Zapojenie zosilovaca

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Veronika

Zapojenie zosilovaca

Příspěvek od Veronika » 27 kvě 2018 09:29

Dobry den, ja mam jeden taky maly problem co sa tyka zapojenia reproduktoru do zosilnovaca. Mam reproduktor malone (auna) pw 2222 : https://www.electronic-star.sk/Ozvuceni ... ce=heureka

A zosilovac: https://www.hudobniny-ca.sk/zosilnovace ... 600-1.html

A teraz:

1. Problem- moze sa to tak zapojit? Utiahne to ten zosilovac bez hrozby poskodenia? Aj ked vykon reproduktora (udavanych 1000w alebo 500w RMS) je velmi blizko k 960w u zosilovaca pri 4ohm, lenze reproduktor ma 8ohmov a tam je pisany vykon 2x320w.

2. Problem- ak sa to da, mozem to zapojit na jednu stranu? Zosik je na dva repraky a ja mam 1, tym padom tam mam miesto volne. Ale niekto mi vravel, ze ho tak mozem odpalit ked pretazim jednu stranu a v druhej nic nebude. A ak to tak pojde zapojit, budem mat plny zvuk? Nestane sa mi to ze zosik mi rozdeli ten zvuk na strany a ja budem pocut len jednu?

3. Problem- predstavuju premna speak on kable. Na repraku su dva, na zosiku jeden pre kazdu stranu. Mozem teda zapojit jeden reprak na dve strany? Rozlozi sa nejako odpor a vykon reproduktora alebo to moze zosik odpalit? Alebo sa to ma zapajat cez nejaku redukciu a pre kazdy reproduktor tam je vstup na jeden speak on kabel?

Dakujem za akukolvek rekaciu pripadne aj kontakt, lebo uz naozaj neviem koho by som sa mohla spytat. Musim pracovat len s tymito moznostami kedze zosik ktory by to isto utiahol stoji od 140 - nekonecno

jammix

Re: Zapojenie zosilovaca

Příspěvek od jammix » 27 kvě 2018 11:47

1.Ano , zosilnovač to utiahne. Vhodne je zapajať slabší zosilnovač do silnejšieho reproduktoru , opačne si treba stražiť hlasitosť. Odpor reproduktoru by mal byť rovnaký alebo vačší ako minimalny odpor zosilnovača . Inak by mala zopnuť poistka alebo sa odpali zosilnovač.

2. dá sa využiť iba jedna strana pričom druhá nezapojena s hlasitosťou na minime .
zosilnovač nezmixuje Lavy a Pravý kanal takže druhu stranu nebude počuť.

ak je treba zmixovať stereo do mono malo by sa to urobiť pred zosilnovačom .

3. NIE, . druhý speakon na reproduktore je pre zapojenie dalšieho reproduktoru paralelne (čim klesne celkovy odpor) . Neni to vhodne pre zapajanie dalšieho vykonoveho zosilnovača ak je už jeden zapojený.

Odpovědět