Externí zapojení zvukovky Lynx One - půjde to ?

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Aleska

Externí zapojení zvukovky Lynx One - půjde to ?

Příspěvek od Aleska » 23 lis 2011 18:38

Ortodoxní vyznavači HiFi odmítají používat PC k poslechu hudby hlavně z důvodu, že zvuková karta je umístěna do prostředí počítače s mnoha možnými zdroji rušení, jmenujme alespoň spínaný zdroj, otáčející se disky a ventlátory. Řešení je vcelku jednoduché - použít externí zvukovou kartu, což ale neřeší okamžik, kdy jste spokojeni se stávající zvukovkou.
Já ve svém PC používám interní zvukovou kartu Lynx One a to ve funkci digitálního výstupu, kdy umí 24 Bit/ 96 kHz. Jsem s ní naprosto spokojen, její parametry jsou nejen v analogu, ale též v digitálu více než špičkové. Přesto nejsem spokojen s jejím umístěním a napájením. Při pohledu na externí grafickou kartu ASUS XG STATION, která se k PC připojuje prostřednictvím Express Card slotu a je vlastně grafickou kartou NVIDIA GeForce 8600 GT (kterou v PC také mám), mne napadla myšlenka udělat s Lynx ONE totéž. Snad nejvíce TOP by bylo použití
Adnaco-S1B: 5GT/s Expansion System H1A + R1BP1B Obrázek která by opticky oddělila zvukovku zcela od PC, bohužel cena je přiměřená = 818$, bez dopravy.
Další možností je použít výrobek PEX2PCI4, což je PCI Express to 4 Slot PCI Expansion System Obrázek za cca 288€, opět bez dopravy.
Poslední možností která mně napadá je použít její menší sestřičku a to PEX1PCI1
což je pouze PCI Express to PCI Adapter Card za 50€ bez dopravyObrázek
což by nevadilo, protože moje základní deska jej také má, nebo rovnou vytáhnout stíněnými kabely z PCI slotu potřebné signály do oddělené externí case, kde by byly potřebné stabilizované, nízkošumové zdroje pro napájení Lynx One (5 a 3,3 V). V mém případě by potřebná délka kabelů byla asi do 50 cm.

Šlo by to tak udělat ?

Pytkin
Moderátor

Re: Externí zapojení zvukovky Lynx One - půjde to ?

Příspěvek od Pytkin » 23 lis 2011 18:47

ja myslim , ak ides von digitalne , tak to je zbytocne riesit ..

myslim ze pouzit by to malo ist .. podobne krabice robi http://www.magma.com ... a ludia pisu ze to funguje .. aj tu par ludi to pouziva(lo?) ..

Odpovědět