Novation Xio: audio cez USB + M-Audio driver ??

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
ReaktoplazmAR

Novation Xio: audio cez USB + M-Audio driver ??

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 18 říj 2012 20:59

Je možné dostat audio signál z Xiosynthu cez USB do DAW ked používam Maudio zvukovku a teda aj driver ???

Mám Ableton 8 + M-audio Fasttrack Pro..
xiosynth mám pripojený k laptopu cez usb a rád by som z neho dostal audio signál cez to usb do abletonu..
ked ableton prepnem na novation driver tak ho tam mám, ale samozrejme vstupy z fasttracku mi zmiznú..
ked ableton prepnem na asio4all tak tam tie vstupy vidím všetky, ale bez signálu..
je nejaká možnost ako tam ten signál z xio naroutovat, tak aby som dalej fungoval na m-audio driveri ???

Milan

Re: Novation Xio: audio cez USB + M-Audio driver ??

Příspěvek od Milan » 18 říj 2012 23:00

Ableton umí pracovat jen s jedním driverem, takže použití dvou zařízení s různými drivery je nemožné. Teoreticky by to mohly umět "univerzální drivery" jak píšeš ASIO4ALL nebo ten Generic Low Latency, co je ve Windows, ale obvykle to nefunguje dobře či spíše nefunguje vůbec. Asi bude nejlepší koupit vícekanálovou zvukovku a výstupy z toho synthu píchnout do vstupů zvukovky...nebo nějaký AD převodník a jít do SPDIFu na Fast Tracku, ale to už je asi levnější a šikovnější pořídit novou zvukovku.

ReaktoplazmAR

Re: Novation Xio: audio cez USB + M-Audio driver ??

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 22 říj 2012 21:24

o vstupy na zvukovke ani tak nejde, do spdif mám zapojený mix naprataný nástrojmi a predné vstupy používam na to čo zrovna nahrávam..
skor mi ide o to že ten xio používam aj ako kontroler, teda chcem ho mat na stole ( kde už mám dalšie tri kontrolery )a tie dva audio káble mi narušujú celú kompoziciu rozloženia kontrolerov na stole a dalšia vec je že zvukovku mám dalej od stola, to znamená dalšie dva káble cez miestnost.. ale zrejme mi nič iné neostáva..

Odpovědět