Icon

Interní a externí zvuková rozhraní
Miroslav

Icon

Příspěvek od Miroslav » 20 říj 2015 11:15

Zvažuji mezi zvuk kartami:
1. UAD Apollo Twin
2. Apogee Duet
3. RME Babyface Pro
4. Audient ID22

Ale v poslední době si pohrávám s myšlenkou z produktů firmy ICON https://www.icondigitalusa.com/products/ .
Kvalita bude zřejmě horší, ale ceny zajímavé. Má někdo osobní zkušenost?
Např: Icon Umix 1008 Satellite v kombinaci s jejich mix Control QCon Pro nebo iControls Pro nebo AIO6 což je zároveň i zvukové rozhraní.
Samozřejmě je zde i možnost kombinace zvukových karet 1 - 4 s některým Icon control.
Co byste doporučili jako nevhodnější variantu?

Pytkin
Moderátor

Re: Icon

Příspěvek od Pytkin » 20 říj 2015 13:26

Mne sa paci iControls Pro a uvazujem nad nim .. Ale skusenosti zatial s touto firmou ziadne nemam ..

Hammond

Příspěvek od Hammond » 20 říj 2015 13:29

Ja osobne by som sa radsej zvukovej karte od firmy Icon vyhol. Je to ale cisto osobny dojem, nie realna skusenost. Ako kontroler ma naopak ten Icon Qcon Pro dlhu dobu zaujimal a takmer som ho kupil. Momentalne to ale vyzera tak, ze co sa kontroleru tyka, oplatilo by sa skor pockat na verziu QCon Pro G2... snad ju niekedy aj realne vyrobia.
imgext.php.jpg
imgext.php.jpg (57.47 KiB) Zobrazeno 1084 x

msmucr

Příspěvek od msmucr » 20 říj 2015 14:05

Do iConu jako audio rozhraní bych nejspíš nešel..
Mám od nich malý master keyboard (i4), hardware jakože lepší Čína, ale firmware a obslužné programy jsou fakt vcelku peklo. V jedné verzi opraví třeba úplně evidentní kravinu a rozbijou funkčnost dalších třech věcí.. Takže např. teď mám dvě verze firmware pro kontroler.. v jedné funguje rozumně modulační kolečko a v druhé zas chodí program change volič a posouvání klávesnice po oktávách.. vyber si :) Trochu mám pocit, že každou verzi firmware napíše jeden člověk (kterého pak nejspíš zastřelí :)) a další verzi někdo začíná psát od začátku. Kontakt veškerý žádný, neodpověděl mi ani německý distributor.
Takže s rozhraním od nich bych byl asi docela opatrný.. plus se dá samozřejmě očekávat, že v rozhraní použijí nějaký standardní USB audio chipset a driver třetí strany a rozhodně to nebude tak vychytané jako např. RME, Apogee nebo UAudio..

Michal

Miroslav

Příspěvek od Miroslav » 20 říj 2015 14:27

Pytkin: Ano iControls Pro je zjednodušená a naprosto dostačující verze za 200 €.
Větší problém mí dělá výběr zvuk. karty. UAD Apolo Twin budu muset oželet, protože mám starší iMac a MacBook Pro, které nemají thunderbolt. Proto je docela zajímavý Audient ID22 nebo i SPL Crismon. Ovšem ideální by bylo je skloubit :D . (Adat cinch...)

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 20 říj 2015 14:51

Zrovna teď taky zvažuji zvukovku (k noťasu) a narazil jsem na to, že UAD Apollo Twin se dělá nově i s usb. Navíc není k zahození i Apogee duet usb s Pro Tools.

http://shop.disk.cz/apollo-twin-usb--universal-audio-/

http://shop.disk.cz/pro-tools--duet--avid-/

Miroslav

Příspěvek od Miroslav » 20 říj 2015 15:13

Dreamgate: Ano Apolo Twin dělají i USB, ale nevím zda i pro Mac Os X.

msmucr

Příspěvek od msmucr » 20 říj 2015 15:14

Miroslav píše:Dreamgate: Ano Apolo Twin dělají i USB, ale nevím zda i pro Mac Os X.
Bohužel není, je to myšleno tak, že USB3 připojení - Windows a TB - OS X.

Miroslav

Příspěvek od Miroslav » 20 říj 2015 15:19

msmucr: Myslel jsem si to, proto jsem psal, že bohužel budu muset od téhle karty upustit.

msmucr

Příspěvek od msmucr » 20 říj 2015 15:46

Nevím, co takhle koupit starý FW Duet (150EUR na midi.cz), který je oficiálně podporován do 10.10 a podle všeho (neoficiálně) chodí i v El. Cap.. a za dva roky to vše znovu zvážit, až si koupíš nové Macy.. Počítám, že jestli nemají FW, tak už budou mít stejně docela nalítáno.

Jinak všechna zmíněná audio rozhraní mají své silné stránky.. a záleží co využiješ..
- Twin je jediná volba pokud bys využil nabírání s jejich DSP efekty.. ale jak jsi zmínil, se stávajícími Macy je to mimo.
- RME má super podporu, nejlepší latenci na USB, je multiplatformní a jsou tam i nějaké základní DSP efekty (EQ, reverb) na monitoring.
- Audient iD22 je zajímavý cenou a svými preampy.. latence bude podle mě trochu horší než u RME.. neviděl jsem to na OSXu, ale je tam standardní XMOS mikrokontroler a čekal bych roundtrip někde okolo 10ms při 64s dlouhém bufferu.. Nevím, jestli přes to chceš např. hrát na kytaru nebo je to pro tebe nějak zásadní.
- Duet je fakt spíš dobře hrající malá kompaktní zvukovka napájená z USB bez možností dalšího rozšíření.. ale pokud nevyužiješ další fíčury, tak může samozřejmě dobře posloužit.

Michal

Miroslav

Příspěvek od Miroslav » 20 říj 2015 16:06

msmucr: Studio mám vybavené v práci. Tohle je na doma, takže také proto volím jen spíše z toho co jsem zmínil. Takže mi stačí karta, která má relativně kvalitní preampy, připojení repro, cinch a hlavně ADAT pro případné rozšíření a připojení např. Audient ASP nebo RME Fireface a podobně.

Miroslav

Příspěvek od Miroslav » 20 říj 2015 17:01

Apogee Duet I. je k sehnání v bazarech, ale obávám se, že zde bude problém s El Capitan.

msmucr

Příspěvek od msmucr » 20 říj 2015 17:18

Miroslav píše:Apogee Duet I. je k sehnání v bazarech, ale obávám se, že zde bude problém s El Capitan.
Podle některých postů na GS to chodí i v El Capitan..
https://www.gearslutz.com/board/11377827-post228.html
tak samozřejmě je to rozhraní uvedené v roce 2007, co nebude mít podporu od výrobce.. ale zas za 150EUR ke starému Macu.
Převodníky a preampy tam jsou pořád slušné..

Každopádně podle tvého předchozího postu jsem došel k tomu, že Duet už je taky ze hry.. nemá ADAT ani SPDIF.

Michal

Miroslav

Příspěvek od Miroslav » 20 říj 2015 17:28

Buď se spokojit zatím bez Adatu a SPDIF řešit nějakou redukci. V takovém případě se vyplatí DUET I. za cca 3 - 4.000,- jako řešení na nějaký čas.
Jinak to vypadá buď na Audient ID22 cca 12.000 nebo SPL Crismon cca 12.000,- nebo RME Babyface první verze z druhé ruky cca 11.000,-. Fakt hodně těžké rozhodování. K čemu se přikláníte? :)

msmucr

Příspěvek od msmucr » 20 říj 2015 19:55

U toho Duetu FW není vůbec žádný digitální vstup nebo výstup.. Takže SPDIF zredukovat nepůjde. Má to 2x analog in (mic, line/hi-z) a 2x analog out, který jde paralelně do sluch. zesilovače (tzn. ten nemá samostatný převodník).

S výběrem to fakt spíš záleží na konkrétních potřebách.. ty ostatní zvukovky, co se dostaly do finále :), jsou od sebe fakt principiálně dost odlišné. Zkusím to oproti předchozímu postu trochu rozepsat..

Audient iD22 - je asi to, co bych volil v případě, že bych měl v plánu připojoval a kombinovat s dalšími zařízeními.. má ADAT I/O, analogové symetrické inserty (které se dají případně využít pro linkové zdroje s obejitím preampů). Zvukově to podle mě hraje výborně - nejen v rámci kategorie okolo 10tis. Ergonomie je taky dobrá.. tlačítka na horním panelu se dají přiřadit k mute, přepínání více párů monitorů, monu atp. Celkově mi přijde, že se Audient fakt snaží.. mimochodem jejich technická podpora je skvělá.

SPL Crimson - tohle je svou koncepcí dost specifický kousek.. Podle mě je to spíš SPL preamp a analogový monitor kontroler s přidanou USB zvukovkou a převodníky. Je největší a nejtěžší ze tří zmíněných. Ta primární koncepce má své klady i zápory.. Největší klad je, že to celé plnohodnotně funguje i bez zapnutého počítače.. Tzn. dá se přes to normálně hrát na klávesy, kytaru do jeho vstupů nebo třeba používat DAC krmený z SPDIF vstupu (CD/DVD přehrávač atp.). Všechno je plně ovladatelné (přepínače, úrovně), protože ta poslechová sběrnice je řešená kompletně analogově. Totéž platí pro kalibraci úrovní druhý monitorů - trimpoty. Nevýhoda je, že tam nejsou některé další pokročilé funkce, které ostatní zvukovky řeší pomocí svého DSP mixu (např. CUE sběrnice, příp. efekty).
Řízení hlasitosti je také kompletně analogové za D/A převodníkem.. což sice může po nějaké době začít prskat a můžou tam být nějaké nepřesnosti souběhu při nejmenších úrovních, ale asi bych se toho úplně nebál, přišlo mi to udělané velmi poctivě.
Preampy hrajou taky hodně dobře, naprosto nevědecky (tzn. bez přímého srovnání v kontrolovaných podmínkách, co bych dělal sám) bych řekl, že Crimson má lehce teplejší zvuk a víc masa ve středech a iD22 zas výraznější výšky a transienty.

RME Babyface - nejmenší velikost a napájení z USB sběrnice.. tomu je vše podřízeno. Pokud bych to chtěl na nějaké cestování s notebookem, vůbec bych se nerozmýšlel. Ze všech tří zmíněných nejlepší implementace USB ovladačů a nejlepší latence.. Totalmix je skvělý, nejvíc možností včetně ovládaní přes MIDI a možnosti vytvoření samostatného submixu pro každý fyzický výstup.. EQ na každém vstupu a výstupu. Možnost nahrávat přes sw. loopback výstup z DSP mixu zpět do počítače (třeba pro Skype nebo na Youtube). Mám i jiné RME karty a tohle by pro mě osobně byl velký klad (ale to je samozřejmě subjektivní).
Původní model hraje velmi slušně, ale byť jsem to opět neporovnával nikdy vedle sebe, mám pocit, že Crimson a iD22 budou mít v preampech trochu navrch. U D/A převodníku si netroufám odhadovat.

Jinak ještě sluch. zesilovač v Crimsonu a iD22 má větší výkon než u původního Babyface.

Snad to trochu zjednoduší rozhodování...

Michal

Odpovědět