RME Babyface/RME ADI-2

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
pedrozakatchku

RME Babyface/RME ADI-2

Příspěvek od pedrozakatchku » 23 črc 2013 17:05

Zdravím,

zajímalo by mě, jaký je rozdíl v kvalitě převodníků a předzesilovačů v zařízeních RME Babyface/RME ADI-2. Máte někdo zkušenost?

Díky.

Petr

Pytkin
Moderátor

Re: RME Babyface/RME ADI-2

Příspěvek od Pytkin » 23 črc 2013 18:14

kvalita je adekvatna tej cene .. su to na poriadku zariadenia .. obidve ..

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 23 črc 2013 22:18

Pytkin: to rozhodně není odpověď hodna moderátora :evil:
Máš snad nějakou povinnost odpovídat na všechno a za každou cenu?
Pedro:
Porovnáváš dvě rozdílné věci.
Babyface je moderní, nejlevnější zvuková karta od RME.
Skromné řešení (vše v jednom) 2xIN, 4x Out, Adat, 2x Preamp, atd.
ADI-2 je už docela starší model převodníku, jedná se o dvoukanálový převodník AD/DA, ve shodné zvukové kvalitě FF800.
Ke svému provozu s PC by měla být spřažena například se zvukovku s ADAT nebo SPDIF.
Samozřejmě, že žádné preampy nemá.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 črc 2013 22:45

hmm .. priznam sa , ze som otazku pedraovu otazku nepochopil .. on chce porovnat tie dve zariadenia .. ja som myslel , ze chce vediet nazor , ci su v poriadku ..

delay

Příspěvek od delay » 24 črc 2013 00:17

pedro: Nevím, zda-li ti to pomůže, Babyface by měla být kvalitativně na stejné úrovni jako UCX/UFX, případně koukni sem: http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,7384,!PVS,7384 ačkoli více info je třeba na GS. Vyhcází mi z toho, že Babyface by mohla být o krok dál v AD-DA než ADI-2.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 črc 2013 00:39

no ADI je hlavne len prevodnik .. k nemu treba zvukovku .. BABYFACE je zvukovka , cize funguje autonomne .. pedro by mal asi povedat , co s tym chce robit ..

pedrozakatchku

Příspěvek od pedrozakatchku » 24 črc 2013 11:46

Díky za reakce,

v současnosti používám na nahrávání ESI Wami Rack 192L (už léta). Dost často si nahrávám hardware synťáky, kytary nebo vokály a chci zlepšit kvalitu nahrávání. Dle informací, co mám, mi přijde, že RME může být nejlepší řešení, když má člověk v současnosti rozpočet dejme tomu do 30ti tisíc max. (spíše něco kolem 15ti - 20ti. tisíc). Nejde mi tak úplně o počet vstupů a množství funkcí, ale jde mi o nejlepší kvalitu zvuku při nahrávání za přijatelnou cenu. Koukal jsem že starší ADI-2 + nějaká starší digitální zvukovka se může cenově blížit nové Babyface, tak mě zajímalo to porovnání co se týče kvality zvuku. Teď uvažuju, že by pro mě možná bylo nejlepší řešení Fireface UC, ale vzhledem k tomu, že ESI, co mám, je připojena přes PCI, tak nevím, jestli by USB připojení u Fireface nebyl krok zpět ohledně latence.

delay

Příspěvek od delay » 24 črc 2013 12:08

S RME dosáhneš určitě lepší latence, i s USB, kdyby to tak nebylo, tak by ty karty na tomto rozhraní RME asi nedělali. Babyface jde dolů až na 48 samplů, což je do 2 ms, ovšem chce to pak výkonější PC, já mám pro příklad starej C2D E6600 a nějaký méně náročný VSTi nebo VST na tom jde, takže se dá hrát prakticky bez latence. Někdo tady psal, že se mu zdá zvukově lepší Focusrite Forte, je to podobná karta jako Babyface, ale nemá ADAT a dalším plusem RME jsou perfektní drivery a taky propracovanej TotalMix. Pokud nepotřebuješ primárně více jak 2 IN, tak bych zvážil Babyface jak vážného kandidáta, kolem 20 tis. už máš na výběr třeba u Steinbergů, nebo taky TC, RME UCX je taky určitě dobrá volba, ale proč platit víc, když bys nevyužil I/O.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 črc 2013 14:22

a k babyface mozes v buducnosti lahko pridat nejaky prevodnik na ADAT , a ziskas dokopy 10 analog IN na nahravanie ..

pedrozakatchku

Příspěvek od pedrozakatchku » 24 črc 2013 19:47

Focusrite Forte taky vypadá zajímavě. Poldle reakcí na fórech zřejmě předčí Babyface v kvalitě předzesilovačů...problémem je, že nemá midi in/out. Lze toto řešit dokoupením nějakého midi převodníku? Potřebuju přes midi klávesnici ovládat vst synthy atd a vůbec nahrávat midi do stop v cubase...Zpětně potřebuju, aby mi midi stopy v cubase řídily hardware synťáky...(tak, jak normálně funguju s esi). Existuje něco spolehlivého?

delay

Příspěvek od delay » 24 črc 2013 20:55

Co se týče těch těch preampů, tak záleží co preferuješ, RME je spíš sterilní, rovný, Forte může mít pěknou barvu a bude to PLUS i MINUS -to záleží na mnoha faktorech, poslouchal jsem třeba blind testy UAD Apollo VS RME UCX a naprosté většině, včetně mě se více líbila UCX, přesto že měla oproti Apollu méně výšek. Chci jen říc, že tyhle porovnávačky jsou do určité míry subjektivní, otátkou je jak se pak ten zvuk chová dál a jeslit ti takovíá nuance stojí za to, že objetuješ MIDI a ADAT. Jinak většina dnešních midi kontroleru je na USB a samozřejmě MIDI převodník koupíš do 2 tis.

Odpovědět