Akou zvukovkou prehrávať MIDI súbor

Interní a externí zvuková rozhraní
vicsubul

Akou zvukovkou prehrávať MIDI súbor

Příspěvek od vicsubul » 27 dub 2014 15:52

Dobrý deň

Potreboval by som prehrávať MIDI súbory, aby zneli, ako keby skladbu nahral orchester. Existujú také karty, ktoré to dokážu? Môže to byť buď do PC, alebo do laptop. Lebo som sa zatiaľ s takou nestretol. Ako pomôcku používam program Mixcraft5, ktorý niečo podobného dokáže, ale to nie je karta. Potreboval by som, aby to, alebo ešte dokonalejšie to dokázala previesť zvuková karta. Máte s tým niekto skúsenosti? Zatial o cenovej relácie nehovorím, potrebujem vedieť, či je to vôbec možné, alebo zatiaľ je to iba utópia? Ďakujem! :wink:

romi

Re: Akou zvukovkou prehrávať MIDI súbor

Příspěvek od romi » 27 dub 2014 17:19

Hledáš zvukovou kartu nebo zvukový modul??? :)).

MDudas

Příspěvek od MDudas » 27 dub 2014 17:27

Tu je odpovedat jednoduche, lebo sam vicsubul si odpoved naznacil v poslednej vete... :wink:

To, co chces, je na profi urovni CISTA UTOPIA !!!
Na amaterskej a semi-pro urovni (myslim naroky na kvalitu, nie vybavenie) sa kvalita oproti utrpnemu General MIDI da vyznamne zvysit.
Na hardwarove karty a moduly by som sa neorientoval. Software ma dnes velmi vysoku uroven.
V kazdom pripade zabudni na nejaky 1-click prevod. :wink: Bezne MIDI subory v sebe zdaleka nemaju dost info, aby sa taky prevod dal spravit (bez ohladu na uroven softu/hardu).

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 27 dub 2014 20:37

hladaj medzi (asi staršími) hráčskymi kartami soundblaster x-fi xtreme gamer a pod..

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 28 dub 2014 00:47

Tak vám ďakujem, veľmi ste ma nenadchli, ale čo sa dá robiť! Voľakedy bývali informácie aj v časopisoch o vývoji zvukových kariet aj v smere MIDI, ale v poslednej dobe sa už píše iba o audio výbave a schopností kariet, o priestorovej hudbe. O MIDI mlčia. Asi už dosiahli strop ich schopností!

jazzym

Příspěvek od jazzym » 28 dub 2014 04:15

nároky na kvalitu zvuku midi su rozne a preto to neni zaležitost zvukovych kariet ale pluginov do hudobneho programu.

kedysi som mal kartu čo mala v sebe pamať zakladnych wav samplov...warcraft s tym mal lepšiu hudbu :wink:
neviem či teraz sa tiež robia take karty s pamaťou pre zakladne GM nastroje .. alebo je to v stysteme . :roll:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 dub 2014 09:16

ako orchester to nikdy nebude zniet, ani priblizne, ale moze to zniet relativne lepsie nez su nejake uplne zakladne primitivne playery ..

otazka je na aky presne ucel to chces .. len tak pre vlastne pocuvanie doma ? pre pustanie midi-ciek niekde na zabave ?

upresni, potom sa mozeme bavit existuje alebo neexistuje pre teba riesenie ..

vo vseobecnosti, ked si stiahnes toto:
https://docs.google.com/file/d/0B6caGN_ ... NPT0E/edit

rozpakujes to do .sf2 suboru tymto:
http://www.softpedia.com/get/Multimedia ... Pack.shtml

a potom myslim ze v tomto by sa ten sf2 subor dal dat nahrat a nasledne ked si prehras tie midi subory bude to hrat DOST slusne. samozrejme ako som povedal. 1:1 ako orchester to nikdy nebude
http://coolsoft.altervista.org/en/virtualmidisynth

pripdne mu niekto poradte nejaky lepsie SOUNDFONT midi player ak poznate...
Naposledy upravil(a) dendy dne 28 dub 2014 09:22, celkem upraveno 1 x.

hawkens

Příspěvek od hawkens » 28 dub 2014 10:48

MIDI subor obsahuje len prikazy, ako keby len notovy zaznam, ktore odosles prehrat nejakemu nastroju. Moze byt priamo zabudovany na zvukovke, to je uz asi len prezitok z minulosti, kvalita pochyba typu lenabytoniecozahralo. (Pamatas DOOM, Duke Nukem a pod ?) Moze to byt externy nastroj napriklad rackovy moul, to je uz vyssia kvalita. Moze to byt softwarovy nastroj VTSi, asi relativne najvyssia mozna kvalita, lebo tam vyrobca moze vyuzit velke kapacity dnesnych pocitacov a navzorkovat obrovske objemy nastrojov a tak sa aspon priblizit zivym nastrojom. Ale naozaj len PRIBLIZIT.

Diogenes

Příspěvek od Diogenes » 28 dub 2014 11:33

vicsubul píše:Dobrý deň

Potreboval by som prehrávať MIDI súbory, aby zneli, ako keby skladbu nahral orchester. Existujú také karty, ktoré to dokážu? Môže to byť buď do PC, alebo do laptop. Lebo som sa zatiaľ s takou nestretol. Ako pomôcku používam program Mixcraft5, ktorý niečo podobného dokáže, ale to nie je karta. Potreboval by som, aby to, alebo ešte dokonalejšie to dokázala previesť zvuková karta. Máte s tým niekto skúsenosti? Zatial o cenovej relácie nehovorím, potrebujem vedieť, či je to vôbec možné, alebo zatiaľ je to iba utópia? Ďakujem! :wink:
Nepotřebuješ žádnou extra zvukovou kartu. Pro začátek zkus emulační SW Yamaha-S-YXG50. Kdyby Ti to nestačilo, můžeš použít nějaký přehrávač, který pracuje se sound font knihovnami, které mohou být už docela kvalitní (označené General MIDI nebo XG najdeš na internetu).

Existuje i nějaká nová SW emulace zvukového modulu Roland Sound Canvas (i jako VSTi).

Nebo si v bazaru kup nějaký starší zvukový modul Roland Sound Canvas nebo Yamaha MU.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 dub 2014 11:42

Diogenes píše:SW Yamaha-S-YXG50

to uz velmi tazko rozbeha na Windows 7 / 8 ... myslim ze ani na Viste, mam pocit ze posledny windows kde tieto SW emulatory (vratene touho sound canasu) chodili boli XP-cka ..

hlavne stale nepovedal na co to chce, ak mu ide len o pocuvanie/prehravanie hotovych veci tak tie VST-cka co mi tu radite su mu uplne nanic a ten soundfont midi player co som mu tu pastol bude pre neho uplne idealny .. ta evanescence GM/GS libka ma cez 600 mega, takze kvalita nebude uplne na zahodenie pre ucely pocuvania alebo dedinskej zabavy - a rozhodne to bude hrat lepsi nez tie stare SW emulatory yamaha / sound cavas , kedze tie mali radovo 10x mensie sample banky :-)

jackies

Příspěvek od jackies » 28 dub 2014 14:14

Další možnost co dnes rozběhá s cestou nejmenšího odporu je :
EDIROL HQ-GM2 Hyper Canvas VST
http://www.roland.com/support/article/? ... id=1812829

i když mám dojem, že to nějaký velký kvalitativní skok nebude.
muzikant

MDudas

Příspěvek od MDudas » 28 dub 2014 16:49

ja si prosim vratit pytkinov prispevok o ochrane zamestnanosti vo filharmonii.

EDIT pavlii: Smůla, zhodnotil jsem ho jako nekonstruktivní 8) a bez náhrady smazal.....

badkick

Příspěvek od badkick » 28 dub 2014 19:18

dendy píše: libka ma cez 600 mega, takze kvalita nebude uplne na zahodenie pre ucely pocuvania alebo dedinskej zabavy - a rozhodne to bude hrat lepsi nez tie stare SW emulatory yamaha / sound cavas , kedze tie mali radovo 10x mensie sample banky :-)
dam trosku OT komentar k tomu - IMHO - na velkosti (v MB:-) ) niekedy az tak nezalezi :-D
vsak kniznice mali volakedy az 100x mensiu velkost (vsak pamatas) a nehrali o moc horsie nez ovela vacsie. Ak nie lepsie.
Skor by som povedal, ze zalezi na vzajomnej zladenosti jednotlivych nastrojov. V horsich zvuk. knizniciach su niektore kombinacie nastrojov su vylozene uchu nelahodiace.

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 29 dub 2014 00:43

dendy píše: otazka je na aky presne ucel to chces .. len tak pre vlastne pocuvanie doma ? pre pustanie midi-ciek niekde na zabave ?

vo vseobecnosti, ked si stiahnes toto:
https://docs.google.com/file/d/0B6caGN_ ... NPT0E/edit
Chcem to použiť jednak pre svoje potešenie, ale aj na zábave, použiť skladby ako karaoke, teda spievať s tým. Používam VanbascoKaraoke, čo je pomerne dobrý program, lebo premieta aj texty piesní, a dajú sa skladby zoradiť, aby išli jedna za druhou, ale to znenie tej hudby ma trápi.

Skúsil som stiahnuť ten súbor tu označený, ale to nefunguje. Tie druhé už mám v počítači, ale mi to asi nepomôže bez toho prvého.

Teraz používam zvukovú kartu Creative SB Live!Value, čo svojho času propagovali, ako najlepšiu kartu. Má štyri vývody na repráky, dva predné, dva zadné. Od vtedy už prešlo zopár rokov, preto som dúfal, že už by malo existovať aj niečo lepšie, ako bolo toto.
jackies píše: Další možnost co dnes rozběhá s cestou nejmenšího odporu je :
EDIROL HQ-GM2 Hyper Canvas VST
http://www.roland.com/support/article/? ... id=1812829

i když mám dojem, že to nějaký velký kvalitativní skok nebude.
Aj toto som stiahol, aj som to skúsil. Vlastne chcel som skúsiť, ale to je iba obnovovacia, teda samostatne nefungujúca verzia. Ani sa to nedá nainštalovať.
Nemyslel som si, že moja otázka vyvolá takýto záujem. Ale ma pobavila aj tá obava o osud Slovenskej Filharmónie. :D Sranda musí byť, aj keby chleba nebolo, hovorí sa.

Ďakujem za všetky rady

MDudas

Příspěvek od MDudas » 29 dub 2014 02:41

Kedze si spomenul Karaoke, tak ja Ti este pridam - vacsina volne dostupnych karaoke skladieb ma prisernu uroven.
S tymi nespravis nic, ani keby si mal hardware za 100 000€.... :(

Odpovědět