Focusrite 6i6 vs NI Komplete Audio 6

Interní a externí zvuková rozhraní
Stan

Re: Focusrite 6i6 vs NI Komplete Audio 6

Příspěvek od Stan »

A jak dlouho trval masovy prechod z USB 1 na USB 2 ? No nic.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

6 vstupov x 3 bajty (24bit) x 192kHz = 3.45 MByte/s.

Na to by USB2 so svojimi 480Mbit/s teoreticky malo bohate stacit.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

betunek : USB2 ma dostatocnu priepustnost , preto sa nerobia masovo zvukovky s USB3 ..

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Pro mne je zásadní rozdíl, že některé USB jsou tzv CC - class compliant - tudíž lze je namapovat a samy bez ovladačů se ihned zobrazí v Cubasis a Auria na iPadu. Práce s ipadem je v Cubasis pro mne X-krát komfortnějsi i víc user-friendly než dříve na PC i NB (Cakewalk i Cubase pro Win).

Bohužel třeba jinak výborné interface Roland Capture Studio a Quad (ze střední třídy jediné v kvalitě made in Japan, ne chinaplast..) jsou USB2 a přesto nejsou CC - iPad hlásí ‘zařízeni nerozpoznáno’. Clarett Pre USB řada je CC (iPad) kompatibilní. Ještě i např Steinberg UR44 - u ní rozhraní OK, akorát není Standalone a převodníky dávají trochu zbytečně ostřejší zvuk a méně headroomu.

Co se týče Standalone modu - u zvukovek (všech co jsem kdy měl) jsou kvalitnější preampy a channelstripy (nastavení eq, comp atd), zvukově výrazně lepší než na všech běžných malých mixpultech, navíc odpadá nutnost mít kromě zvukovky i mix pro hraní bez nahrávání, prostě se jednou zvukovka nastaví přes ovladací - konfigurační SW na PC, nastavení se uloží do zvukovky a pak netřeba dratovat z mixu do zvukovky pro každé nahrávání, zvukovka slouží jako kvalitní mixpult. Tento mod z levných karet která umí netuším, umí to Motu, RME a Focusrite Clarett (nevím zda i levnější varianty Scarlett).

betunek

Příspěvek od betunek »

@MDudas - tomu říkám jasný argument :) . Dík všem za osvětu - onehdá jsem vybíral FW rozhranní a právě kvůli propustnosti se snažil vyhnout USB. Dnes zřejmě již zbytečná diskuze.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

ked mas dost usb portov tak niet co riesit

Odpovědět