Steinberg UR22- klaves casio cdp 130

Interní a externí zvuková rozhraní
MDudas

Re: Steinberg UR22- klaves casio cdp 130

Příspěvek od MDudas »

Ten konektor to neni nahodou rozdvojka 1x stereo na 2x mono ? jammix Ti odporucal tzv. Y-kabel z 1x stereo na 2x stereo.
Moc sa to nevyraba, lebo elektricky je to "partizancina" degradujuca signal. Nie vela, ale predsa.
Napr. toto:

https://www.muziker.sk/bespeco-slys2x030

jammix

Příspěvek od jammix »

toto je svet kedy sa neoplati kupovat najlacnejsie veci
https://www.muziker.sk/bespeco-slad180

urcite by ti stacila aj karta od behringera UMC204HD do doby kedy zistiš čo chceš ale potom v pripade predaja do druhej ruky stratiš asi tolko isto kolko by si si priplatil za lepšiu značku .

nie kvalita zvuková či výrobná focusrite scarlet 2i4 nebude lepšia od Steinberg UR22 , máš len zopár možností naviac.

Je ale bežné že ked chceš využívať Vst simulácie pluginy či už analogovým vstupom alebo midi tak musíš vedieť rozbehať kartu v serioznom DAW vyriešiť jeho latenciu oneskorenie , monitoringom z výstupu DAW , čo už v dnešnej dobe nebýva problém ani pri najvyššom rozlíšení .. a steinberg v konbinácii s cubase je jedno z najdostupnejších a najstabilnejších riešení.
Ked by si na tej UR 22 karte nainštaloval cubase vypol direct monitoring , nahodil stereo stopu malo by to isť ....
ale aj tak v tomto štádiu radšej odporučam zmenu karty s prepinačom .
a som za tu focusrite 2i4

waschwasserstand

Příspěvek od waschwasserstand »

hmm, a toto teda degraduje nahravanie?
stale je moznost ist do tej 2i4, zase na US forach so mcital, ze byva problem s drivermi a tiez to ma svoje muchy ten focusrite, vraj aj s latenciou

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

waschwasserstand alebo stav kvalapiny na zaciatok ti to bude stacit. V tvojom retazci to nebude vadit. Ale ked to myslis z nahravanim vazne tak ma tvojom mieste by som nevahal investovat aj viac aby som mal do buducnosti klud.
napr.https://www.muziker.sk/steinberg-cubase-pro-10-set2

waschwasserstand

No, tak som spojazdnil cez DAW stereo monitoring v audacity, a je to cista katastrofa. S takou odozvou je to nepouzitelne.

Takze prichadza do uvahy bud ina karta, alebo rozdvojka.

concord, take sety urcite nebudem teraz kupovat. som uplny zaciatocnik a je pre mna dolezite nahrat stereo nahravku ktora sa da pocuvat. nahravka znela fakt dobre, a to som este stale poradne nesteloval ten gain :)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

No vidis, tak mas prvu prakticku skusenost. :wink: Latencia je prasa. A "nabaluje" sa s kazdym dalsim neanalogovym clenom v retazci.
Ty mas AD prevod, potom nejake spracovanie a zaznam na disk v Audacity, a nasledne potom zase DA prevod. Pri tempe 120 trva jedna 16-tinova nota nejakych 125 milisekund (ak dobre ratam). Ak mas latenciu napr 20 ms, tak to je 1/6 trvania tej noty.

Prave preto ten direct monitoring existuje. Ja by som s tym Focusritom nevahal.
Ake Windowse pouzivas ? Ak 7/10, tak by to nemalo robit ziaden problem.

jammix

Příspěvek od jammix »

audacity nieje soft na zaklade ktorého by bolo možné posudzovať latenciu karty . ale svoj názor na riešenie som už spomenul vyššie 8)

IvanB

Příspěvek od IvanB »

S normálnym NB a DAWom by tá latencia mala byť pri nahrávaní jedného stereo tracku úplne zanedbateľná, t.j. nahrával by som s monitoringom vytiahnutým z DAW, nie z inputu. Zase kupovať kvôli tomu novú kartu mi príde celkom nonsens... Tá UR22 nemôže byť až tak zlá karta, klávesák z kapely ju má, čo mi posielal kedysi nahrávky z toho tak celkom OK. Prvá vec čo by som spravil je, že by som vymenil DAW.

Kelley

Příspěvek od Kelley »

S tou zvukovkou máš nárok na https://new.steinberg.net/cubase/ai/ a nebo si stáhni zdarma Cakewalk by Bandlab nebo třeba Reaper... a pak se s tím nauč trochu dělat. Jak píšou kluci - Audacity na tohle prostě není úplně nejlepší řešení.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

na nahratie jedneho stereo tracku je audacity podla mna celkom idealny

IvanB

Příspěvek od IvanB »

A keď stav vody v ostrekovači kúpil tú UR22, tam by mal byť Cubase AI/LE k dispo, či to bola bazarová?

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Ja som kupil tiez bazarovu UR22 mk2 ale aj z Cubase licenciou!
Zaregistroval som sa, stiahol z netu a vlozil kod co bol pribaleny k zvukovke.
Mozno aj on ma tu moznost len o nej nevie :mrgreen:

waschwasserstand

chalani, dostal som k tomu licenciu na cubase, ja som to ale ani nestahoval. vravim vam, ze mi staci obyc nahravka, skusal som sa hrat s reaperom, a nemal som pocit, ze by to bolo lepsie ako nahravka v audacity. ja mam este par dni na vratenei tovaru, takze som sa rozhodol, ze to vratim a vymenim za focusrite. nic proti tejto zvukovke nemam, nahrava to pekne, potrbujem vsak stereo direct monitoring, alebo chcem? cez DAW v audacity to bolo cele zle, a v reapery som akosi na to neprisiel ako to rozbehat

Odpovědět