Oprava poškozeného konekturu na zvukovce

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Oxyygen
Profesionál

Oprava poškozeného konekturu na zvukovce

Příspěvek od Oxyygen » 12 zář 2005 14:59

Asi běžným opotřebováním se mi vyvyklala zevnitř samice malého jacka na PCMCIA zvukovce ECHO Indigo. Zvukovku již nemám v záruce a přecijenom není nejlevnější a sám si na přepájení samice netroufám. Existuje v Praze nějaká šikovná firma, popřípadě dobrovolník, který by mi to za přiměřenou finanční odměnu přepájel?
Díky za odpovědi

Tudy

Příspěvek od Tudy » 12 zář 2005 18:34

Pokud se Ti nikdo neozve a půjdeš do nějakého běžného el.servisu, dej si bacha, a? na to nějakej magor nevezme trafopájku, ale jedině mikropájku s regulovanou teplotou a nejlépe s antistatikou. Rád bych pomohl, ale jsem +- 200km daleko..
Druhá věc je, že ty tisky ¨mívají dost jemný cestičky a může to jít dost špatně, pokud vůbec (většinou se odtrhne ta nejjemnější cesta)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

kexik

Příspěvek od kexik » 12 zář 2005 18:45

casto sa rozlomi cin (cinovy mor sposobi skrehnutie spoja a mechanickym pnutim to prdne) - a to staci zahriat. trafopajka neni tak strasna vec, ale musi sa pouzit tenucky drot na hrot: 0,1mm ide spajkovat smd suciastky
staticka elektrina tiez neni problem pre uz osadenu dosku

kazdopadne nepustaj sa do toho sam, ak si nikdy nespajkoval. ak je to fakt len urvany konektor, oslov par opravovni televizorov, ti su vybaveni perfektnou spajkovacou technikou, dnes je vsecko nano a mikro, aj v televizore

Tudy

Příspěvek od Tudy » 12 zář 2005 18:52

kexik píše:casto sa rozlomi cin (cinovy mor sposobi skrehnutie spoja a mechanickym pnutim to prdne) - a to staci zahriat. trafopajka neni tak strasna vec, ale musi sa pouzit tenucky drot na hrot: 0,1mm ide spajkovat smd suciastky
staticka elektrina tiez neni problem pre uz osadenu dosku
Rozlomený cín je opravdu hodně optimistická možnost, ale párkrát už jsem to taky viděl (tak 1 z 10:)
S tou trafopájkou opravdu opatrně. Je fakt, že jsem se kdysi učil pájet trafopájkou i vf FET tranzistory (tak, že ji zapínáš a vypínáš s nataženou rukou co nejdál od tisku :lol: , ale to dlouhé tenké očko (nejlíp skroucené, aby část výkonu ke konci vůbec nedošla) je nutnost

safa
Profesionál

Re: Oprava poškozeného konekturu na zvukovce

Příspěvek od safa » 13 zář 2005 23:59

Oxyygen píše:Asi běžným opotřebováním se mi vyvyklala zevnitř samice malého jacka na PCMCIA zvukovce ECHO Indigo. Zvukovku již nemám v záruce a přecijenom není nejlevnější a sám si na přepájení samice netroufám. Existuje v Praze nějaká šikovná firma, popřípadě dobrovolník, který by mi to za přiměřenou finanční odměnu přepájel?
Díky za odpovědi
... mmno a nechces to poslat na servis DISKu ? Byt po zaruce tak myslim, ze by si s tim za ten nabizeny "maly obnos" poradili ;-)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

dj-bobr

Příspěvek od dj-bobr » 21 led 2006 14:00

Přidám zkušenost: mnohé neautorizované servisy mobilních telefonů mají skvělou pájecí výbavu - horký vzduch, mikropájky s regulací, ... a bývají i ochotní za nevelký obnos pomoct i s jinými opravami, než jen mobilů.

deep

Příspěvek od deep » 22 led 2006 17:39

no ja si pod pojmem skvela pajeci vybava predstavuju infrapajku, reflow pec a podobne. Horkej vzduch a mikro pajku mam taky a to mam jen na moje bastleni.
POkud nikoho nesezenes napis, ale asi to nebudu schopnej udelat na pockani.
-------------------------------------------------------
Eduard Skýva

Odpovědět