Zasunuti konektoru sluchatek do zvukovky vypina pocitac

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Cyril

Zasunuti konektoru sluchatek do zvukovky vypina pocitac

Příspěvek od Cyril » 04 dub 2010 23:34

Mam problem, kterej mozna svym zpusobem trosku navazuje na aktualni "ducharsky" tema o hlasech z repraku :) Teda aspon pro me, protoze je mi zahadou, jak je mozny, ze kdyz zastrcim konektor sluchatek do sluchatkovyho vystupu zvukovky (esi esp1010, ma externi rackovou skatuli), tak se mi cca v jednom ze tri pripadu stane, ze se zacne ihned sam vypinat pocitac (win xp)... je to opravdu hodne neprijemny, proste se ukoncej programy a pocitac se vypne. Jak je to mozny, a nevite prosimvas co s tim? Diky... P.S. zkousel jsem i to, ze jsem mel ve zvukovce porad zastrcenou redukci z velkyho jacka na malej (co maj sluchatka) a pak jen strcit sluchatka do redukce, ale vypina se to taky.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Fractal

Re: Zasunuti konektoru sluchatek do zvukovky vypina pocitac

Příspěvek od Fractal » 04 dub 2010 23:49

ma ta zvukovka funkci vypínání výstupu do beden při zapojení sluchátek?

Wohma

Příspěvek od Wohma » 04 dub 2010 23:54

Zkus se podivat do Ovladacich panelu na Moznosti napajeni (Power Options), da se tam nastavit napriklad i co se deje po stisknuti Shutdown tlacitka. Nabinduj na to prazdnou akci a zkus, jestli to furt dela. Pokud nejde o tvrdy vypnuti ale normalni ukonceni Windows, tak neco nekde posila presne tenhle prikaz a muze to byt pres stejny mechanismus, jako se tam nastavuje.

Jinak jestli je tam redukce nebo ne by nemelo mit zadnej vliv, jde jen o prodlouzeni stavajici signalove cesty, ale nic se tam nepropojuje (co predtim nebylo propojeno :)) - neni to uzavreny obvod.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 dub 2010 00:04

Fractal: nevim o tom, resp. nedela to.
Wohma: diky moc, nastavil jsem tam, aby se to vzdycky zeptalo, co to ma delat... no a mam takovy podezreni, ze jsem mozna fakt mamlas a cely je to zpusobeny tlacitkem "vypnout" na klavesnici, ktery nepouzivam, ale staci o nej lehce zavadit a vypne pocitac... mam ho dost blizko toho konektoru sluchatek a je mozny, ze jsem o nej vzdycky zavadil :lol: Je-li to tak, problem vyresen (tema ovladacima panelama)...

Diky!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 dub 2010 00:43

preco tam nemas zastrcene tie sluchatka stale ?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 dub 2010 10:57

Pytkin: to je neprakticky, pujcuje si je i pritelkyne, a hlavne by mi to z nich porad hralo!

jardatop

Příspěvek od jardatop » 05 dub 2010 12:04

Tak takova klavesnice by u me uz davno letela z okna!

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 dub 2010 14:27

cyrile, myslim, zes na to kap ;)

pytkin: tebe to nerusi, kdyz to septa ze sluchatek porad? me to silene sere ;)

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 17:23

biscuit píše:
pytkin: tebe to nerusi, kdyz to septa ze sluchatek porad? me to silene sere ;)
Musíš mít prostě ákágéčka, které se sami vypínají když je sundáš z hlavy :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 dub 2010 18:12

bohuzel nemam :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 dub 2010 18:46

cyril : ja mam sluchatka stale v mixe .. zena si ich ale nepoziciava :)

biscuit : nie nevadi mi to .. a stale je moznost stiahnut volume na sluchatkovom vystupe ..

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 dub 2010 19:35

Pytkin: no ale ja tam bohuzel nemam volume na sluchatkovym vystupu, a to hrani ze sluchatek kdyz lezej na stole me fakt strasne stve...

Kazdopadne, evidentne to bylo tou klavesnici, doslo mi to po tom nastaveni v ovladacich panelech :oops: Diky vsem za pomoc...

jusuf

Příspěvek od jusuf » 06 dub 2010 00:13

Trochu MT/OT : To mne sa raz v práci stala podobná "falošnostopová" chyba - kopírka pri každej produkcii papiera pískala, prešiel som menu dopodrobna, kde sa dal zvuk vypnúť, vypol som ho. Zavolal som servisáka, tiež si nevedel rady, z HP dostali vyjadrenie, že podobnú chybu nepoznajú, tak sme už uvažovali nad odpojením vnútorného repráku...
Ešte sa mi občas zazdalo, že : "jak sa zaujímavo ten zvuk pípania odráža od predmetov, že sa zdá, že ide z iného smeru..., šak viem, že vysoké frekvencie majú vysokú odrazivosť, neee ?" :-)
Zrazu som zbadal/začul, že pípanie ide z UPSky, kde bola chybne zapojená do zásuvky zálohovanej baterkou. Pri každom tlačení papiera bola UPSka preťažená, čo dala pekne najavo. Sakra, prečo tam nemontujú aj dajaké blikátko ??? -)
Som sa vtedy pred servisákom tiž cítil, že :oops: :oops: .

jackies

Příspěvek od jackies » 06 dub 2010 01:16

Cyril píše:Pytkin: to je neprakticky, pujcuje si je i pritelkyne, a hlavne by mi to z nich porad hralo!
Bych se nepřiznával s tou chybou blízkého tlačítka.
Normálně bych to svedl na ní, že je rozbila. Třeba že nejsou stavěné na ten její přehrávač a odpálil se tranzistor v jacku :D
Pak bych poukázal na velkou nutnost a touhu pořídit si nové samovypínací.
Občas bych ten kompík v její přítomnosti nenápadně vypnul s kabelem od sluchátek v ruce, a trochu, smířeně s tím, tiše poláteřil :)
To by bohdá nebylo aby nezměkla a něco k narozkám nekoupila :wink:

Odpovědět