Focusrite 6i6 vs NI Komplete Audio 6

Interní a externí zvuková rozhraní
betunek

Focusrite 6i6 vs NI Komplete Audio 6

Příspěvek od betunek »

Ahoj všem,
potřebuji náhradu za M-audio FW1814 - hardwarově ještě funguje, ale potýkám se s problémy s ovladači po migraci na Win10.
Moje potřeby jsou alespoň 2x mic + 2x line input, 4x output (2 na monitory, 2 do posílám do sluchátkového zesilovače v náběrové místnosti), MIDI in, phantom, alespoň 1 (preferovaně 2) sluchátkové výstupy. Digitální vstupy a výstupy nevyužívám. Rozhranní je mi jedno - USB, či FW.
Využití je především na natáčení vokálů a tvorba základů (tj. práce s midi v Cubase, povětšinou s NI komplete, občasné natáčení live kytar).
Převýběr (zároveň udává i cca cenové očekávání):
https://kytary.cz/focusrite-scarlett-6i ... /HN165878/
https://kytary.cz/native-instruments-ko ... /HN118717/
https://kytary.cz/steinberg-ur44/HN145128/

Na NI/Steinberg mi láká integrovanost prostředí (zvukovka- DAW - sample knihovny, časem bych rád dokoupil i https://kytary.cz/native-instruments-ko ... /HN181483/). O Focusrite mám zase dobré reference.
Ocenil bych radu zkušenějších (zkušenosti s podporou, ovladači, kvalita převodníků, HW zpracování, atd), byť si uvědomuju, že cenová hladina přinese hodně limitů. Nicméně pro mé amatérské účely...
Mockrát díky za názor.

concord
Vybavení

Re: Focusrite 6i6 vs NI Komplete Audio 6

Příspěvek od concord »

Lepsie ceny su na Thoman e shope. Uz ked kupovat tak tam.

betunek

Příspěvek od betunek »

Já teda nevím, ale přijdou mi obdobné, či spíše vyšší (NI Komplete Audio 6 - 5,8tis). Navíc u Kytar mám ještě 6% slevu... možná s nějakým voucherem?

Stan

Příspěvek od Stan »

NI Audio je dobra karta ale uz je stara a mam zkusenost s KORE 2 (ktery je ted v krabici na pude) ze kdyz NI prestane vyrabet HW tak sere i na podporu driveru. Proto by jsem se ji ja osobne bal jiz koupit a to jen proto ze nevis jak dlouho bude jeste na trhu. NI docela ted inovuje ale jestli ma v planu udelat novou zvukovku to je ve hvezdach. Spise nez na integraci s NI by ji mel koukat na to jak jsou na tom s driverama (kvalita, spolehlivost a rychlost updatu).

Z tech vybranych by jsem se spise priklanel k UR-44 protoze delas s Cubase a tak integrace s DAW a drivery by mely byt dlouhou dobu podporovany (to neznamena bezproblemove drivery).Navic jsi na Widlich takze by to melo byt v pohode. Nekoukal jsem na to jak jsou zakaznici s UR-44 spokojeni na to se budes muset podivat sam.

betunek

Příspěvek od betunek »

Prima hint - díky za pohled, který mě zřejmě přiklonil k vyřazení NI ;). Ještě by se z tohoto pohledu dalo zvážit srování UR44 s 6i6, která (jestli jsem správně dohledal) měla release date v r. 2016.
Nemám ale možnost přímého srování (i kvality HW).

mando

Příspěvek od mando »

mal som 6i6 v1 a hrala lepsie ako KA6, vyhoda KA6 bolo napajanie iba z USB, ale kvoli to mu su slabsie preampy, 6i6 vs UR44 budu zvukovo vyrovnanejsie, asi by som bral podla vybavy...

Stan

Příspěvek od Stan »

nekoukal jsem na technicke specifikace obou karet ohledne toho jakou headroom nabizeji, ale tady na foru jsem to jiz nekomu vysvetloval jak to zjistit. Pokud to tu nenajdes tak tady je clanek kde jsem to zminoval ( sekce headroom digitalniho nahravani )
http://admmagazin.cz/gain-staging/
Neni pochyb ze vyssi headroom je lepsi a je to jeden z hlavnich faktoru kteremu je dobre venovat pozornost pri vyberu nove karty

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Vřele doporučuju počkat si na novou Focusrite Clarett 4Pre USB - zcela nová koncepce ISA preampy, dynamika DAC nejvyšší a latence nejnižší ze všech běžných zvukovek, umí standalone režim jako mix bez PC a má již USB 2. typ C pro přímé připojení iPadu / Macu, 2x phones, 8 fyzických vstupů, ADAT pro dalších 8 vstupů, navíc malá a vhodná i do terénu. Nyní je dostupná pouze na gear4music, za týden u Thomanna, takže na jaře u nás..
https://uk.focusrite.com/usb-audio-inte ... t-4pre-usb
3A9F013E-9F20-40BE-B562-C1D764C5E394.jpeg

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Ta Clarett stoji jednou tolik /720,- EUR/ jako napr. NI Komplete6..

https://store.focusrite.com/en-gb/categ ... 7~MOCL0007

To jsi mu rovnou mohl doporucit, RME, Motu nebo Audient..

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

No to právě ne - tento Clarett Pre4 usb vyjde jen cca na polovinu ceny pro podobný počet vstupů než RME (fireface ucx) nebo Audient (iD+adat preamp) a na rozdíl od Motu je tento nový Clarett už konečně taky iPad/Mac ready s USB 2 typ C - nahrávat cokoliv kdekoliv v terénu do až 8 stop současně v Cubasis na iPadu v 1A kvalitě je komfort k nezaplacení :wink:

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Betunek ale nema rozpocet 13000,- KC, on se pta na zvukovky kolem 6000,- KC..
Je tam veta: Převýběr (zároveň udává i cca cenové očekávání)

betunek

Příspěvek od betunek »

Díky za tip, byť tady nárůst ceny bude zřejmě určující (počkám na cenu u Thomanna a uvidím). Pravda je, že jsem hledal něco za 6-7k očekávaje, že oproti stařičkému M-Audiu bude téměř cokoliv posun vpřed :).

Interface mám z 99% na domácí využití - tj. portabilita je pro mě vcelku minoritní záležitost. Také počet vstupů/výstupů nad rámec 4/4 je spíše "co kdyby náhodou", ale aktuálně tu potřebu nemám (nahrávám vokály, občasně kytary a zbytek je otázka midi a samplů).
Kdybych se měl navrátit k původnímu výběru, dle studie specifikace (vč. zmíněného headroomu) se spíše zatím kloním k 6i6.

betunek

Příspěvek od betunek »

Ještě jedna věc mě celkem zaráží - pokud má rozhranní takový vliv, jak např. Focusrite prezentuje u nového interfacu, proč se ve velké míře nedělají zvukovky s USB 3.0 a stále se produkují i nové kusy se starší USB verzí. Očekával bych, že propustnost bude mít taktéž velkou roli, zejména u náběru ve vyšší frekvenci...

Stan

Příspěvek od Stan »

Backwards compatibility = zpetna kompatibilita se starsimy systemy ktere nejsou vybaveny technologii USB 3.0. Navic jsou tu novejsi technologie USB - C a Thunderbolt 3 a ty se taky zatim standardne neosazuji do kazdeho nove vyrobeneho zarizeni at uz je to comp nebo zvukovka

betunek

Příspěvek od betunek »

USB 3.0 je tu už 8 let - navíc 3.0 je zpětně kompatibilní s 2.0 (jen v tom případě je limitován throughput), takže bych čekal, že alespoň pár zvukovek tu podporu mít dnes již bude.
Nicméně nechtěl jsem zavést diskuzi na jiné téma :)

Odpovědět