Má smysl pořizovat si mix i audio interface?

Interní a externí zvuková rozhraní
jakubtomas108

Má smysl pořizovat si mix i audio interface?

Příspěvek od jakubtomas108 »

Dobrý den,

Začínám s produkcí hudby, nakupuji potřebné věci a potřeboval bych radu. Plánuji si koupit malý mix do kterého pujde prímárně signál z počítače. Moje otázka je, jestli má význam pořizovat si USB audio interface, který by se zapojil mezi počítač a mix. Bude na výstupním zvuku znatelný rozdíl, když bude ještě před mixákem audio interface? Nebo dosáhnu stejně kvalitního output zvuku i bez interfacu?

Díky za odpověd.

Ys Kuba Tomáš

ZFarkas
Vybavení

Re: Má smysl pořizovat si mix i audio interface?

Příspěvek od ZFarkas »

Mám s USB malý mix AH ZED10FXi, před ním jsem měl první verzi toho samého (bez i). Když jsem mezi něj strčil běžnou USB interface - zvukovku (Yamaha Steinberg UR, iConnect, Alesis iO interfaces..) a z ní audio out do mixu, tak jsem prakticky nepoznal žádný rozdíl mezi tímto a zapojením z PC rovnou do usb na mixu. Když jsem pořídil zvukovku Audient i14, je to poznatelný rozdíl, ale nikoliv zásadní. Spíše tak na úrovni, že se dá ještě přemýšlet, zda se to za ten rozdíl vyplatí. Pro mne ano. Takže aktuálně ten AH 10fxi prodávám, jedu i doma přes velký analog mix plus ten Audient na oboustrannou komunikaci zvuk z iPadu / nahrávání všech zdrojů - kláves, groove gearů, zapojených do mixu a z něj přes Audient do iPadu (cubasis, auria, garageband..)

jakubtomas108

Můj plán je koupit Mackie Mix5 a k tomu interface M-Audio M-track hub. Teoreticky, jak jsem to pochopil, tak by ta zvukovka mela zesílit signál z počítače a poslat ho do mixu, takze mám takové očekávání, že z mixu do repráku pujde nakonec silnější a kvalitnější signál. Jestli se mýlím, tak me prosím opravte. Rád bych to pochopil správně.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Tak sluchátka nebo monitory můžeš připojit přímo ke zvukové kartě.
A vůbec napiš jak si představuješ ten tvůj audio řetězec a vůbec jakou hudbu chceš produkovat.
A také by bylo fajn kdybys věděl kolik vstupů a výstupů budeš potřebovat.

jakubtomas108

Chci hrát hlavně minimal techno(a hlavně chci hrát liveacty). Je jasné, že můžu použít zvukovku v počítači, ale nějak v ní nemám důvěru(ikdyž jsem slyšel že mac má dobrou zvukovku). Výstupový signál pujde jen z počítače. Uplně nevím, co je myšleno audio řetězcem. Myslíš to, jak si to všechno představuji zapojené? Do mixu budu zapojovat jak sluchátka, monitory, ale taky i zesilovač k pasivním bednám, popř. i aktivní repra. Jak tak různě koukám po internetu, tak vetšina domácích studií disponuje nějakou externí zvukovkou, ale jak jsem pochopil, tak hlavně kvůli nahrávání. Já chci nahrávání(budu nahrávat v podstatě jen jedno pásmo vocal) řešit rovnou z mixu do interní zvukovky na počítači. Zvukovku bych chtěl použít na výstup.

Jde mi o to, jestli to má význam tu zvukovku používat dohromady s mixem :D Chtěl bych, aby až mě přátelé, nebo kdokoliv uslyší hrát, tak aby byli spokojeni s kvalitou zvuku, která de z repráků(nemám na mysli track arangement). Zárověn mám omezený rozpočet.

Pokud externí zvukovkou docílím toho, že z repráků pujde kvalitnější a čistčí zvuk, tak si ji pořídím. Ale to právě potřebuju poradit od Vás. Já věřim tomu, že to definitivně musí mít vliv. Od toho ty interfacy snad jsou ne? Byl bych zklamanej a naštvanej, kdybych si mezi komp a mix dal krabičku za 70 euro a byla tam k ničemu :D

lavender

Příspěvek od lavender »

mix nepotrebujes, staci ti externa zvukovka. do nej zapojis monitory, sluchadla, ak ju kupis so vstavanym predzosilovacom (preamp), nahras aj vokal. ak si zvolis zvukovku s dvoma vystupmi, mozes to zapajat do djskeho pultu, ked pojdes hrat live a mixovat tracky. v tvojom pripade mi pride mix ako zbytocne sumitko.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Tak jak píše Levander, řešení je podle mě externí zvukovka a možná ani nebudeš muset kupovat předzesilovač k mikrofonu, protože mnoho zvukovek už ho má a na tvé pořeby bude úplně dostačující.

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Též se připojuji, než šumidlo Mix5 a nejlevnější zvukovku M-audio v kvalitě cca zvukovky v PC, velmi doporučuji podle mne nejlevnější ale již kvalitní zvukovku na trhu Audient iD, má BurrBrown DAC, čistota zvuku a dynamika ke 118dB bude slyšet, a na live při větším zesílení v PA o to více.

jakubtomas108

Stacilo by mi Audient iD4? Mám přece jenom nižší rozpočet.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ak ti staci pocet vstupov a vystupov , tak ano ..

jakubtomas108

Dobře, přemluvili jste mě, že upustim od koupi šumítka a pořídím rovnou interface. A co si myslíte o tomto?

https://www.muziker.sk/m-audio-m-track-2x2m

lavender

Příspěvek od lavender »

myslim si, ze to bude stacit. nema to ale 2x stereo vystup, neviem ako planujes hrat live.
avsak kartu nepoznam, neviem ako je spolahliva.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Takkhle, Audient karty tady všichni dost chválí.
Ale zase ta M - Audio má midi in a out, to se může do budoucna hodit. I když midi se řeší dnes přes usb. Ať zesložitím.
\

jakubtomas108

Pujdu do audient id4. Je to prcek, což ocenim na cestách a vzhledem k Vašim doporučením a k recenzím na více serverech jsem se rozhodl, že tento interface koupim. Tak snad nebudu litovat :)

IvanB

Příspěvek od IvanB »

ZFarkas píše:
16 zář 2017 12:09
velmi doporučuji podle mne nejlevnější ale již kvalitní zvukovku na trhu Audient iD, má BurrBrown DAC, čistota zvuku a dynamika ke 118dB bude slyšet...
Len doplním, že BurrBrown majú až modely od iD14 vyššie.

Odpovědět