Zvučení kapel

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Zvučení kapel

Příspěvek od Pytkin »

dedko : strajchy su slaky po nemecky (streicher) .. Myslel som ze v cechach to pouzivaju ..

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Zvučení kapel

Příspěvek od Greyhound90 »

vasek píše:
08 říj 2021 08:55
Dále zkušený muzikant ví, že ho na sólo žádný zvukař nebude zesilovat, ale má se zesílit sám. Kdo tohle nepochopil, zamrzl na úrovni studentské kapely. To jsou základní věci.
A to jsi pochytil kde tohle? Nechci se hádat, ale tohle je nesmysl co píšeš. Mě naprosto nezajímá výstup ven. To je věc zvukaře přece.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Zvučení kapel

Příspěvek od Greyhound90 »

dedko: "tiež hrajem v trojgitarovej kapele ale podobný problém s tým nemám" Pošli mi ako hraješ v tej tvej trjogytarovej kapele a jsi tam slyšet na své klávesy něco na YouTube nebo podobně. To mě tedy fakt zajímá.Nemyslím to zle, čistě technicky. Díky.

Uživatelský avatar
dedko
Příspěvky: 975
Registrován: 14 říj 2009 18:55
Vybavení

Re: Zvučení kapel

Příspěvek od dedko »

Hehe, samé mobilové nahrávky, takže budeš prd počuť :D , a nie je to žiaden artrock.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Zvučení kapel

Příspěvek od Greyhound90 »

Tos mě dostal. Prd počujem, klávesy ok. ale to jsou přece Shadows? Moje srdcovka. Nádherná muzika!!

Uživatelský avatar
dedko
Příspěvky: 975
Registrován: 14 říj 2009 18:55
Vybavení

Re: Zvučení kapel

Příspěvek od dedko »

Hehe, myslel som si že budeš očakávať niečo iné, ale to je jedno... som rád že sa páči, aspoň teda originál. A pritom Shadows obyčajne klávesy nepoužívali, iba na neskorších koncertoch.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Zvučení kapel

Příspěvek od Greyhound90 »

Neočekával jsem, ale tohle je velmi příjemné. Nemyslím originál. Váš revival je super. Ani ses tu nepochlubil co jinak pácháš za muziku :-) Měj se dedko a zdravím.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Zvučení kapel

Příspěvek od ZFarkas »

Chápu problém co popisuje Greyhound90 a potvrzuji že má pravdu, neboť samplery a VA synty zejména mid/low level na 16bit kapelou zrovna moc neprolezou ať dělá zvukař cokoliv, zejména pokud již digitálně zmrvený zvuk z výstupu kláves této kategorie je následně ještě opakovaně zmrven mid/low level digital mixem, co dnes používá většina kapel zábavy/plesy - pak např i Fantom zní spíše jako variace na včelín nebo akordeon, bez ohledu na zvolený patch víceméně...

Používat analogy, elektromechanické nástroje nebo dobře nastavené highend digitály je 100% řešení. Např když hraju epiana (Rhodes a Wurli) a B3 na Platinum a SF2 24bit/96kHz zvuky z Dexibellu přes celolampový konec s 6L6 (kombo se vstupem přímo do koncáku co odpojí preamp), má co dělat kytarista a basák taky s valve aparáty, aby naopak prolezli přes ty klávesy bez zvyšování volume.. Budu na toto hrát v klubu Stará Pekárna zač. listopadu, kdyby někdo chtěl slyšet o čem tu mluvím :wink:

Vla-sta
Příspěvky: 939
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Zvučení kapel

Příspěvek od Vla-sta »

Greyhound90 píše:
10 říj 2021 21:00
A to jsi pochytil kde tohle? Nechci se hádat, ale tohle je nesmysl co píšeš. Mě naprosto nezajímá výstup ven. To je věc zvukaře přece.
Toto je přesně rozdíl mezi amatéry a profesionály. Zvukař je od toho aby nazvučil hudbu, ale vžij se do role člověka co Vás slyší poprvé. Pořiďte si zvukaře co s Vámi bude jezdit a pak stačí že ho postavíš vedle mixu a on řekne zvukaři všechno důležitého, řekne mu kdy má co vytáhnout. Dokuď nebudeš jezdit jako hlavní kapela, nikdo tvoji tvorbu nebude důkladně studovat. My jsme jezdili bez zvukaře, zvučili jsme si sami před vystoupením, každý byl odpovědný za svoji část a jde to.... časem se to naučíš poslouchat a hned víš co s tím. Př. klávesy hrají sólo, kytarista rozpojí snímač při zkresleném doprovodu, klávesy jsou pak slyšet. To co píše ZFarkas o vlastní kvalitě nástroje je samozřejmě taky pravda

Odpovědět