Pripojenie zvukovej karty k analogovemu mixu

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
szuwoo

Pripojenie zvukovej karty k analogovemu mixu

Příspěvek od szuwoo » 12 úno 2010 01:20

Ahoj, prosim vas o radu.

Zvazujem nakup pci zvukovej karty, uvazujem nad nejakou Deltou od M-audio, momentalne vlastnim M.audio FW410 a celim problemom asi vacsiny lacnych fw kariet, obcasny praskot (nieje to dosledok prob. s latenciou).Zaujimali by ma vase skusenosti s tymito kartami, spolahlivost, problemy atd...

...dalej ako potom realizovat pripojenie karty trebars Audiophile 2496 k mixu ktory ma tape in, tape out(behringer 502napr.)....aby so mohol regulovat vystup na monitory, pripojit sluchadla ALE zaroven cez neho popr. aj nahravat aby som nenahraval 2 x to iste na seba teda nastrojovy vstup na mixe a vystup zo zvukovky.Ako to vlastne funguje?Je vobec mozne pouzit taky s...kovy mix taka ko si predstavujem?

Pytkin
Moderátor

Re: Pripojenie zvukovej karty k analogovemu mixu

Příspěvek od Pytkin » 12 úno 2010 07:24

Naniektorych to ide. Buď nahrávanie vyvedies von cez aux (takze je dobre keď sú aspoň dva). Alebo Ma mix prepinace Tape to monitor, kedy odpoji z monitorovacieho výstupu main, a main môžeš použiť ako record out. Alebo si kúpis mixpult, ktory Ma buď direct outy alebo inserty a tie pouzijes ako direct out. To sú napríklad Yamaha MG séria. Odporúčam radšej to, ako behringer.

kexik

Re: Pripojenie zvukovej karty k analogovemu mixu

Příspěvek od kexik » 12 úno 2010 09:48

idealka je zohnat si soundcraft compact 4 alebo 10. tie maju idealny routing na tocnie do pc. druhy variant je yamahacka MG 10/2, tam treba akurat vyviest specialnymi kablami z insertov signal z prvych dvoch preampov. specialny kabel ma na strane mixu stereo jacky ktore maju prepojenu spicku a prvy prstenec... neda sa to kupit, musis to vyrobit alebo dat vyrobit...
btw odporucam kupit rovno deltu 1010LT, ktora okrem toho ze ma 8IO +digital, ma aj wordclock IO, cimpadom sa na nu daju pripajat aj hodne kvalitne prevodniky a preampy s spdif vystupom. ten narast ceny o sto eur stoji za to

Odpovědět