Voiceover, spoty, rady.

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
kexik

Re: Voiceover, spoty, rady.

Příspěvek od kexik » 15 črc 2010 17:08

a pozor, shure sm7 a electro voice re20 maju integrovany pop filter, tak sa nedaj zmiast obrazkami

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 15 črc 2010 17:09

Eye píše:Super, že se tohle téma oživilo- přidám se s dotazem, možná úplně hloupým, ale nemaje vlastní zkušenost - jak je to s pop filterem u nahrávání VO a vůbec "mluveného slova"? V podstatě jsem slyšel varianty, že:

a) bez pop filteru se to rozhodně dělat nemá, ať už u kondenzátoru, nebo u "běžného mikrofonu", protože i když se mluvčí snaží sebevíc, prskání, syčení a "retnice" tam prostě budou, což je špatně

b) s pop filterem se to rozhodně dělat nemá (zvlášť ne u kondenzátoru), protože mluvené slovo je potišší a skrz pop filter tedy přijde o nějaké své frekvence (už tady párkrát zmíněné "teplo" v hlase). Osobně mi takhle "z ponorky" přijde tahle variantu trochu jako blbina, ale možný je všechno...

Jaké jsou vaše zkušenosti? Díky
's'.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 15 črc 2010 17:09

kexik píše:myslim ze najdes priaznivcov a aj b a to aj medzi totalnymi profikmi

don frci s gumou :)

Obrázek
frcel

Eye

Příspěvek od Eye » 15 črc 2010 17:21

bacon: Okay, díky, to s tou "rovinou úst interpreta" mi přijde, že má logiku...no, nemaje vocalbooth, asi prubnu spíš variantu a)

kexik: :D :D Tak věta "Don frčí s gumou" mne fakt pobavila :D

Každopádně díkes za názory všem, toho jsem se bál, že oboje je teoreticky možnost - inu, tak asi zase skončim u metody "pouks/omyl" :D Mám na výběr mezi SM 57 a kondenzátorem AT 2035, tak to snad nebude zase až taková kombinatorika... :)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 črc 2010 17:30

no popfilter neodstrani mlaskance , sliny , chrapcanie a vsetky tie pazvyku , co ludia v hlase maju a my ich musime vycistit .. osobne ale nevidim ziaden dovod popfilter nepouzivat .. samozrejme kazdy si vyskusa svoj setup , svoje postupy a vyberie si , co sa mu paci ..

moje skusenosti hovoria za popfilter ..

Eye

Příspěvek od Eye » 19 črc 2010 13:31

Okay, díky za názory, myslím, že vzhledem k tomu, kolik na to budu mít času, asi nebudu moc experimentovat a pro jistotu to nahraju s popfilterem. Danke
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Bacon

Příspěvek od Bacon » 14 kvě 2011 14:14

Dobré odpoledne, pánové.

Mohl bych poprosit o nějaký návod, nebo nakopnutí, jak docílit efektů, jako jsou v tomto videu v časech 00:30 - 00:42, 0:58 - 1:35?
Když nasekám slova ručně a pak navrstvím jedno písmenko, nezní to vůbec přirozeně. Napadlo mě, pořídit si nějaký ten levný "pad", na kterém bych si to jednodušeji udělal, ale nevím, no.

Bacon

Příspěvek od Bacon » 10 bře 2012 21:24

Dobrý večer,

stále se učím, jak na spoty, a rád bych slyšel vaše názory na 1 spot ve 4 verzích. Samozřejmě, že se jako amatér nepřiblížím kvalitě vás ostatních, ale rád bych slyšel názor na zvuk jednotlivých spotů, abych věděl, kterým směrem se ubrat (a pokud možno ne směrem do p...). Také bych poprosil raději nekomentovat kvality speakera (*ukazuje na sebe*), spíš jen čistě zvukově, protože já moc možností porovnání nemám.

Verze 1: Hi-pass 120Hz, stereo echo, iZotope Ozone na konci řetězce Verze 2: Hi-pass 120Hz, iZotope Ozone na konci řetězce Verze 3: iZotope Ozone na konci řetězce Verze 4: bez iZotope Ozone na konci řetězce Předem díky za podnětnou kritiku :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 bře 2012 22:01

Bacon píše: Mohl bych poprosit o nějaký návod, nebo nakopnutí, jak docílit efektů, jako jsou v tomto videu v časech 00:30 - 00:42, 0:58 - 1:35?
to je predsa normalny delay ..

v tych spotoch by malo byt viac hudby .. ten hlas je moc dominantny .. a hlas by si mal poriadne natlacit .. menej reverbu .. toto je take moc civilne ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 10 bře 2012 22:30

jak sis vsiml u toho vanocniho spotu, pouziva se suchej natlacenej hlas. Reverb zni lacine a pitome (ale samozrejme existuji vyjimky)
Taky dost zalezi na hlase

Ke stesti ti staci kompresor, eq, limiter a volume obalky na podkladu. Dulezitej je voice, strih a NAPAD!. U spotu vetsinou plati, cim cistejsi je, tim lepe. je to delany pro radio, takze procesor na konci jeste udela svy.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 bře 2012 22:35

tiez mozem prihodit jednu ukazku

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 10 bře 2012 23:13

Bacon píše:Dobrý večer,

stále se učím, jak na spoty, a rád bych slyšel vaše názory na 1 spot ve 4 verzích. Samozřejmě, že se jako amatér nepřiblížím kvalitě vás ostatních, ale rád bych slyšel názor na zvuk jednotlivých spotů, abych věděl, kterým směrem se ubrat (a pokud možno ne směrem do p...). Také bych poprosil raději nekomentovat kvality speakera (*ukazuje na sebe*), spíš jen čistě zvukově, protože já moc možností porovnání nemám.
je to o vkusu, ja osobne pouzivam min verbu, nez tu mas, nebo ho alespon vic tlumim na vejskach.

thovt

Příspěvek od thovt » 14 kvě 2013 19:21

Mohl bych poprosit o komentar ke zvuku tohohle spotu pro radio?
Je to muj prvni kousek, tak doufam, ze to neni uplne mimo.
Diky za reakce.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 14 kvě 2013 19:36

zajima te jen zvuk nebo reklama jako celek?
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

thovt

Příspěvek od thovt » 14 kvě 2013 19:43

Prectu si rad nazor i na celek, ale rad bych se zameril na to, co muzu ovlivnit, tzn. pouze zvuk.
Diky.

Odpovědět