Testoval jsem ECHO LAYLA 24/96 vs. E-MU 1212m

Interní a externí zvuková rozhraní
kexik

Příspěvek od kexik » 28 pro 2006 12:45

aum generator píše:
Dno píše:aum este jedna vec .. Ad prevodnik moze mat oversampling .. ale DA ? ked mu prichadza 48KHz tak uz si viac nevymisli .. jedine ze by aproximoval ..
si nepotrebuje vymyslat. podla nyquistovej theoremi vies pri sample rate Sn zaznamenat a zreprodukovat akukolvek vlnu, ktora sa da zlozit zo sinusov ktore maju frekveciu od 0 po Sn/2 (pripadne od -Sn/2 po +Sn/2)

(teoreticky) pri 44100 Hz sampling rate moze byt v digitalnom zazname vsetko co je potrebne, za predpokladu ze mame sluch do 20 KHz,,,,...
idealny pravouhly signal vyskladas len so sinusiek s NEKONECNOU frekvenciou :)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 31 pro 2006 20:16

kexik píše:
aum generator píše:
Dno píše:aum este jedna vec .. Ad prevodnik moze mat oversampling .. ale DA ? ked mu prichadza 48KHz tak uz si viac nevymisli .. jedine ze by aproximoval ..
si nepotrebuje vymyslat. podla nyquistovej theoremi vies pri sample rate Sn zaznamenat a zreprodukovat akukolvek vlnu, ktora sa da zlozit zo sinusov ktore maju frekveciu od 0 po Sn/2 (pripadne od -Sn/2 po +Sn/2)

(teoreticky) pri 44100 Hz sampling rate moze byt v digitalnom zazname vsetko co je potrebne, za predpokladu ze mame sluch do 20 KHz,,,,...
idealny pravouhly signal vyskladas len so sinusiek s NEKONECNOU frekvenciou :)
to hej, no uplne pravouhly square, od nie az tak pravouhleho square (ktory bude vyskladany zo sinusov v pocutelnom spektre) usami nerozoznas. takze v tomto by som nevidel problem (aspon za bezneho pouzitia nie. ine by to mozno bolo keby ten signal nesmeroval do reproduktorov)

delay

Příspěvek od delay » 11 led 2007 13:59

Jak jsem ještě před vánoci slíbil, tady je slepej test, kterej jsem provedl na kamarádovejch netopejřích ušiscích:

1. E-MU 1212m
2. LAYLA 24/96

TEST probíhal naprosto bez mého ovlivnění a aniž by kdy četl přízpěvky v tomhle tématu, vlastě ani nevěděl co dělá :-)

Jeho komentář (dělal jsem si poznámky):
no1. více agresivní nežli no2.
no.2 je více měkkční, uhlazenější, lepší na poslech
Frekvenčně (basy, výšky) je no.1 a no.2 stejný
no.1 mi připadá více jako zašumněná, ikdyž žádný šum neslyším
no.2 má čistší stereo obraz? jakoby širší stereo, ten "šum" tam není
z no.2 mám lepší pocit

Toť vše. Uši si namáhal přibližně 5 min., takže je to opravdu test prvního dojmu. Nicméně jeho pocit byl až příliš shodný s mým o několik dnů starším testem, takže to není náhoda...

PS: Nechtěl bych tady znovu rozebírat ty věci ohleně poslechového řetězce apod.

THE END

Odpovědět