Zvuk In Memory 2005

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
_ravi_

Zvuk In Memory 2005

Příspěvek od _ravi_ » 11 srp 2005 22:02

Nazdarek,

mate-li nekdo cas a chut mrknout na zvuk nasledujicich trech veci, budu rad. Jsou to vybrany pisnicky jedny budejovicky kapely. Nemaji tam zadny samply, vsechno jsou to hmotny zivy nastroje. Trochu je skoda, ze bubenik hodne rezal do hajtky, takze prolejza virblovym mikrofonem a neda se nijak ubrat. Pak mam trochu problem s basou (Gibson SG), ktera byla totalne stredova (kdo ji nekdy tocil, tak vi) a diky tomu, ze jsem se tam snazil basy trochu dostat, tak to zni asi trochu zahuhlane.
Budu rad, kdyz si stahnete vsechny tri pisnicky - pokud se vam do toho nechce, tak prosim alespon Slightly Sexy a Stronger Sun.

Slightly Sexy
She's a Vessel
Stronger Sun

Z techniky: pouzival jsem predzesilovace z Yamahy O1V96, Focusrite Octopre LE a z MOTU 828mkII. Do pocitace to slo castecne analogove a castecne ADATove pres zminenou 828. Pak uz se to vsechno delalo v Nuendu. Vsechny zaklady (bici, basa, el. kytary, hammondky a nektery rhodesky) se tocily naraz. Vic k tomu asi nema cenu psat...
A opravdu budu za vsechny pripominky rad - potrebuju z toho vytriskat co nejlepsi zvuk (samozrejme v ramci mych a technickych moznosti).

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 srp 2005 22:46

Ty hosi maj asi dost radi stary Led Zeppelin, co? A mozna i Levellers... ,) Slysel jsem jen Slightly Sexy... podle me by bici chtely trochu zduraznit, znej prijemne, ale jsou utopeny/potichu... podle me... a jenom takovej detail, kterej je stejne veci nazoru- ten dozvuk uplne na konci bych o neco zkratil/zrychlil...

peteness

Příspěvek od peteness » 11 srp 2005 23:20

posli mi kousek basy z te treti pisnicky, muzu zkusit jednu vec

kexik

Příspěvek od kexik » 12 srp 2005 09:22

no tie bicie maju pomery ok podla mna ale su utopene v mone... to si chcel? ako ze fakt zepellin sound? potom ale odkusni aj tie vysky co si nabral supermodernym majkom zo strun na gitarach :)
zvuk aky je mi nevadi, podla mna je to cele uz teraz dost v pohode, ale ta basa-bicie zakusnute v strede, bez predozadneho priestoru... co takto pobavkat sa s reverbami?

co sa tyka originality tej muziky tak fakt no comment ;)

kexik

Příspěvek od kexik » 12 srp 2005 09:29

to cele bolo k slightly sexy, btw...

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 12 srp 2005 09:57

Cyril: me prislo spis lepsi ty bici v Slightly Sexy moc do popredi nedavat.. Delaji tam jen takovej doprovod.

Peteness: vynasnazim se.. neni moc casu.

Kexik: v monu... no virbl a kopak jsou uprostred (jak jinak) a vzhledem k silenymu preslechu hajtky do virblovyho mikrofonu je i hajtka uprostred (hajtkovej mikrofon je temer uplne stazenej). No a tomy ve stereu jsou (skoro az dost). Overheady jsem nedaval uplne L-R, ale trochu vic k prostredku (cca -66 + 66). Stejne ale nejsou skoro pouzity.
Reverby jsou udelany celkem dost kratky, nejak by se mi nechtelo davat bici dozadu. Takhle v ksichte mi prijsou lepsi (ale muzu vyzkouset).

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 12 srp 2005 09:59

Cyril: ted, kdyz to posloucham, mozna by bylo lepsi ty bici vytahnout..

peteness

Příspěvek od peteness » 12 srp 2005 10:11

Ta kapela je dobra, dycha z toho opravdovy 60's feeling. Ale prvni co me zarazilo je basa, ktera z toho dela demac ze zkusebny. Schvalne jsem si stahnul par pisnicek od Black Crowes, coz mi prijde jako stylove srovnatelna soucasna (nebo doby nedavno minule) skupina s promaklym vyhonenym soundem a bylo jasne, ze ta basa se k tomu musi doplacat nejak jinak........proto ti pisu. Mam tady takovou vecicku, tezko rict, jestli by tomu pomohla, mozna jo.

kexik

Příspěvek od kexik » 12 srp 2005 10:22

ravi: ono zepici to robili s tymi bicimi/basou zrovna tak, preto sa pytam ci je to zamer... niekomu to mozno reze, mne to ale hned udrelo do hlavy a vyvolalo take nepatricne pocity lebo co

ale hovorim moze to byt ok

peteness: no muzikanti to su, to hej, ale aj tak... tie vyzdibkane cudzie napady pokope...

TommyB

Příspěvek od TommyB » 12 srp 2005 11:09

Zdravim, mohol by mi prosim niekto povedat nejaky komentar co sa tyka zvukovej stranky tejto veci? ...

www.whitetape.sk/bollo-just_have_a_fun.mp3

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 12 srp 2005 18:34

de videt, ze ti typci umej fakt hrat...obcas si neco vypujcej (ten uvod v shes a vessel je okopirovany mitzi dupree od deep purple..), ale jinak dobry.. bici sou urcite krapet utopene, resp. mne se moc nelibi zvuk jeho sestavy, ten ma do vintage zvuku daleko... a rekl bych, ze mistama trochu vycuhuje i zpev, coz je ale mozna zpusobeno tim, ze to neni rodilej anglican..:-) celkove je ten mix tak nekde na pul cesty ke "starymu" zvuku.. ovsem celkove musim rict, ze i dyz to neni tak uplne salek me kavy, tak hudebne dobry!!!

black_j0hn

Příspěvek od black_j0hn » 12 srp 2005 19:51

prijde mi ze ten vokal by snesl trochu vic komprese, ale mozna rikam blbosti, nejsem zvukar (i kdyz pry jo)

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 12 srp 2005 20:24

nick_valensi: no, mel stary klasicky Ludwigy - takovej ten krabicovej zvuk. Akorat na tom mel jiny blany, nez se pouzivaly. A asi jinej virbl (mam takovej pocit, ze o tom mluvil). Jinak tomu bubenikovi je 16 let.. :)
Jo a ten zvuk nemel bejt uplne vintage - je dobre, ze je to tak na pul cesty.

Black_john: tezko rict.. ja prave taky nejsem zadnej sluchar. Hlavne me stvou Revealy, na kterejch jsem to michal, protoze z nich zni vsechno OK a kdyz to pak clovek slysi nekde jinde, obcas se zdesi.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 13 srp 2005 12:41

to ravi: pokud je tem klukum tolik, kolik rikas (resp. aspon tomu bubenikovi), tak nezbejva, nez smeknout!!!! co se ale tyka nazvuceni tech bicich, tak to urcite nezni jako klasicke ludwigy... tezko rict, cim to je, nicmene ze vsech starych ludwigu (ne z tech jejich reissue modelu, ktere stojej 15taliru...) se da dostat skutecne ten drevni (plnej, hutnej ci jak to rict..) zvuk, kamos ma model ze zacatku 60.let (brutalne extravagantni finish, takovej hodne psychedelickej:-)) a k tomu zvuku neni co dodat... takze to bude nejspis nekde na trase mikrofony - vystup z pultu...

Odpovědět