Zkritizujte a poraďte

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
wreptile

Zkritizujte a poraďte

Příspěvek od wreptile » 02 úno 2012 08:40

Zdravím, měl jsem tu možnost provádět celé nahrávání EP své kapely v mé režii. Byl to první takový "větší" pokus, tak prosím buďte šetrní. Momentálně nevím, kam se se zvukem pohnout, rady, postřehy a komentáře vítány!

http://www.box.com/s/eqic7t1498ki30qimno4

Tohle je momentálně asi 3. verze mixu jedné ze skladeb.

vasek

Re: Zkritizujte a poraďte

Příspěvek od vasek » 02 úno 2012 08:57

Pro příště to chce pořádnej kytarovej aparát a ne nějaký tranzistorový šumítko nebo co to je. Je to kytarová muzika a kytaře se musí věnovat pořádná pozornost. Basa nepracuje - nebasuje. Možná by pomohlo jen sprostě zesílit. No a zpěvy... to je jako vážně nebo legrace? Nechápu totiž jejich sdělení. Tipl bych si, že by snesly pořádně zkomprimovat, protože se nějak ztrácí (holka).
No a to intro nedávej do fade-outu, to je divný. Ta vaše muzika na to může natvrdo navázat, ale samozřejmě pokud možno v rytmu.

wreptile

Příspěvek od wreptile » 02 úno 2012 09:02

Překvapivě to byly pořádné kytarové aparáty. S basou byl problém a asi ještě problém bude, možná je to jen mým divným vkusem, protože mi připadá už tak dost zabasovaná. Zpěvy zkusím zkomprimovat ještě více a uvidím, co z toho vyleze. Napadá tě, jak zlepšit ty kytary? Ono zvuk, co lezl z aparátů byl dost dobrý, akorát se mi nelíbil náběr majků, tak jsem to musel hodně ořezat, hlavně ve vyšších frekvencích.

vasek

Příspěvek od vasek » 02 úno 2012 09:19

Tak jsi asi měl špatný mikrofony nebo špatně umístěný. Není to ono, jedna dobře umístěná SM57 by měla z dobrýho aparátu dostat podstatně víc. Co se týče basy, tak radši počkej na další reakce, protože já to hodnotím na sluchátka.

wreptile

Příspěvek od wreptile » 02 úno 2012 09:24

No, on ten zvuk kytar charakterem zůstal vesměs stejný, jestli myslíš tohle, mám celkem rád takový oldschool zvuk, bylo to nahráváno na Orange Rockerverb + Peavey 6505, obojí na Orange PPC412 a majky byly SM57 na ose a tak 20cm od bedny byl http://www.cascademicrophones.com/casca ... 0HEAD.html
Můžeš definovat, co konkrétně je na zvuku nepříjemné nebo tak, ať vím, kam to mám posunout?

vasek

Příspěvek od vasek » 02 úno 2012 11:59

Nevím, jak to popsat. Zkus sem dát suchej zvuk, co jsi nabral SM57 a tím ribbonem. Třeba se to jenom nějak fázově tluče a možná bude stačit vzít jen SM57 a z toho něco vykouzlit. Jinak nic proti oldschool, ale nesmí to znít jak ze sudu.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 úno 2012 12:39

Ahoj, takze par postrehu. Kytary jsou moc narvany do stredu, zni hodne nosove, jak z malinkyho plastovyho repracku. Navic mam pocit, ze pokud jsi to bral vice mikrakama, tak ty stopy nemas dobre sfazovany - tim casto vznika ten filtr zvuku jako ze sudu. Solova kytara je celkem utopena, kdyz nehraje sama a asi bych ji poslal do nejakyho delaye nebo vetsiho prostoru, ted je moc sucha. Basa neni skoro citit. Vokal je taky tak nejak utopenej, vyzehlenej. Zcasti bych rek, ze je to i tim, ze cely je to hodne natlaceny a je slyset, jak v momente, kdy zabere vokal, se to cely zplacne v limiteru. Pak mi prijde, ze je vokal v nejakym kratkym prostoru, kterej tomu uplne nesedi a vzdaluje to. Mozna, ze za tohle muze zdvojeni. Pokud jo, tak bych jeden z tech dvou tejku dal znatelne potisejs. No a asi by ten vokal chtel i jinak vyekvalizovat, zkratka ten vokal by mel byt in your face a to ted fakt neni (a jen jeho zhlasitenim tohle nevyresis!). U bicich je tak nejak dost citit, ze kopak a virbl jsou samply a jsou oddeleny od zbytku, kopak bych mozna trochu stahnul (to se mozna zmeni, kdyz pridas basu) a asi bych ty overheady pridal. Rek bych, ze virbl by moh byt trochu pruraznejsi.

wreptile

Příspěvek od wreptile » 02 úno 2012 14:28

Díky za komentář, s tou rozfázovaností to bude asi trefa do černého, možná že dokonce použiji zvuk jen z jednoho z mikráků. Zkusím se dnes držet rad a zítra postnu další verzi. Díky za trpělivost :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 úno 2012 14:44

sfazujes to tak, ze si proste nazoomujes ty waveformu idealne na nejakym co nejstrmejsim peaku a snazis se posunout kopce a udoli tak, aby se co nejlip prekrejvaly. Samozrejme je potreba to udelat pro celou stopu a vsechny tejky stejne.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 02 úno 2012 15:32

A i jinak stačí pro počáteční odhad výpočet na základě vzdálenosti těch majků mezi sebou a rychloosti zvuku. Zase není apriori nutné se jednoho náběru zbavovat jen kvůlivá jakémusi fázovému strašákovi - brod je ještě daleko, na stahování kalhotek času dost.

P.

wreptile

Příspěvek od wreptile » 07 úno 2012 08:27

http://www.box.com/s/z3asygyvlhs4m06ex22a další pokus, přepnul jsem fázi, jinak jsem si moc s tím nehrál, včera jsme nahrávali nějaké zpěvy, takže jsem to jen tak narychlo udělal.

Frenk77

Příspěvek od Frenk77 » 07 úno 2012 19:48

Příjde me to teď asi ještě horší, tu fázi nestačí přepnout(to je případě že bys to měl celé otočené) musíš srovnat to časové zpoždění mezi mikrofony, bud proste zvětšit a posunout tak ať to sedí na sobě nebo fázovým korelátorem zkontrolovat a posunovat...jeden mic uplne vlevo, druhy v pravo najit misto kde se to idealne blizi nule.

Odpovědět