Vývojový "zásek" zvukaře

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Tonysss

Re: Vývojový "zásek" zvukaře

Příspěvek od Tonysss » 03 kvě 2013 14:57

Díky relativně nedávné investici do monitoringu a akustiky jsem třeba včera skoro poprvé v životě zažil pocit, že to, co umícháš hraje všude jinde ještě líp
Ano přesně tohle se bohužel děje u mne. Zjistil jsem ač jsem si to dříve moc nepřipouštěl že mixy které vytvořím na mém hlavním poslechu tak hrají skvěle ale jenom na něm :-)
Docela podstatně se to tedy zlepšilo pořešením akustiky režie. Ale stále tam ten rozdíl je.
Naopak pokud smíchám věc na sluchátka mnou poslední dobou hodně oblíbených Apple earpods tak to hraje všude jinde stejně dobře jako na těch earpodech ,pro kontrolu ještě DT770 a Senn. 595. Proto poslední dobou míchám častěji na sluchátkách za 7 stovek :-)
A úkol letošního roku je sehnat pokud možno co nejmíň "ulhaný" hlavní poslech. V hledáčku jsou hlavně Quested S7R.

c9000

Příspěvek od c9000 » 03 kvě 2013 15:38

Hele, ja ti poradim dve veci. Prvni je knizka Mixing with your mind. A druha, premejslej nad tim jak pracuje tvoje nahravka na jinejch poslechovejch zarizenich, poslouchej mobil, notebook. Vetsina techchle veci extremne pridava vejsky a vyssi stredy. Je pak dobry delat mixy s touhle rezervou. Ted jsem si ve studiu vzstridal nekolik beden a ty bm5tkY od tebe zatim vyhravaj. Hrajou tak hnusne a suse ze se na nich hned pozna dobrej mix. Dobry taky je postit si neco jako luxovac nebo nejakej zvukotvoric a pak pustit tevuj mix pri trose okolniho hluku poznas lip jestli jsou pomery zpravne. To jen takovy mnou vzpozorovany veci :)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 03 kvě 2013 15:48

Ted jsem si ve studiu vzstridal nekolik beden a ty bm5tkY od tebe zatim vyhravaj.
A víš že se mi občas po nich zasteskne.Pokud jsi z nich dostal dobrý zvuk tak to hrálo dobře taky všude jinde a ještě líp :-)

Odpovědět