Praskání zvuku ze zvukovky

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
rolas

Praskání zvuku ze zvukovky

Příspěvek od rolas » 17 kvě 2010 20:50

Hi,
Vlastním zvukovou kartu E-MU 1212M (asi tak 3 měsíce,nebyla koupena z bazaru ale nová z e-shopu) http://www.emu.com/products/product.asp?product=9872
Po připojení reproduktoru to dost často nepříjemně praská až se toho člověk lekne někdy .
Mám nový počítač tudíž nevím v čem je chyba na starém PC mi to jednou začalo dělat vyměnil jsem to do jiného PCI slotu a pak už mi to nikdy neudělalo.
Momentálně fičím na interní zvukovce od zakladky(už mi to pěkně leze na nervy každe pohnutí myši jde slyšet) a rád bych to nějak vyřešil nechci to hned reklamovat nevím zda je chyba na mojí straně.

tomy45

Re: Praskání zvuku ze zvukovky

Příspěvek od tomy45 » 17 kvě 2010 20:57

- Aky mas OS?
- s nastavenim hodnoty latencie si sa uz bavil?
- sluzba "programy na pozadi" zapnuta?

:)

rolas

Příspěvek od rolas » 18 kvě 2010 16:02

win 7,
- s nastavenim hodnoty latencie si sa uz bavil? - nevím co tím myslíš
- sluzba "programy na pozadi" zapnuta? - pokud myslíš procesy ,pak ano

Bedobus

Příspěvek od Bedobus » 19 kvě 2010 14:15

Ked to praska asi mas nastaveny nizky buffer (nizku latenciu). V asio ovladaci alebo v setupe karty sa da nastavit velkost buffera. Obvykle sa to udava v samploch. Cim vacsi bufer tym vacsia latencia. Nutna velkost buffra je zavisla od vykonu procesora, priepustnosti zbernice, rychlosti karty a pod. Ked je buffer moc nizky, system nestiha spracovavat signal a to sa prejavuje praskanim. Urcite to mas aj v navode ku karte.

Odpovědět