MONO problém se zvukovkou Steinberg UR44C

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
SMM

MONO problém se zvukovkou Steinberg UR44C

Příspěvek od SMM »

Zdravím.

Potřebuji pomoc. Koupil jsem ke klávesám (synťáku) Yamaha QS300 externí zvukovku (převodník) Steinberg UR44C. Je úplně nová. Když pošlu do LINE IN převodníku stereo-signál ze sluchátkového výstupu kláves, tak mi ven z převodníku leze signál MONO. A to, do sluchátek nebo audio-aparatury. MIDI propojení by mělo být v pořádku, protože jsem si koupil nový MIDI kabel. K převodníku bylo potřeba stáhnout a nainstalovat příslušný software. Myslím, že je někde chyba v softwarovém nastavení převodníku. Ideální by bylo, kdyby měl někdo z vás zkušenosti s uvedenou zvukovkou. Případně by mi pomohlo nějaké užitečné nasměrování, jak to vyřešit. Tak snad mi někdo z vás pomůže. Jde mi také o to, že i když mám český návod, zatím jsem v něm řešení problému nenašel. Můžete mi třeba napsat soukromou zprávu a já vám pak dám na sebe telefon. Díky předem za pomoc. Petr

jammix

Re: MONO problém se zvukovkou Steinberg UR44C

Příspěvek od jammix »

Ahoj, so zvukovkou by si mal mať nainštalovaný aj dsp mix , otvor ho a na vstupoch ktoré potrebuješ mať stereo rozlož panoramu left right , dolava doprava , ked ju zavreš tak karta by mala ostať (pre direct monitoring) v takom nastavení aj ked nepoužívaš DSP.

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Ahoj, myslím, že tě zajímá ta jednička. Vytvoří to stereo kanál ze dvou mono. V tvém případě asi 5/6
mixURC.png

SMM

Příspěvek od SMM »

jammix píše:
17 bře 2020 18:20
Ahoj, so zvukovkou by si mal mať nainštalovaný aj dsp mix , otvor ho a na vstupoch ktoré potrebuješ mať stereo rozlož panoramu left right , dolava doprava , ked ju zavreš tak karta by mala ostať (pre direct monitoring) v takom nastavení aj ked nepoužívaš DSP.
Ahoj jammix :) Moc jsi mi pomohl. Už mi to stereo funguje. Nastavil jsem si ho v tom dsp mixu. Moc a moc ti děkuju. Ať se ti dobře daří.

Taky děkuji tobě, Jirko.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Není to tím, že line in je mono vstup? A že ten stereo výstup ze sluchátek potřebuje rozdělit na dva mono kanály fyzicky?

SMM

Příspěvek od SMM »

Převodník má LINE IN připojení s pomocí dvou MONO Jacků (levý a pravý kanál). Klávesy mají na sluchátkovém výstupu 1x stereo-Jack.

jammix

Příspěvek od jammix »

to čo navrhoval Jirka Štolfa je v podstate zvazovač dvoch kanálov združenie ovldačov pre dsp chanel strip , ale panoramu môžeš stale nastaviť v inom menšom rozsahu a pokial by si ju nezmenil tak by znela mono.

Odpovědět