zkouška mic preampů (vokál)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
skeld

Re: zkouška mic preampů (vokál)

Příspěvek od skeld » 13 pro 2010 16:05

liquid sound: Dělal jsem ho z jedním šikovným kámošem elektrotechnikem, přední panel jsem překreslil podle originálu a nechal gravírovat v http://www.schaeffer-apparatebau.de, knoby jsou taky jako u originálu Tyco electronics. Kdybych nebyl ulítlej na design, tak bych cenu srazil tak o 3000,-, ale já mám rád hezký věci. Byl to první kus, tak se při stavbě vyskytly nějaký ty problémy, ale nakonec jsme ho doladili a maká jak hodinky. S nějakýma potížema poradil i sám autor Jakob Erland a za to mu nesmírné díky.

fractal: SSLko vyšlo na nějakých 10k ve dvou kanálech, ale nedávno tady Tudy psal, že už se srdce preampu tranzistor Analog Devices MAT02EH přestal vyrábět. Místo něj nakonec kupoval čínskou kopii u který zjistil, že šumí míň než originál, ale jak to bude znát na výslednym zvuku těžko říct.

delay

Příspěvek od delay » 13 pro 2010 17:03

skeld píše:fractal: mikrofon byl JZ blackhole 2, až bude čas zkusím pak nahrát něco z nástrojů. Těžko říct jestli je Gyraf předraženej, rozhodně si myslím, že je to barevně dost zajímavej preamp ale 1800 € co stojí v obchodě bych za něj asi nedal. 20 000 kč který mě stál jako DIY mi přijde ještě únosný.
A seš si jistej že ten home-made hraje stejně jako originál???

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 pro 2010 18:11

no a kdy pujde ten prototyp do seriove vyroby... tak uz to na nas vybal... muzes tam dat ezone signed and approved razitko :D :D

skeld

Příspěvek od skeld » 13 pro 2010 19:40

delay: Tak podle toho co jsem s Jakobem konsultoval, měly by tam být rozdíly minimální a bude to podle mě v použitých lampách, ale těžko říct jestli k lepšímu nebo k horšímu. Preamp je doladěný do puntíku nebrumí, neosciluje, zkrátka maká tak jak má. S oscilacema se při týhle stavbě potýká dost lidí a nám se to taky nevyhnulo, ale je vyřešeno. Za sebe musím říct, že jsem nic neošidil a to možností kde ušetřit je tam dost, konkrétně třeba u těch traf, protože tišťák je navrženej pro Lundahly i OEP, který stojí zlomek toho co Lundahl. Lampy jsem použil zlacený EHX ECC82 balanced, zpárovaný v keramických zlacených paticích a teď jsem schválně zkusil prohodit jednu z nich za 30 let starou Phillips ECC83, tak po nějakým testování uvidim na kolik je vliv lampy znát.

fractal: Sériovka nebude, protože na to neni čas. I když by stavba dalšího kusu byla setsakra rychlejší, protože teď už to máme vychytaný a víme, ale spíš se zase za nějakej čas vrhnem na nějakej jinej DIY projekt, protože tady vidím cestu jak se dostat k dobrýmu cajku za rozumnou cenu.

delay

Příspěvek od delay » 13 pro 2010 20:13

Zní to fajnově, čili jestli to dobře chápu, tak konsturktér toho Gyrafu nemá nic proti, když si to člověk postaví sám a nějaký schéma je "free" přístupný?

skeld

Příspěvek od skeld » 13 pro 2010 20:29

delay: Přesně tak, když se mrkneš přímo na ww.gyraf.dk najdeš tam složku DIY a tam už se dozvíš to podstatný co potřebuješ vědět včetně schémat, PDFek s tišťákama, part listů. Jakob založil thread ke každýmu projektu kde je mraky stavitelů, který si vyměňují poznatky a zkušenosti ať už se stavbou nebo zvukem a i sám Jakob zodpovídá na fóru hodně dotazů. Vysvětluju si to tak, že většina Gyraf věcí jsou stejně okopírovaný vintage mašiny viz. Pultec Equalizer, nebo SSL 4000 bus compressor a ani u tohohle preampu se netají tím, že v podstatě vzal nejjednosušší řešení lampovýho preampu někde už zřejmě použitý a lehce si ho upravil ke svýmu. Tak jako tak je to borec.

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 13 pro 2010 20:29

Ono to bude dost aj o tom mikrofone, kto pozna a nahraval na JZ vie o com hovorim.... hm najma na dievcensky vokal.
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

skeld

Příspěvek od skeld » 13 pro 2010 20:51

pikey: Určitě, JZ Blackhole umí být rozhodně svůj a ne každýmu sedí, s jiným mikrofonem bychom se možná dobrali jiných výsledků, ale furt je to jeden z nejlepších mikrofonů co mám, proto jsem testoval na něj.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 pro 2010 21:22

mne to připomina Flea mics, taky prodavaj stavebnici za 25% ceny... zatim nejdrazssi micy co sem videl

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2010 21:32

tos toho este hodne nevidel potom ;)

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 13 pro 2010 21:52

skeld píše:pikey: Určitě, JZ Blackhole umí být rozhodně svůj a ne každýmu sedí, s jiným mikrofonem bychom se možná dobrali jiných výsledků, ale furt je to jeden z nejlepších mikrofonů co mám, proto jsem testoval na něj.
V pohode. Ja si len nemyslim ze je to "objektivny" mikrofon, co neznamena, ze je spatny!!
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2010 22:39

Soude podle tech soundcloud 128kbps (nebo kolik to je mp3) se mi nejvic libil joemeek a gyrafa... ostatni dva ne. Ale vsude sou divny sykavky. Goldmike mi prisel asi nejslabsi. Jenze cokoli v tom mohlo hrat lehce jiny priblizeni zpevacky... no a pak teda to rozliseni mp3 dost nuanci smaze ;).

To jak se ti podarilo okopirovat vizual gyrafu je supr. Cudly sou teda jasny, ale ten faceplate je uz tezsi ;). Me se teda gyrafovska vizualni estetika moc nelibi, ale trefeny je to dobre ;).

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 pro 2010 22:46

jsi to poslouchal na gethainech?

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2010 22:51

Jop.. ale tyhle testu jsou zavadejici a opravdova vyuzitelnost atd... to je vec nekolika mesicu pouzivani, nez zjistis nakolik a jak to na co vyhovuje, tezko z tohodle testu finalne hodnotit ty masinky.

Odpovědět