Upravuje se zvuk LIVE koncertu i u Jazzu a važné hudby??

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
dendy
Vybavení

Re: Upravuje se zvuk LIVE koncertu i u Jazzu a važné hudby??

Příspěvek od dendy » 12 úno 2015 11:12

Fractal: zaujimave informacie :palec+:

CountryMentalMan: A ty pracujes niekde v studiu ? Ako zvukovy inzinier ?

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 12 úno 2015 11:35

Skoro by se mohlo zdát, že cmm a pan učitel jsou jedna osoba.

Ano, souhlasím, s digitálními efekty by se mělo zatočit. :mrgreen:

Líbí se mi představa, že nahraný zvuk je neupravený. Jakoby ho někdo napsal do jedniček a nul rovnou z vlastní paměti.

edit: vecerka: Určitě pana učitele poslouchej, něco na tom určitě bude. Akorát neměj pocit, že ví všechno nejlíp a správně. Věř především sobě a o čem máš pochybnosti si ověřuj. To už ale evidentně děláš.

vecerka

Příspěvek od vecerka » 12 úno 2015 13:14

"Skoro by se mohlo zdát, že cmm a pan učitel jsou jedna osoba" to mě napadlo hnedka taky :)

Ano s tím klidně i souhlasím že takový CHICK COREA je super muzikant a neni "defakto potreba nic upravovat " ...a rozhodně nepředpokládam že takovyto muzikanti hrají na komba Stagg a Behringer a shure pg58 :) to je snad jasné ......o tom ale tato debata není a myslym že všichni zdejší velmi dobre chápou že základ je kvalitní muzikant -kvalitní nastroj -kvalitní sejmutí...
Taky zde padla zcela správná reakce od IVA : že muzika je "upravena uz pri použítí mikrofonu " to je logické protože každý mikrák svou frekvencní charakteristikou a nejen tou "barvi" zvuk

ale pokud jde Live záznam na CD nebo DVA proste na nejaky hudebni "nosiš" tak se proste jemně upravuje vždy alespon nejaky "jemny" mix nebo alespon "jemny" mastering....

Ale k věci : Učitel tvrdil že se nahrava vzdy jen DO DVOU STOP ! že nejde nahrávat s přeslechama na podiu !...To je podle mě pitomst protoze s přeslechama se taky nahravá ...a to me potvrdily i zdejsi "Míchači" :)

A ješte rekl že takovy DAVID BOWIE a jiní by se musel stydět kdyby se jeho LIVE zaznam upravoval ! Což je ovšem nesmysl protože- vlastním několik DVD LIVE svetovych kapel jako Rammstein,Joe satriany,Joe Bonamassa,David Bowie ,Depeche mode atd atd... a na konci v titulcich je vzdy udevedeno ve KTERÉM STUDIU SE TO MÍCHALO A MASTEROVALO !
Takže postrodukce se proste dela .stejne tak jako se upravuje edituje striha video z kamer ta se upravuje -čistí atd atd i logicky zvuk ....Silně pochybuju o tom že RAMMSTEIN odehraji koncert a nahraji ho do do vyslednych "dvou stop " a pak zvukař řekne :TY FRANTO MÁŠ TO V TĚCH DVOU STOPACH ?? A Franta řekne jooo mám v pohodě hraje to fakt pekne nic s tím delat už ano nebudem a rovnou to smahnem na CD nebo DVD :D :D
Soryy tohle to fakt nežeru :)

...Ostatně v titulcích na konci koncertu jak již jsem řekl je to vše uvedeno ...takže to je pro mě důkaz a myslým ze dost dobrý !

já osobně doma zádné DVD nebo CD ktere by neprošlo nejakou tou upravou nemam.....

Ps: Ano to pravě delam ,zjistuji si to u opravdovych PROFÍKU a to rozhodně pan Ivo Sedlaček je ! a znám jich daleko více a některé zvukaře osobně a ti mě jen potvrzují moje doměnky . Právě že všechno panu učitely vubec nežeru :)
Naposledy upravil(a) vecerka dne 12 úno 2015 13:49, celkem upraveno 1 x.

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 12 úno 2015 13:47

No hlavně si s panem učitelem ujasni co myslí tím upravované. Tuším mezi řádky, že má na mysli editaci/střih a dohrávání. O úpravě zvuku jako takového nemá smysl se bavit, protože tam je zkeresléní a neautentičnost iniciována už při záznamu.

vecerka

Příspěvek od vecerka » 12 úno 2015 13:53

Souhlas . no bavily jsme se spise vseobecně editace / strih /dohravani ale i upravu jako takovou - komprese,limitace,atd atd vse co k tomu patri...
Možná je to z části "nedorozumnění" ale to že řikal že nejde nahravat s preslechama koncert ... je podle me blbina protoze koncert se nahrava normalne na podiu a s desitkami mikrofonu .. což je logické ... a následne se tento sejmuty material do stop zpracovava postprodukčně ...pochybuji že taky RAMMSTEIN nebo již zmiovaný David Bowie to delaji " jinak" .....:)

PS:pro nevěřicí a váhavé ..zde cituji z titulek z koncertu RAMMSTEIN 2006 Völkerball : Mixed by Ulf Krucbenger ,Mixed at :BIG ISLAND SOUND -STOCHOLM
MASTERED BY :Thomas Eberger .....to je snad docela dobry dukaz
Naposledy upravil(a) vecerka dne 12 úno 2015 15:21, celkem upraveno 2 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 úno 2015 14:01

Vecerka : jedna vec je , ze sa casto prespievava spev .. casto sami spevaci (hlavne ty nasi) nechcu mat na zivej nahravke to svoje vravoranie a prespievaju si spev na novo v studiu .. Druha vec je mixaz samotna .. Ked sa bavime o dakych jazzmanoch ako chick corea , ktory teda nemusi urcite nic prehravat v studiu , tak je tu otazka zvuku .. Zvuk v sale je uplne nieco ine ako zvuk v nahravke , alebo zvuk ktory ide niekam von .. Televizia/Rozhlas si vzdy vozi zvukovy voz , a tak jak zvukar v sale miesa zvuk pre navstevnikov koncertu , tak zvukar v zvukovom voze (alebo prenosovom voze) miesa zvuk pre tych kam to ide .. No a tento zvuk , ktory ide z voza , ten sa skutocne da nahrat na dve stopy a povazovat za finalny .. Pokial sa ale nejedna o zive vysielanie , tak je zbytocne tam vozit voz a miesat to live , ked staci doniest zaznamove zariadenie .. nabrat si vsetky stopy a potom sa to pekne v kludne zmiesa v studiu .. Urobi sa presne taky isty (ci dokonca vyrazne lepsi) zvuk , ako by sa spravil v tom voze ..

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 12 úno 2015 14:03

Jo, dělá se to tak běžně.

vecerka

Příspěvek od vecerka » 12 úno 2015 14:07

Pitkin : souhlas- bez námitek . Mě o osobně to stačí ...ja mam jasno :)
Naposledy upravil(a) vecerka dne 12 úno 2015 16:20, celkem upraveno 1 x.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 12 úno 2015 14:12

Přesně jak píše Pytkin, vše se podřizuje výsledku. A pokud má být výstup profesionální, tak se prostě nabere záznam do stop a ve studiu se udělají potřebné úpravy. Toť vše.
Samozřejmě třeba v 70. letech byly možnosti postprodukce omezenější, takže nahrávka mohla rovnou skončit ve dvou stopách na pásu.
Bowie je právě perfekcionista, jsem přesvědčen, že pro výsledek udělá maximum a než něco pustí ven, určitě se záznamu věnuje i ve studiu. "Hifisti" hlavně rádi poslouchají legendy o tom, jak vznikly ty dokonalé nahrávky, které je nutné poslouchat přes kabely min. za 100k. :wink:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

vecerka

Příspěvek od vecerka » 12 úno 2015 14:41

PELF : Přesně ! :D mám stejnou zkušenost . Díky všem za věcné příspěvky Petr

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 12 úno 2015 16:31

LOL

(edit: od prispevku countrymetalmana tady pribylo nekolik prispevku, tak moje LOL nedava moc smysl...)

vecerka

Příspěvek od vecerka » 13 úno 2015 20:06

BORCI TAK SE JEŠTĚ HLÁSÍM O JEDNO VYSVETLENÍ OHLEDNĚ "PRESLECHU VZNIKAJICICH NA PODIU" pri nabíráni live konceru-stop ---
Pan učitel se ohaněl "Doplerovym jevem " ze je to nesmysl že se nedá takto live nahravat a pak upravovat .... a že tomu vůůbec nerozumim
Muže mě to nekdo logicky vysvětlit jak se vyporadavá s přeslechy ,pripadne onym "doplerovym jevem" .... Přece kdyz se nabira zvuk na podiu tak se to snima spousty mikrofony a muzikanti jsou ruzne rozmisteni po podiu a při mixu se na to "bere ohled" ... v tomto potrebuji ujasneni.
ja osobne nahravam metodou "playbeck "-dohravam, nemám osobně zkusenosti s nahravanim vetsich "těles" na podiu s mnoha mikrofony a spousty muzikantu....

moc díkkkyy

ps: "Dopplerův jev popisuje změnu frekvence a vlnové délky přijímaného oproti vysílanému signálu, způsobenou nenulovou vzájemnou rychlostí vysílače a přijímače"

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 13 úno 2015 21:55

Takhle mě už dlouho nic nerozesmálo. :mrgreen:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 úno 2015 22:40

vecerka : a pan ucitel teda zo vravi ? ved kazdy koncert je predsa nazvuceny .. a ide to do mixu , kde sa to miesa .. ked tie stopy naberieme , budeme to miesat rovnako , akurat v studiu , nie na mieste ..

vecerka

Příspěvek od vecerka » 13 úno 2015 22:48

On mě porad přesvedcuje o tom že když se to na tom podiu nazvuci a nahravá tak s tím nejde uz nic pak dělat že ...pry Jak se vypořádaš s DOOPLEROVYM JEVEM !!!
atd atd že jak by to mohli (upravovat /dodelavat /ladit ,případně dohravat...nebo posouvat ...atd atd)...potom když jsou přeslechy z mikrofonu..... že jak oddělí hajtku od cinelu kdyz to tak prolézá do mikrofonu atd atd....... že tomu vubec nerozumim že jsem na omylu ze on nahraval ve světovém profi studiu osazené jen a jen kotoučáky STUDER ....

proste Jednou vetou jak mu mám vysvetlit toto : CO SE DĚLÁ S PŘESLECHY VE STOPÁCH KDYZ SE naberou ty stopy a nasledně se MÍCHA TEN "KONCERT" JAK SE VYPORADAVAJÍ ZVUKAŘI S PRESLECHY které samozrejme nejake vzniknou ... ja mu na to zatim odpovedel ze ohledně bubnu se rozhodně používa min GATE...

:) JA MU TO RAD PRETLUMOČÍM ,protože mám pořad dojem že mě valí do hlavy "trosku kraviny"

Odpovědět