Zvuk bicích

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
ystres

Zvuk bicích

Příspěvek od ystres » 25 kvě 2015 14:58

Ahoj priatelia...neviem, či to sem patrí ale velmi by ma zaujímal váš nazor na túto ukážku....jedna sa mi o bicie ako sú nasnímane, žiadny trigger, žiadna strojovost, úplna prirodzenost, no proste super...nahrávku nahraval kurt ballou z converge...okrem ineho podobný zvuk bicích trap them...iron reagan...bol by som rád keby sem každý prispel nejakým postrehom z nahrávky...alebo jednoduchšie povedane ako podla vás dosiahnut takýto zvuk...vdaka

ukazka...

Stan

Re: Zvuk bicích

Příspěvek od Stan » 25 kvě 2015 16:06

Koukni na jeho gear kratka lekce od kurta u toho muzes zacit 80% prace jsou naladeny bici a bubenik který umi bubnovat pro nahrávání.

skeld

Příspěvek od skeld » 25 kvě 2015 16:53

Kurtův rukopis na nahrávkách mám hodně rád, je to na dnešní metalovou módu pěkně syrový a špinavý. Obecně vzato u jeho bicích dokáže hodně vyždímat z room mikrofonů a to i přes to, že jeho studio je celkem mrňavý. Co jsem koukal používá často klasickou kombinaci: jeden stereo big room kde má dost často AEA R88 a jeden mono close room. Na jeho webináři na CreativeLive ukazuje mimo jiné jak gejtovat právě room a spoustu šikovnejch věcí okolo.

marylin

Příspěvek od marylin » 24 lis 2015 13:26

Dneska na creativ live od 18:00 hod. do zítřejší 01:00 hod. (sředoevr. času) je živě vysílán kurz Kurta Ballou, který se zaměřuje na "opravování chyb v mixu/nahrávání"... Bude tam např. reampovat virbl, ukazovat jak používá různé pluginy, mixuje nahrávku živáku atd. atd. Minulá jeho lekce byla velice výživná a tuto vřele doporučuji. Je třeba se zaregistrovat...

https://www.creativelive.com/courses/fi ... urt-ballou

http://en.audiofanzine.com/sound-techni ... e-mix.html

Obrázek
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

skeld

Příspěvek od skeld » 24 lis 2015 20:09

Přesně tak, stojí to za to, jeho organickej zvuk na deskách miluju.

Odpovědět