Nahrávání 24/32 stop

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
LuKe44001

Nahrávání 24/32 stop

Příspěvek od LuKe44001 »

Ahoj, možná se to tu někde řešilo, ale nepodažilo se mi najít, tak se ptám.
Jak byste řešili nahrávání více stop, než 16ti?

Co jsem vyčetl, tak 24 by šlo za pomoci Focusrite Clarett 8PreX + 2x 8 kanálový preamp skrz ADAT. 32 by pak šlo s Focusrite RedNet 3 a čtyřmi 8 kanálovými preampy. (Nahrávám 48kHz-24bit)

Jsou i jiné možnosti v podobné cenové relaci? (Tedy řekněme do 100 000Kč?) Např. digitální mixy a podobně. V těch se moc nevyznám.
Omlouvám se za svůj infantilní nick...

mando

Re: Nahrávání 24/32 stop

Příspěvek od mando »

bud all in one Motu 24ai, Antelope Orion 32, Tascam ML-32D...

alebo Rme Digiface USB + 2x Apogee AD16x alebo ine...

x.r.a.y.

Příspěvek od x.r.a.y. »

Motu 1248 AVB + 2x ADAT za cca půlku ceny... 32 stop a mix je uvnitř. Motu 24Ai je supr, ale nemá žádný výstup/odposlech, pokud potřebuješ slyšet, leda vytáhnout z připojenýho ADATu.

Stan

Příspěvek od Stan »

Motu sice dobra karta ale je znama tim ze jeji spolehlivost hodne zalezi na danem kusu, a to znamena na stesti pri koupi. Nevim jestli to vyvazi levnejsi cenu. Antelope je podle me vyrazne lepsi a spolehlivejsi, at uz se jedna o prevodniky, nebo clock ale neresi preampy. Pak je tu cela rada mixaznich pultu (AH, Soundcraft, Yamaha, Presonus ect.), ale to zalezi na tom co presne potrebujes a vyzadujes. Jestli to ma byt do racku nebo uprednostnis mixer. Zajimava je posledni rada Presonus ktera toho nabizi opravdu hodne, vejde se do rozpoctu, ma novy motherboardy, preampy, FX... https://www.sweetwater.com/store/detail ... ital-mixer

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

a kde tie kanaly su ? Casto su v mixpulte a potom casto netreba nic kupovat , len sa pripojis sietovou kartou .. musis napisat viac o tom co potrebujes .. moznosti je miliarda ..

LuKe44001

Příspěvek od LuKe44001 »

Byla to spíš teoretická otázka. Zatím funguju na Saffire pro 40, brzy pořídím ještě jeden osmikanálovej preamp. Ale kdybych chtěl nahrávat celou kapelu zaráz, počítám, že by to aspoň 24 vstupů chtělo. A ideálně raději 32 :) A nějak se v tom pořádně nemůžu zorientovat, jaké různé možnosti jsou. Dám ale konkrétní příklad :)

Co byste volili?
1) Presonus StudioLive 32 Series
2) Focusrite RedNet3 + 4x osmikanálový preamp

Cenově by to mělo vyjít přibližně stejně.

Stan

Příspěvek od Stan »

Opet to zalezi na tom co vlastne potrebujes, Mam mix - nemam mix / porebuji system jen do studia- potrebuji jen na tury - potrebuji na oboji / jeednoduchost / vybavenost / spolehlivost / rozsiritelnost atd. Co jsem tak koukal tak maji obe reseni pomerne vyrovnane specifikace ale zase se musi rozhodnout co uprednostnujes, lepsi prevodniky, nebo preampy, atd vse se da nahradit pozdeji necim kvalitativne lepsim i kdyz tyto vyrobky jsou velmi solidni.

Navic Focusrite nabizi 2 rozdilny Okto preampy tak se podivej jaky je mezi temito jednotkami rozdil. V tomhle si opravdu musis udelat jasno sam. Ja by jsem bral SL III protoze ma vse v jednom jednoduchy routing, motorizovane fadery ect. Ale RL3 neni take vubec spatny pokud by jsem mel mix a potreboval by jsem neco do racku co se da snadno premistit a vejde se do auta. Podle me ale Focusrite a RME sve vyrobky smeruji predevsim na LIVE zvuceni s tim ze se daji pouzit i ve studiu.

Pokud by jsem mel sary mix s desnymi preampy pak by jsem zvolil RL3, pokud by jsem nemel nic sel by jsem do SL III. DAlsi moznost je reba RL3 a Euphonix ci jiny ovladac. Pokud by jsem planoval casem nejake vlasni zvuceni na akcich SL III by byla jasna volba atd. Rozhodovani je opravdu kombinaci osobnich preferenci, dane situce, rozpoctu a vyhledu do budoucna.

LuKe44001

Příspěvek od LuKe44001 »

Díky za odpovědi :) Ještě to všechno musím promyslet, ale času je zatím dost :)

Odpovědět