Vocal mix - chyby

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
thovt

Vocal mix - chyby

Příspěvek od thovt » 21 pro 2013 18:49

Ahoj.
Chtěl bych poprosit o poslech a upozornění na chyby, které najdete v následnující nahrávce zpěvu. Nahráno v mém domácím studiu na mikrofon JZ v47, preamp D.A.V. BG1U a Mbox Pro. Smícháno v Logic Pro X s Waves Renaissance plug-ins.
Předem díky.

Džirka

Re: Vocal mix - chyby

Příspěvek od Džirka » 22 pro 2013 11:18

Ahoj, zpěvačka má rozhodně potenciál. Zvukově dobrý.. Můžu se ale vyjádřit k tomu zpěvu: V okamžicích, kdy je vokál zdvojený se sama do sebe nestrefuje, to je hodně neestetický.. Je tam slyšet i pokus o harmonický dvojhlas, tam to už bohužel hodně plave, chvíli zpívá jakoby druhý hlas a chvíli zas unisono, každý hlas zpívá jinak rytmicky. A ještě bych to tak nepřeháněl s tím vibrátem v hlasu :) Omlouvám se za drobnou kritiku, ale cítím, že kdyby se to dopilovalo, bylo by to výborný.. a ještě mě napadá jedna drobnost, ryze subjektivní pocit s tím zpěvem netlačit moc na pilu, nesnažit se za každou cenu napodobovat zpěvačky ověnčenými grammy. Zpívat víc civilněji a přirozeněji.. ale jak říkám, to je jen můj osobní názor

jazzym

Příspěvek od jazzym » 22 pro 2013 13:25

.. Spodne tóny má falošné tak by sa to nemalo objaviť na žiadnej nahrávke .. , druhý hlas je akoby primiešaný z predchádzajucich pokusov , niekedy to síce vyjde zaujimavo ale lepšie by bolo keby ho naspievala k svojmu hlasu aj s počutím ,.. Zle pôsobí ked ten druhý hlas doznieva dlhšie ako hlavný , vtedy sa stáva druhý hlas akoby hlavným a je z toho bordel ,..a ešte to na mna zvukovo posobí trochu dunivo :roll: , hlavne klavír..
Inak som si to rád vypočul znovu ..včera aj dnes 8)

thovt

Příspěvek od thovt » 22 pro 2013 21:00

Díky za postřehy, kdyby se ještě někdo chtěl trochu víc šťourat ve zvuku, tak budu jedině rád.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 pro 2013 00:25

rozhodne zajimavej hlas! souhlasim, ze nekde je tam manyry trochu moc, vibrato obcas pripomina tu slecnu z Austra. ale jako celkove hodne pekny. mixu nepomaha, ze piano je rejstrikove ve spodnich stredech a vokal taky (ubral bych kolem 300-400), je to cely natlaceny do cca 0.2 az 1k a zni to kvuli tomu hodne uskrcene. vokal mi prijde na dnesni pomery trochu podprodukovanej / moc suchej / bez zvukovyho charakteru (mimochodem, proto sem nakonec svuj DAV vratil, chtel jsem neco odzacatku s vetsim charakterem; ale urcite ho tam muzete dodat nejakym ITB zkreslenim), a souhlasim, ze ty zdvojovacky / adliby se zatim moc nepovedly, chtelo by to zpresnit (autoalign / rucni prace)? a posledni vec, vyslovnost [vandrbra]. (mimochodem, to pno je dost mono-nekompatibilni.)

Odpovědět