AVID MBOX

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
čepik

AVID MBOX

Příspěvek od čepik » 09 kvě 2011 01:43

Ahoj, chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti se zvukovkama od AVIDu. Chci si pořídit zvukovku dodávanou s DAW a ProTools se mi zdá v poho.
Prahnu po RME400ce ale ta nemá soft, takže budu muset dělat kompromisy, které chci aby byly rozumné.
Chci zvukovku se softem která umí solidní záznam a do M-Audia MobilePre se mi nechce...předpokládám že rozdíl tam bude nejen v ceně.
Zajímají mě i rozdíly mezi nima, jestli se liší jen počtem vstupů a výstupů, DSP, USB/FIREWIRE atp, nebo i kvalitou AD/DA převodníků (předpokládám že ano)
Budu nahrávat především zpěvy a akustické nástroje, mic bude SM57, RODE 2000, nebo NT2A...ale není to má konečná verze, budu zkoušet dál, majků je moc. AKG 414 je taky fajn ale za hranicí mých finančních možností. Monitory velmi pravděpodobně Adam A7, možná KRKy.
Nechci Hi-end, ale slušnou kvalitu nahrávek. Myslím i na akustiku místnosti. A to důležité je rozpočet...cca 40tis
Díky všem

mando

Re: AVID MBOX

Příspěvek od mando » 09 kvě 2011 10:06

- MBoxy su tri druhy ktore sa lisia vybavou aj zvukom, takze treba povedat kolko vstupov-vystupov-predzosilovacov atd potrebujes
- softy dodavane su vzdy nejake zjednodusene verzie takze otazka je ci to bude stacit
- monitory osobne radsej ADAM ako KRK

čepik

Příspěvek od čepik » 10 kvě 2011 01:03

Myslím že moc vstupů potřebovat nebudu, výstup budu potřebovat na sluchatka a max dvoje monitory (druhé budou až časem). Předzesilovač bude možná časem externí (SPL goldmike nebo TLA), zatim si chci vystačit z preampem ve zvukovce. Potřebuju vstupy na phantom max 2 (zpěv a nástroj), midi (stage piano CASIO PRIVIA 200R). Vše budu točit postupně. Neznám ale rozdíly mezi převodníky a předzesilovači u těchto modelů.
Rozmýšlím se mezi MBOX cca 13000,-Kč a MBOX PRO cca 16000,- Kč. Popravdě sám nevím jak ty zvukovky makaj, nemám s nimi žádnou zkušenost. Jsem začátečník :| mám minimum zkušeností. Oblasti zvuku a audia vůbec teprve mapuju, mám za sebou jen pár nahrávek. Jsem rád za každý názor, zkušenost nebo radu. Možná existuje i jiné řešení které mi zatím není známo.
Jinak určitě počítám s upgrade na plné verze.

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 10 kvě 2011 02:57

Osobne bych si spis postavil otazku jinak: Stojim opravdu o ProTools? Paklize mas jasno v tom ze v nich chces delat, tak mas dve moznosti. Koupit PT9 + jakakoliv bzukovka. PT9 stoji jako jakejkoliv jinej DAW, cca 14-16 litru. Druha moznost je koupit Digidesign zvukovku a k tomu dostanes PT zdarma, ale ne posledni verzi PT9 ale PT8. (paklize nekupujes HD, ale podle financnich moznosti to neni tvuj pripad). Osobne bych se vysral na MBOXy. Neni to nic moc, lepsi udelas, kdyz koupis z druhy ruky treba Digi002 nebo Digi003. Kvalitnejsi prevodniky a vic vstupu/vystupu. Kdyz je nekdo prodava, vetsinou je dava s PT. Jak pak je mas, muzes upgradovat na PT9 za cca 6 litru a pak treba zvukovku vymenit, kdyby si chtel lepsi. V praci delam v TDM PT a doma mam PTLE a ac tam omezeni jsou, tak nejsou nijak tak drasticky, abych na tom nenahral, nezmichal a nezmastroval desku. Co se tyce pocitace, tak je to asi taky spis o tom co ti sedne a kolik chces do toho investovat. Jel jsem PT jak na XP tak na OSX a stabilni bylo oboje. Ale pri sestave PC je treba dbat na lepsi komponenty, proste zadny kancelarsky sestavy... Osobne jsem vsechny PC vymenil za MAC a naprosta spokojenost. MAC Pro za 25litru (z druhy ruky skoro pred rokem) mi neprijde zas tak moc, rok pred tim jsem dal za slabsi PC vic... Dal mam odzkouseno MAC Pro + Digi002 + PT8 nebo Logic9 s OSX 10.6.6. a naprosto bez problemu. Logic je jinak obecne narocnejsi na vytizeni CPU, ale treba na rozdil od PT ma funkci jako Cubase/Nuendo frizovani. Dal muzu potvrdit ze skladani hudby, prace s midi je v logicu vyborna (soucasti je cca 60GB bank zvuku), ale prace s audiem mi prijde celkem krkolomna, kdyz to srovnam s PT. Ale jak se tu uz X krat psalo, je to o tom co komu sedne. Za celou dobu co se timhle zabejvam sem si vyzkousel Cakewalk/Sonar, Cubase/Nuendo, Logic a ProTools a nejvic mi proste sednou PT... Jejda, to sem se zas rozkecal...

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 10 kvě 2011 02:58

Jo jinak tady zrovna jedna Digi002 z druhy ruky je: http://www.midi.cz/Comment.aspx?id=80702

mando

Příspěvek od mando » 10 kvě 2011 17:07

MBox 3 maju lepsie prevodniky ako Digi, ale podla mna su stale dost predrazene...
su lepsie a lacnejsie moznosti ked potrebujes 2 vstupy, midi a 4 vystupy... softu je kopa, nebral by som light verziu, ale mozno starsi cubase a pod.

čepik

Příspěvek od čepik » 11 kvě 2011 21:55

Dobrá tak jinak...které zvukovky mají dobré preampy a převodníky? K tomu poupim prostě i kdyby starší ProTools nebo Cubase...chápu že je to věc názoru ale nějaké osvědčené modely od +- cca 8-15tis?

Wohma

Příspěvek od Wohma » 11 kvě 2011 22:32

O Mbox jsem se taky zajimal a z meho "vyzkumu" vzeslo nasledujici:
- jestli Mbox, tak posledni generaci
- Mbox se vyplati v podstate pouze tehdy, pokud clovek chce Pro Tools. Jinak si zbytecne priplaci.

mando

Příspěvek od mando » 12 kvě 2011 12:08

osvedcene karty ktore maju 4vstupy/vystupy, Midi, dobre prevodniky a preampy za slusnu cenu su M-Audio Profire 610, TC Konnekt 24D/Impact Twin, Echo Audiofire 4, Focusrite Saffire 24

čepik

Příspěvek od čepik » 13 kvě 2011 01:23

díky za typy, o 610 taky přemýšlím. Možná čapnu TC24D...díky

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 11 kvě 2012 11:18

Uvažuji o koupi Mbox mini 3 gen. (USB 1.1) + PT10. Je hodně velký rozdíl v USB 2.0 vs 1.1? Jediné co jsem zjistil je, že mini (1.1) umí max 48kHz. Což by mi bohatě stačilo. Je tam ještě nějaké omezení? Třeba že nezvládne větší počet stop, zvláště při zavěšených pluginách, latence apod. PT i zvukovku bych používal jenom na míchání, cca 60stop. Předem díky.

Jens Ludwig

Příspěvek od Jens Ludwig » 21 srp 2012 20:34

počet míchaných stop a plužiny neřeší zvukovka, ale výkon PC/MAC

Odpovědět