PCIe zvukovka se symetrickymi vystupy

Interní a externí zvuková rozhraní
AndyW

Re: PCIe zvukovka se symetrickymi vystupy

Příspěvek od AndyW » 07 čer 2011 00:51

yoshitoshi píše:pokud se rozhodneš pro E-MU 1212, tak další možnost je SM Pro Audio M-Patch 2, přinese ti možnost ovládání hlasitosti až dvou párů symetricky zapojených monitorů, sluchátkový zesilovač a hlavně tahle krabička díky tomu, že funguje pasivně (neberu teď v potaz ten sluchátkový preamp) neovlivní nijak kvalitu původního zvuku. můžu říct že jsem s tím spokojený, tak jako s E-MU 1212 :wink:
tak to je konecne dobra rada, opravdu ti dekuji :D. Je to presne co hledam, zde uz mi chybi pouze vstup na mikrofon, ktery se da ovsem resit nejakym preampem, coz uz je pomerne jednoduche.
Live magic flute

kexik

Příspěvek od kexik » 07 čer 2011 07:25

safa: preco mu radis 1212, ked 1616M ma vsetko co potrebuje?

http://www.emu.com/products/product.asp ... duct=19007

nemusi riesit preampy ani mpatch

delay

Příspěvek od delay » 07 čer 2011 08:53

kexik píše:safa: preco mu radis 1212, ked 1616M ma vsetko co potrebuje?

Psal rozpočet 5000, ale máš pravdu, protože, když koupí M-Patch2 a lowend preamp, tak se dostane někam na 8 - 9000 Kč.

AndyW

Příspěvek od AndyW » 07 čer 2011 09:08

jo to me taky napadlo, ale rikal jsem si ze to aspon nebude takovej ranec naraz a muzu to kupovat postupne, ale asi bude lepsi spis pockat a zainvestovat do 1616M, po ktere jsem pokukoval take.
Ale tim se dostavam do jine cenove hladiny a otazka je jestli neni za takove penize (do cca 11 000 czk, 450 e) dostupnejsi nejake lepsi reseni.
Live magic flute

delay

Příspěvek od delay » 07 čer 2011 10:17

Když nechceš USB ani FW... Jinak Focusrite Saffire 24 (Pro). Měl by ses taky rozhodovat podle driver podpory výrobce atd. Jinak "m" převodníky od E-MU mě nijak neoslnily, takovej lepší Creative a s driverama taky žádná sláva.

AndyW

Příspěvek od AndyW » 07 čer 2011 10:42

delay píše:Když nechceš USB ani FW... Jinak Focusrite Saffire 24 (Pro). Měl by ses taky rozhodovat podle driver podpory výrobce atd. Jinak "m" převodníky od E-MU mě nijak neoslnily, takovej lepší Creative a s driverama taky žádná sláva.
koukam je to pekna krabicka, jak sem rikal, mel sem u firewire problem s tim ze mi proste vypadaval kabel u ziveho hrani, mozna to bylo kabelem, ale od te doby se toho bojim. Jake mas zkusenosti ty ? vim ze emu je kreative divize, ale tohle by snad nemelo cenu, budovat si divizi a pak prodavat ten nejhorsi low end, ale nemam s nimi zadnou zkusenost, takze opravdu nemuzu soudit.
Bohuzel nevim jak zjistit, zda prevodniky na zvukovce jsou ok nebo ne, protoze nemam moznost si to poslechnout se svym materialem, kde by byl vetsi vyber.
takze jsem odkazan na recenze a na rady na forech.

Hledam proste zarizeni, ktere bude mit zvuk na kterem budu schopny tvorit. To se dost tezko popisuje, ale nejake sumeni a lupani me pri tom dost se*e.
Proste takova stredne profi uroven.

Ta karta co tu pises vypada dobre, jeste popremejslim o prehodnoceni sveho vztahu k firewire. S tema ovladacema ti musim dat za pravdu, mel sem jednu usb zvukarnu a nekolikrat jsem musel skoro hackovat 64bitovy windowsy aby sezraly starej ovladac, sice se mi to nakonec po jednom dnu povedlo a v kombinaci s asio4all to i nejak fungovalo ale byl to des.
Takze jak si na tom stoji tebou doporucovana karta z hlediska prevodniku a ovladacu ?
Live magic flute

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 07 čer 2011 10:56

kexik píše:safa: preco mu radis 1212, ked 1616M ma vsetko co potrebuje?
... ja mu ji neradim, v prvnim prispevku si ji vybral sam ;-) . Navic definoval limit 5kkc do kteryho se s 1616tkou nevejde. Nicmene mas pravdu, ze 1616tka by byla nejspis idealni.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

AndyW

Příspěvek od AndyW » 07 čer 2011 10:59

asi limit prehodnotim.
Asi takhle, penize jsou dulezite, ale zase nez kupovat neco co mi nebude vyhovovat, radsi si priplatim.
Nicmene koukam, ze v tech PCIe resenich neni moc vyber a nic noveho asi clovek nevykouka. Stejne nevim proc tam proste nedavaj treba konektor na sluchatka, byt sdileny a treba kvuli mistu ve 3,5 verzi. nechapu, nebo to nikdo nepotrebuje ?
Live magic flute

komasix

Příspěvek od komasix » 07 čer 2011 11:58

...ale M-patch bude potřebovat stejně. 1616m nemá ovládání monitor out...jenom sluchátka.

AndyW

Příspěvek od AndyW » 07 čer 2011 12:05

koma6 píše:...ale M-patch bude potřebovat stejně. 1616m nemá ovládání monitor out...jenom sluchátka.
hlasitost vystupu na monitory budu ovladat softwarove, respektive midi kontroler ma namapovanou jednu savli na master savli v softu, na to nepotrebuji mpatch.
Live magic flute

komasix

Příspěvek od komasix » 07 čer 2011 13:21

...pročti si to tady... řešilo se že to neni uplně dobrý řešení ovládat master hlasitost softwareově.

AndyW

Příspěvek od AndyW » 07 čer 2011 13:29

koma6 píše:...pročti si to tady... řešilo se že to neni uplně dobrý řešení ovládat master hlasitost softwareově.
no takhle, ja s masterem moc casto nehejbu, mam to nastaveny na jednu uroven, vystup ze zvukovky a kdyz bych si to chtel sestelovat tak muzu primo na monitoru, ale ted to mam na monitorech na prostredku (jak bylo doporuceno v navodu jako uvodni nastaveni)
nebudu polemizovat, protoze jsem dosud nemel cas to tady procist, ale na nejakou uroven to nastavene mit v software musim a "za behu" s masterem hybat nebudu, takze nechapu jak by mi patch mohl pomoci, kdyz nebudu menit tu hlasitost, tak s tim koleckem hybat take nebudu a signalova cesta je pasivni, takze by to melo mit uplne stejny efekt jako kdyz tam patch nebude, akorat tam bude mezikus navic.
jediny smysl toho patche je (pro me pouziti !) pridani vystupu na sluchatka, ale pokud budu mit kartu, ktera jej mit bude, tak patch nepotrebuji.
Live magic flute

AndyW

Příspěvek od AndyW » 07 čer 2011 13:38

jeste me napadlo, ze by to mohlo zabranit lupani v bednach kdyz se vypina pocitac, ale to zase resim tak ze vypnu bedny predtim nez bych vypnul pocitac. to mi problem nedela.
Live magic flute

komasix

Příspěvek od komasix » 07 čer 2011 13:47

jasně, jestli nebudeš s hlasitostí hejbat tak je to fuk. Já si jen nedokážu představit míchat při jedný hlasitosti.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 07 čer 2011 13:59

AndyW píše: no takhle, ja s masterem moc casto nehejbu....
Nepředpokládám, že se tady bavíte o Master Bus šavli, že ne? 8)

P.

Odpovědět