Kolaps/ pískání TASCAM

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Jenik1701

Kolaps/ pískání TASCAM

Příspěvek od Jenik1701 »

Ahojte, mám problém se svojí zvukovou kartou, který se vlastně časem zhoršuje.

Zvukovku mám neustále zapojenou tak, že přes ní pouštím hudbu k sobě do sluchátek, žákům do sluchátek přes Behringer P1 a zároveň i do bedny Skytek, která to vše ještě hraje do místnosti.

Problém je, že sem tam mi ke sluchátkách prskne. Podobný zvuk, jako občas praská vinylová deska. Většinou, a teď tedy stále častěji, následuje nepříjemný pískot, který nelze jinak přerušit, než vypnutím zvukové karty.

Máte prosím nějaký nápad jak to řešit, nebo jak se tohoto problému zbavit?

Díky moc!

biscuit

Re: Kolaps/ pískání TASCAM

Příspěvek od biscuit »

Měl jsi toho napsat rozhodně víc konkrétního. Např. jestli je to externí USB zvukovka. Jestli má vlastní napájení. Jestli je počítač notebook. Jestli má jeho zdroj třípólovej konektor do zásuvky, nebo jen dvoj. Jakej systém je v počítači. Z jakýho prostředí nebo aplikace pouštíš zvuk. Jestli má zvukovka v tom prostředí ASIO (jestli je to pod Windows). Jakej tam máš nastavenej buffer. Co všechno máš jakejma portama připojenýho k tomu počítači...

Jenik1701

Příspěvek od Jenik1701 »

Ok, díky moc. Zkusím vše dodat. Polovina věcí jsem ani netušil, že se musí řešit... takže:

1. Je to externí zvukovka Tascam Eurorack pro RX1202FX

2. Napájení má vlastní je to adaptér (Input 100-240~, 50/60 Hz. 0.75A. Output 12V, 2000mA, 24W)

3.Počítač je notebook, který má pouze 2pólový konektor. Je to MacBook Pro 2020. Systém MacOs Big Sur

4. Využívám buď Garage Band, Logic Pro, ale i YouTube, Spotify

5. K počítači je připojená pouze zvukovka a to přes USB s redukcí na usb C.

6. Bohužel BUFFER nevím jak zjistit....

Snad to pomůže, Díky moc!

jammix

Příspěvek od jammix »

Tú zvukovku tascam si popísal ako behringer mixpult. Buď to máš podivne poprepájané alebo ti tam naberá zvuk aj nejaký mikrofón. Ale je možné aj to že časom sa vo zvukovke , prípadne v inom zariadení, vytvorila na plošnej doske vodivá vrstva a spôsobuje spätnú väzbu (takéto chyby konkretnej karty by sa mali dať vyhľadať na iných forach). Najlepšie ak by si mal možnosť skúsiť vymeniť zvukovku , či sa pri rovnakom zapojení deje to isté s inou kartou.

Jenik1701

Příspěvek od Jenik1701 »

Jo, já idiot se podíval na jinou krabici ... Je to Tascam US-16x08.
Z mikrofonu to není, tohle je úplně jinej druh vazby. Zkusím se tedy podívat na jiný fóra, ale sem jsem napsal proto, že jsem nedokázal podobný vlákno dohledat, no....

jammix

Příspěvek od jammix »

Zľahka som hľadal ale nenašiel som na túto kartu hlasený problém s vodivosťou plošnej dosky , jedine že by si tú kartu mal obliatú niečím. Mikrofón som myslel či sa ti tam neprimiešava mikrofon notebooku.
Praskanie poukazuje vačšinou na nízky buffer, takže to by si asi mal preskúmať kde sa nastavuje , pri programoch ako garage band a logic určite najdeš návody na youtube. Prípadne vyskúšaj nainštalovať a zmeniť na Asio4ALL

tony9

Příspěvek od tony9 »

V Logicu je to: Logic> Preference> Audio a tam nastavíš buffer.
Jinak v Preference nastavíš celý Logic.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Bez ukázky to je jen tlachání o ničem.

P.

tony9

Příspěvek od tony9 »

To máš pravdu Pavli.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

já si trochu zatlachám teda :-) to praskání by teoreticky naznačovalo nedostatek výkonu (z různých důvodů) (obvykle pomáhá zvýšit buffer). přechod až do nějakého pískotu a kolapsu může bejt teoreticky vyvrcholením nějakýho nedostatku prostředků... alespoň takhle to někdy bývá ve windowsím prostředí (dřív se pak většinou ukázala slavná bsod). jak je to u apple nevím.

samozřejmě to může být i vada hardware (patrně přímo zvukovky), nebo taky něčeho jiného... :shock:

snahou tlachání bylo zkusit alespoň trochu nasměrovat (podle intuice) ;-)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

:-D všichni víme (my znalejší), jak jsem to myslel, teoretické tipy jsou samozřejmě fajn, ale ukázky/screenshoty to umí prakticky vždy výrazně urychlit. Takže k praskání je to celkem easy hodit i takhle teoretické možnosti, protože se ví, jak to funguje. Problém je ta druhá věc - pískot (nebo aspoň jak je to popsané). Tady už moc teorie nevykouzlíme ;-)

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

to nic pavlii, já byl prostě jen včera náhodou trochu empatickej trochu k novýmu členovi... :-)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

:-)

P.

Odpovědět