Edirol FA-101 firewire

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
killimanjaro

Edirol FA-101 firewire

Příspěvek od killimanjaro » 11 led 2011 17:59

Diskusia o inom probleme s FA-101 je v kategorii "ostatny hardware" ale netusim preco. Preto sa opytam aj tu;

Z tejto karty sa uz idem zblaznit. Najprv fungovala bez problemov. Po zhruba roku zacalo "padat" firewire spojanie, cervena kontrolka zhasne. Avsak stava sa to len na notebookoch, ne klasickom stolnom pc sa to nestava. Uz som skusil iny FW radic, vypnut Wi-Fi, integrovanu zvukovku, zmenit ACPI na standartne PC a nic nepomaha. Niekedy hra niekolko hodin uplne bez problemu a potom sa prerusi FW spojenie. Inokedy to padne takmer okamzite po zapnuti.
Karta sa pouziva aj na nahravanie a je dost neprijemne ak sa prave koli tejto zahadnej chybe nepodari nahrat dobru pasaz.

Samozrejme, poslal som ju aj na reklamaciu. Karta je vraj v poriadku, slo im to tam cely den bez problemu. Neviem aky zazracny notebook maju ale ja som to skusal uz na piatich masinach. Nemate niekto dobru radu co by mohlo sposobovat to prerusenie firewire spojenia? Musim zakazdym kartu vypnut a zapnut aby sa dalo pokracovat v praci.

pavlii
Moderátor

Re: Edirol FA-101 firewire

Příspěvek od pavlii » 12 led 2011 01:30

Že by napájení...?

P.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 12 led 2011 12:04

podle vseho je to opravdu zpusobeno poklesem napajeciho napeti. kdyz tu kartu pripojis na externi napajeni, problem by mel byt vyresen.

killimanjaro

Příspěvek od killimanjaro » 12 led 2011 12:45

Karta je pripojena na externy zdroj. Bez externeho napajania sa da pouzit len na stolnom PC s 6pin FireWire konektorom. V tedy ide dobre. Vyskusal som aj iny adpapter. Rovnaky typ je aj na Rolalnde SP-555, ktory mame vo vybave. Stale rovnaka chyba.

kexik

Příspěvek od kexik » 12 led 2011 12:46

pripojenie na laptop je vzdy s napajanim z adaptera... laptopy maju 4pin konektor, tam neni napajanie...
bude tam daky problem so zemiacou sluckou. mozno pomoze odzemnit adapter notebooku. urcite treba skusit, ci problem zostava, aj ked laptop bezi na baterku! ak sa vtedy strati, je to ono

Odpovědět