Levné AES/EBU do PC

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
vasekg

Levné AES/EBU do PC

Příspěvek od vasekg » 18 říj 2014 12:13

Nemáte někdo nějaký tip na nějakou levnou multichannel zvukovku s AES/EBU?

Na domácí hraní používám Mackie Onyx mixpult s firewire rozhraním a na externí zvučení mám starou Yamaha 02R. Tu Yamahu ale občas doma používám jako DAW controller v Cubase a protože na pultu mám dvě AES/EBU karty, přijde mi škoda je nevyužít.

Nechci doma z důvodů místa mít dva mixy a zase se na druhou stranu nechci k tomu Mackiemu dokupovat midi controller, když na té yamaze mohu využít i efektové jednotky.

Prostě se v tom plácám a snažím se nějak upravit setup té místnosti, kterou na hraní se zvukem mám (a ta je sakra malá).

Děkuji
V.

Kermitak
Moderátor

Re: Levné AES/EBU do PC

Příspěvek od Kermitak » 18 říj 2014 13:40

RME HDSPe AES.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 říj 2014 13:55

vasek : neviem aky software pouzivas , ale nezabudni , ze mozes pouzit len jeden ASIO driver .. teda len jednu zvukovku ..

RME HDSPe je super karta .. mozem ju tiez len doporucit .. Ak mas v yamahe 2x AES/EBU kartu tak by si 16I/O asi aj vyuzil ..

vasekg

Příspěvek od vasekg » 18 říj 2014 14:15

Kermitak:

Děkuji a toho jsem se přesně bál :) 20 litrů jen to fikne :) To by se mi skoro vyplatilo tu Yamahu i Mackieho prodat, přidat k tomu 20k za kartu a koupit nějaký modernější digitál, který by mohl být univerzálním řešením - tedy multikanál + daw controller. Co říkáte?

V.

vasekg

Příspěvek od vasekg » 18 říj 2014 14:30

Pytkine_ to je to, asi nevyužil, aspoň ne teď.

Co dělám:

Doma si hraju s muzikou a se zvukem pro sebe, sbor a kamarády. Na to mi stačí 12 kanálů firewire z Mackieho a ostatní hardware (preamp, 4 mikrofony, dobrý komp). Nahrávám doma - vždy natahám kabely do celého bytu, vypnu lednici a akvárium, rozestavím paravany. Vždy max 5 stop najednou. Ještě, že neruším sousedy, 120 cm tlusté zdi dělají hodně.

Venku tak 10-20 ročně zvučím něco malého do cca 3-4 lidí amatérská kapela, apod - na to mi stačí také ten Mackie a na větší akce ona Yamaha - ta je stará, ale výborná. Na akcích venku nepotřebuji nahrávat do DAW.

Takže ty dvě karty AES/EBU mě prostě jen napadlo využít, abych mohl toho Mackieho přestat používat, je to divné, když přes jeden pult nahrávám a druhý mám jen jako controller - a hlavně zabírá to místo.

Takže buďto seženu levnější kartu s AES/EBU, nebo to všechno střelím a pořídím si jeden mix na doma i na ven, který zastoupí obě funkce. Nějak moc neřeším, zda nějaké další zařízení bude mít výrazně lepší/horší převodníky než ona Yamaha, či Mackie, protože, popravdě řečeno, na to moje domácí žvýkání je to stejně docela jedno. :)

Další fakt, který mě až teď napadl, je taky docela zásadní, ta Yamaha je prostě strašlivě těžká na stěhování. To je asi tak jediné, co mě na ní otravuje :)

hmmm tak to vidíte, začalo to ranní úvahou, jak tu Yamahu lépe využít a končí to úvahou o nákupu nového mixu. To nebude mít manželka moc velkou radost.....

V.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 říj 2014 14:41

vasek : levne AES karty moc nie su .. kukni na midi.cz .. tam audios predaval LYNX .. ale neviem ci uz to nepredal ..

vasekg

Příspěvek od vasekg » 18 říj 2014 15:22

Podívám, děkuji za nápad :)

V.

Odpovědět