 lis 2002 13:52

:lol: hej chlape, 4 tracky si představuju trochu jinak, než 4x stejný track...

P.

...ale jako nápad je to cool... :wink:

..po poslechu - jako začátek to nezní špatně...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 lis 2002 01:19

Joo .. je tam chybicka krasy .. linky ukazuju na jeden file stale .. ale staci zmenit 1 na 2,3,4 a ide to ..

Jeej .. ide to .. ale aj v ZIPoch je stale file 1 .. tak to je coolofka :))

Osobne by som privital cely song .. z tej malej ukazky sa da tazko nieco posudzovat ..

junggle

opravene linky

Příspěvek od junggle » 17 lis 2002 20:32

linky jsem uz opravil. ale v tech zipech jsou ty tracky ok... (alespon doufam :wink: )

pytkin: myslim ze 7sec by melo stacit ne? jde mi hlavne o to jak dosahnout spravnyho zvuku - jak to spravne zekvalizovat, zkomprimovat etc... zkratka zmastrovat

rad bych abyste mi napsali co delam spatne, jak to delat jinak atd. zkratka, chci se ucit!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 lis 2002 23:15

junggle : No .. Mne sa tych 7 sec zdalo malo .. Co sa tyka zvuku , je podstatna hlavne mixaz .. Nasledny mastering to moze zlepsit , ale aj pokazit .. Viac by som ale kladol doraz na mixaz .. Ja sa moc ale neorientujem v takychto styloch , takze ti moc neviem poradit ..

junggle

Příspěvek od junggle » 18 lis 2002 21:45

pytkin: chces rict ze nedokazes posoudit kvalitu zvuku bez toho aby ses vyznal ve stylech? ja to vnimam trochu jinak - jde mi hlavne o to aby to znelo tak jak ma, treba spravny pomer basu, stredu a vysek, spravna dynamika atd.. urcite to hodne souvisi s mixazi ale i tak myslim ze 7 sec by melo na posouzeni stacit...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 lis 2002 00:11

Junggle : mne sa zda 7 sec malo .. fakt :)

Co sa tyka posudenia zvuku .. Vsetko je relativne .. jeden povie ze je malo basov , iny ze je basov dost ale vysok je malo .. atd .. kazdemu vyhovuje ine .. takze taka debata nema zmysel ..

safaa

Příspěvek od safaa » 11 úno 2004 01:12

asi jsem blbej, ale me ten link (uz) nechodi ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 úno 2004 00:23

safaa : Je to par rokov .. ma narok nefungovat ..

safaa

;-)

Příspěvek od safaa » 15 úno 2004 22:41

mmno vidis, Pytkine, toho jsem si nevsim ;-)

xdudy

Příspěvek od xdudy » 16 úno 2004 01:52

myslim ze tohle forum je fakt dobrej napad
takže tady je jedna skladba: http://in-motion.cz/mp/Stay.mp3

točeno na Pc AMD Athlon xp2200 512 Mb Ram
zvukárna Waveterminal 192M - 4x In
Cubase 5
bicí jen do čtyř stop - mam jen 4x in - 1.stopa BD, 2. snare, 3. všechny plechy, 4. přechody. takže s činelama a hajtkou už nic moc nenadělam.
prostor - dost mrtvá místnost 2,5x4 m, mikrofony: BD shure sm 58, ostatní ruzný podřadný mikrofony solton a no name :-) přez mix Behringer UB 2442, žádný kompresory při záznamu jen suchej zvuk.

basa linkou přez mix - suchej zvuk

kytary - mikrofon Shure sm 57 - v nahrávce jsou tak jak sem je sejmul, bez eq.

zpěv - Shure sm 58 - suchej zvuk bez komprese a eq - kompese až při mixu v Cubase pluginama

mix v cubase -bicí eq na BD a Snare a dost komprese - verby
basa - eq a dost komprese
kytary - nic
zpěv - zdvojenej (oktávy) simulace lampy a komrese a verb

neco jako master v sound forge - eq - +středy a vejšky, oteplení akustik mirrorem, kompese C1 a maximalizace L2.

jo a míchaný je to na monitorech Behringer Truth B2031
- mam pocit, že hrajou hodně míň basu než pak je na normalních bednách
a nebo mam hodně blbej poslechovej prostor a nebo obojí.

požadavek kapely - hutnej zvuk typu Korn, Limp Bizkit a podobný nu metalový kapely - (v mejch podmínkách a s mýma zkušenostma nedosažitelný cíl :-) )

jde mi vo to, že je to špinavý - špatná EQ - asi? kytary jsou ve stereu proti sobě (v Cubase jsou mezní hodnoty +64 -64) já mam 1.kytara-55, a druhá +55, neni to moc ?, kapela mi vytýká, že je moc zpěvu - ale já bych ho osobně ještě přidal

no byl bych vděčnej za jakýkoli postřehy - na tvrdou krytiku jsem připravenej, a zajímaj mě i čistě subjektivní názory.

LUPO

Příspěvek od LUPO » 16 úno 2004 08:40

Bici jsou hodne tezkopadny, jakoby je nehral ani zivej bubenik ale nekdo udelal jen jeden patern a ten jede furt dokola. Chybi mi tam basy, a jedovatejsi kytary. Celkove to zni skvele v refrenech, v druhe polovine songu se to "zaplni" a zni to lip. Prvni cast songu je takova rozpacita, pak uz je to ok. Trochu mi vadi jak hrajou kytary moc ve stereu. Zpev bych necim hodne jemne zkreslil a trochu udelal phone effect. Rozhodne bych ho uz nepridaval. Snad sem Ti moc neublizil :)

xdudy

Příspěvek od xdudy » 16 úno 2004 12:02

to LUPO:

dík moc za reakci - jsem moc rád žes to poslech - add těžkopádný bicí - no von bubeník takhle hraje - a voni to chtěli takový valivý až těžkopádný, proto i kytary hrajou níž - používaj sedmistrunný kytary a ještě to maj o 1,5 tonu podladěný - podle mně kdyby se přidaly na kytarách vejšky tak by byly čitelnější -ale ztratí trochu na hutnosti.
Basy - no současně muj největší problém , vlastně jsem tam měl víc basu, ale při poslechu na vobyčejnejch bednách Technics to basovalo jako prase - budu muset koupit nějaký bedny na porovnávání s mejma Thrut B2031 - já ted nejsem vubec schopnej vodhadnout jak moc mi na basech lžou a asi sem to s tim nepřebasováním přehnal.
Zpěv jo asi máš pravdu zkusim si s tim pohrát - a poměr asi nechám.
- jinak mě si určitě neublížil :-) , čekal jsem větší krytiku je pro mne přínosnější když mi někdo nezávislej řekne co se mu nelíbí - rozšíří se tím muj pohled na vjec.

ještě bych moc rád co k tomu někdo další - třeba Pytkin mám pocit, že má se živejma kapelama zkušenost.

Odpovědět