Spojenie ext.zvukových kariet cez opt. ADAT

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Lahi

Spojenie ext.zvukových kariet cez opt. ADAT

Příspěvek od Lahi » 25 říj 2011 18:01

vlastním externú zvukovku alesis io26(firewire) a chcel by som sa spýtať, je možné (resp. ak áno, tak ako je to s funkčnosťou spojenia) spojiť túto zvukovku s nejakou inou kartou (usb pripojenie) cez optical ADAT? že by slúžila len ako ,,predĺžená ruka" usb karty na viac vstupov.

http://www.focusrite.com/products/audio ... /overview/ ukážkovo nejak, ako táto karta (okrem toho, že by to neboli rovnaké značky)

pracujem viacmenej len s nb(teraz mám expresscard firewire) a ako pozerám ponuky notebookov v strednej cenovej hladine (okolo 600 eur, plus mínus nejaké drobné), tak samozrejme nb nemajú firewire a v konfigurácii, ktorá by sa mi pozdávala, ani expresscard slot. pointa je to, že by som stále chcel využívať io26. existuje aj nejaké iné riešenie okrem nb s firewire a spojenie cez optiku? možno ešte spdif?

Hammond

Re: Spojenie ext.zvukových kariet cez opt. ADAT

Příspěvek od Hammond » 25 říj 2011 21:03

Ku IO26 nepotrebujes dalsiu kartu. Mas tam ADAT, takze ak si vseobecne s karou spokojny, staci dalsi prevodnik s preampami. Najlacnejsi na trhu a kvalitativne vobec nie marny je ADA8000. Ak chces nieco lepsie tak by som pouvazoval napriklad o Focusrite Oktopre MKII. Samozrejme sa da ist cenovo aj kvalitativne ovela vyssie.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 říj 2011 21:36

ak stacia len vstupy , tak dalsia moznost je presonus digimax d8 .. to ti prida 8 vstupov .. ked das dve mas navyse v io26 dalsich 16 vstupov ..

http://www.on-board.sk/digimax-d8-produ ... thegory=95

Obrázek

kexik

Příspěvek od kexik » 26 říj 2011 13:45

skuste hosi citat... on chce kupit laptop, kde nebude fw ani expresscard a preto chce pouzit io26 len ako prevodnik, kedze ako zvukovka mu uz bude nanic
lorri: neda sa , io26 ma len adat VSTUPY, nie vystupy, takze ako multi AD prevodnik sa pouzit neda (odhliadnuc od nutnosti pouzitia druheho laptopu ku io26, ciste koli ovladaniu). odporucam predat a kupit k tej focusrite trebars ada8000. alebo najlepsie pohladat novy laptop s firewire a na focusrite sa vysrat. neexistuje ze taky neni v segmente 600eur, trebars skoro vsetky fujutsu maju expresscard

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 říj 2011 22:14

no jo .. to mi nejak uslo :)

lorri : 2 kanaly by si vedel poslat cez SPDIF .. ale je to chore .. a mal by si problemy to dako nastavit , i ked mozno si to zapamata daky nastaveny routing .. rozumnejsie je co hovori kexik .. zbavit sa io26 , alebo kupit NTB s FW ..

Lahi

Příspěvek od Lahi » 28 říj 2011 22:51

vďaka za rady, pozerám sa už po Fujitsu nb v spomínanej cenovej relácii aj s express card portom. Nemám momentálne ani financie a ani nervy riešiť výmenu zvukovej karty a spájať nejak dve.... to by bolo naozaj (aj po vašich radách a aj po naštudovaní zopár vecí) viacmenej nereálne.

Odpovědět