SPDIF+ADAT vs. 96kHz

Interní a externí zvuková rozhraní
msmucr

Re: SPDIF+ADAT vs. 96kHz

Příspěvek od msmucr » 10 čer 2015 12:57

Pytkin píše:pripadne zobrat rovno orion .. http://www.antelopeaudio.com/en/product ... -converter
Orion32 můžu taky doporučit, používáme ho ve studiu asi 3/4 roku bez jediného problému.. Převážně přes MADI, ale i USB je spolehlivé.
Ani jsem ho původně v kontextu tohoto vlákna nezmiňoval, i když je to na počet kanálů a výkonu relativně výhodné, je to pořád 2500EUR s linkovými vstupy bez jediného preampu..

Takže to, co jsem zmiňoval, byla spíš obecná úvaha v duchu staršího RME a nějakého Octopre nebo tak (jakože výkon, víc kanálu po ADATu v 2FS a spolehlivost s uspokojivým zvukem za relativně málo peněz). I když samozřejmě netuším, co by s tím případně Mistergo dělal a jaké by měl konkrétní požadavky.

Michal

mistergo

Příspěvek od mistergo » 10 čer 2015 13:39

msmucr píše:Jinak k tomu druhému problému.. jsem přesvědčen, že ovladač od TC (NEAR) a firmware měl omezení na Windows i MacOS, kdy používání více rozhraní (daisy chain) fungovalo jen v základních 1FS frekvencích.
Tak to je další cenná rada, opět děkuji, vyzkouším ASAP. Zařízení se spojí, v TEAR je vše ok, ale možnost přidat si kanály z druhé zvukovky do společného mixu zůstává zašedlá, to by mohl být ten důvod.
To propojování se může jevit jako krkolomné, ale mám to tak právě proto, že obvykle vystačím s osmi kanály Alesis. Jedno TC mám jako cestovní zvukovku, druhé TC mám v jiné místnosti na jiných bednách jako alternativní poslech. A když je potřeba pár kanálu navíc, tak to propojím a je vystaráno (resp. teď už bude :-)). Orion bych nevyužil, jiné zvukovky jsem zkoušel (např. RME Fireface400, Presonus Firestudio), ale nebyly lepší, než ten Alesis. Spíš bych šel cestou, kdy si časem pořídím nějaký 2ch. preamp+převodník z vyšší ligy. Většinou to stejně vypadá tak, že natočíme dohromady celá kapela základ písně a pak se už odděleně přetáčí a dotáčí další stopy, takže víc než 2ch. nebývá potřeba.

msmucr

Příspěvek od msmucr » 10 čer 2015 18:35

mistergo píše: Tak to je další cenná rada, opět děkuji, vyzkouším ASAP. Zařízení se spojí, v TEAR je vše ok, ale možnost přidat si kanály z druhé zvukovky do společného mixu zůstává zašedlá, to by mohl být ten důvod.
Tady jsem to našel u TC:
http://support.tcelectronic.com/entries ... ltaneously

Nicméně je to asi nějaké omezení toho DICE čipsetu, protože např. Focusrite Sapphire Pro má v 2FS stejné omezení.
Jediná FW rozhraní, co jsem viděl chodit v daisy chainu v 96k, bylo RME a Metric Halo, ale to má oboje svůj FW čipset.

Michal

mistergo

Příspěvek od mistergo » 10 čer 2015 23:39

Dík, to je přesně ono. Tak asi TC nemyslelo dostatečně na nás "audiofily" :-D. Naštěstí se to dá kombinovaně propojit přes ADAT a SPDIF. Snad mi těch 12 kanálů bude stačit.

Odpovědět