Audio interface, design seshora

Interní a externí zvuková rozhraní
genderbee
Příspěvky: 39
Registrován: 19 úno 2022 15:54

Audio interface, design seshora

Příspěvek od genderbee »

Zdravim,

existuje jednoduchy a mensi USB2 audio interface s 8 IN / 8 OUT, ktery by mel ovladaci prvky seshora? Pripadne seshora a zezadu.

Nejblize jsem nasel tohle, ale bohuzel to ma jen 4 OUT, navic jsou vstupy/vystupy i vepredu. Ja potrebuji jen seshora a zezadu.

https://shop.disk.cz/air-192--14--m-audio-/

Nebo nejaky digitalni mixer? Ale ty maj taky malo vystupu.

At to klidne umi jen IN / OUT a at je to nejmensi co to jde. Zadne extra funkce navic nepotrebuji.

Diky moc.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od Pytkin »

Kazdy bude mat asi z predu .. Mozes napisat viac , preco nemozu byt ovladacie prvy z predu ? kde to chces mat umiestnene ?

Napada ma este Behringer X18 .. To sa ale ovlada tabletom alebo z pocitaca ..

https://www.muziker.cz/behringer-x-air-x18

Obrázek

genderbee
Příspěvky: 39
Registrován: 19 úno 2022 15:54

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od genderbee »

Diky moc, Pytkine, to by bylo presne ono, kdyby to nebylo tak robustni jen diky mistu na tabet. Misto toho kdyby treba byly jen savle / potenciometry na volume a jen 8 IN, zmensilo by se o dost a krasne by se mi to vlezlo tam, kam potrebuju. Mam totiz omezeny prostor 30x18x10cm, mam to do stojanu s masterkeyboardem, vlastni vyroba, pak muzu poslat foto.

Jeste jsem nasel tohle, ale je to zase vysoke. :/
https://imusicdata.cz/behringer-x-air-x ... 7EQAvD_BwE

Nicmene jdu dnes vyzvednout a testnout to M-AUDIO viz vyse, tak snad to bude nejaky zlaty stredni kompromis. Muzu pak napsat co a jak, jsem hlavne zvedavy na uvedenou ultranizkou latenci. :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od Pytkin »

Ano ta rack verzia XR18 sa da namontovat tak , ze dopredu mas prazdnu hranu a vsetky konektory su vzadu .. Vybavou je to to iste ako X18 (ta desktopova) ..
To ma rozmery : 311 x 132 x 150 mm .. cize sa ti to asi nevojde :(

genderbee
Příspěvky: 39
Registrován: 19 úno 2022 15:54

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od genderbee »

Tos jsem byl trochu napjaty ohledne te latence, ale jak jsem predpokladal, stejne. Takze M-AUDIO zadna zmena, takove ty vety "USB-C ultrarychly interface" je jenom reklamni trik, vzdy se ta latence holt bude opirat o vykon procesoru v NB. To jen tak.

Tak pokud uz vas nic nenapada, tak to holt budu muset poresit s tim mym Behringerem UMC1820, co uz nejaky cas mam.

Kazdopadne diky za ochotu.


genderbee
Příspěvky: 39
Registrován: 19 úno 2022 15:54

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od genderbee »

Pytkine, ten Behringer Flow 8 je naprosto idealni, vstupu to ma dost, ale vystupu malo. Nicmene to by se dalo prekousnot.
Pokud tedy chapu spravne, ma to 8 IN / 4 OUT.
Nebo nejak tomu nerozumim, pro USB audio interface pisou, ze 10 OUT / 2 IN?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od Pytkin »

ano FLOW8 je uzasna krabicka .. Samozrejme ma svoje limity .. Ale pri tej cene mu to musime prepacit :)

fyzicky ma 8 analogovych vstupov a 4 analogove vystupy (L, R, MON1, MON2) ..
USB audio je 10 out (z mixu do pocitaca) a 2 IN (z pocitaca do mixu) ..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od Pytkin »

Resp vystupy po USB su tiez 4 ..
Image.png

genderbee
Příspěvky: 39
Registrován: 19 úno 2022 15:54

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od genderbee »

OK, takze v podstate USB audio interface s nezavislymi 10 IN a 4 OUT pro DAW?

Ano, krabicka vypada skvele, navic vazi jen 1.4kg! :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od Pytkin »

ano tak by to malo fungovat ..

geomystery
Příspěvky: 269
Registrován: 03 kvě 2021 17:38

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od geomystery »

genderbee píše:
20 úno 2022 18:08
Tos jsem byl trochu napjaty ohledne te latence, ale jak jsem predpokladal, stejne. Takze M-AUDIO zadna zmena, takove ty vety "USB-C ultrarychly interface" je jenom reklamni trik, vzdy se ta latence holt bude opirat o vykon procesoru v NB. To jen tak.
Je to i otázka operačního systemu.

Mrkni na tohle:

https://www.resplendence.com/latencymon

Mě třeba pomohlo vypnout speedsteping technologii od intelu.

Ale samozřejmě záleží taky na tom jak dobře jsou napsané ovladače pro konkrétní zvukovku. A taky na HW zvukovky. Typ připojení většinou limit není.

geomystery
Příspěvky: 269
Registrován: 03 kvě 2021 17:38

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od geomystery »

Pytkin píše:
21 úno 2022 00:53
https://www.thomann.de/cz/behringer_flow_8.htm
toto ma asi malo vstupov ?
Díky, tohohle krámu sem si zatím nevšiml a líbí se mi to. Takový malý švýcarský nožík. Jediné co je pro mě limitující je že ty první dva vstupy jsou jenom XLR. Ale asi by to linkovou úroveň sežralo.

genderbee
Příspěvky: 39
Registrován: 19 úno 2022 15:54

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od genderbee »

geomystery píše:
21 úno 2022 19:40
genderbee píše:
20 úno 2022 18:08
Tos jsem byl trochu napjaty ohledne te latence, ale jak jsem predpokladal, stejne. Takze M-AUDIO zadna zmena, takove ty vety "USB-C ultrarychly interface" je jenom reklamni trik, vzdy se ta latence holt bude opirat o vykon procesoru v NB. To jen tak.
Je to i otázka operačního systemu.

Mrkni na tohle:

https://www.resplendence.com/latencymon

Mě třeba pomohlo vypnout speedsteping technologii od intelu.

Ale samozřejmě záleží taky na tom jak dobře jsou napsané ovladače pro konkrétní zvukovku. A taky na HW zvukovky. Typ připojení většinou limit není.
Yep, ja jedu na Linuxu a mam s nim vyborne zkusenosti, viz lowlatency kernel a pripadne nastaveni. Pak se to da limitovat pres jackd.

Nicmene, latence je vecne tema, a asi nema smysl nijak extra resit.
Pokud jde napriklad o nahravani ci live zpevu s efekty pres software, i sebemensi latence je celkem tragedie, sel jsem napriklad az na 0.3ms a stejne to byl porad chorus, protoze slysite i sami sebe. Neprirozene.
Ale napriklad u el. kytary se da zvyknout na 2.3ms.
Piano/synth jde pouzit i na 5.3ms. U skutecneho klaviru je stejne takova pseudolatence, nez se to kladivko dostane na strunu. ;)

Jinymi slovy nahravani cehokoliv s mikrofonem dost mate mozek, takze nejlepe tyto veci nahravat ci poustet pri live pres direct a na pozadi pak jen pustit efekty ze softwaru, napriklad delay, reverb, apod. Bohuzel se ale neda pouzit napriklad SW ekvalizer.
Flow 8 ma v sobe soft pro EQ a kompresor, ale skoda zase je, ze to nelze nacpat do DAW primo jako plugin, takhle clovek musi resit nastaveni pres nativni soft 'Flow mix' a zaroven davat pozor pri masteringu v DAW.

Mimochodem, jak to napriklad delate vy?

genderbee
Příspěvky: 39
Registrován: 19 úno 2022 15:54

Re: Audio interface, design seshora

Příspěvek od genderbee »

geomystery píše:
21 úno 2022 19:43
Pytkin píše:
21 úno 2022 00:53
https://www.thomann.de/cz/behringer_flow_8.htm
toto ma asi malo vstupov ?
Díky, tohohle krámu sem si zatím nevšiml a líbí se mi to. Takový malý švýcarský nožík. Jediné co je pro mě limitující je že ty první dva vstupy jsou jenom XLR. Ale asi by to linkovou úroveň sežralo.
A ano, to jsem si taky rikal, proc uz tam nedali misto toho combo, ale holt ideal bych si asi musel spajet sam. :)
Naposledy upravil(a) genderbee dne 21 úno 2022 22:12, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět