Zvuková karta pre MacBook

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
alcoTN

Zvuková karta pre MacBook

Příspěvek od alcoTN »

Ahojte. Prosím poraďte nejakú zvukovú kartu ktorú by som mohol pripojiť k Macbooku. Hľadám niečo do domáceho studia k Macbooku sa chcem pripojiť pomocou USB takze cenové rozpätie 80-200€ cca. Kartu chcem používať tak že výstup z karty pripojím na vstup do Korg Pax3 ktorý má vlastne ozvučenie a to chcem používať ako Monitoring pre nahrávanie. Naopak výstup z Korg chcem pripojiť na vstup do karty aby som mohol nahrávať do LogicPro X jednotlive Audio stopy. Čiže potrebujem aby mala karta linkový stereovstup aj výstup. Pripadne digitál IN nakoľko korg má digitál Out.

Ďakujem za názory a rady.

Pytkin
Moderátor

Re: Zvuková karta pre MacBook

Příspěvek od Pytkin »

JA pouzivam tuto a som velmi spokojny :
https://www.muziker.sk/audient-id14-aud ... ollcontrol

Ale budes potrebovat prevodnik z coaxu na optiku na ten digital ..

alcoTN

Příspěvek od alcoTN »

Dik za tip. Prečo myslíš že bysom potreboval Prevodník. Ta karta má opticky konektor ako aj korg tak to stačí prepojiť asi len optickým káblom. Pozeral som ešte aj tuto:
https://m.muziker.sk/tascam-us-2x2

Ale ta nemá práve ten opticky vstup. Myslíš že leby som to prepojil bez optiky bol by to veľmi počuteľný rozdiel? Dikes Pytkin.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Pozeral som ten korg a na obrazkoch bol coaxialny .. preto som hovoril ze treba prevodnik ..

Ked to prepojis analogovo , tak to asi pocutelny rozdiel nebude .. ale cez optiku to mas 1:1 a ostanu ti analogove vstupy volne na daco ine .. nebudes musiet prehadzovat kable .. Henta Audient zvukovka ma este vyhodu , ze vie ovladat parametre tvojho programu .. tym velkym tocitkom menis lubovolny parameter , nad ktory prides mysov ..

alcoTN

Příspěvek od alcoTN »

Vies co, prepac, mas pravdu, neslo mi to do hlavy a radsej som sa pozrel na zadok korgu a je tam ozaj Coaxial. takze potrebujem bud ten prevodnik alebo to napojim proste len napriamo cez LINE IN. Neviem kde by som zohnal ten prevodník na Coax...na muzikeri som ho nenasiel. Som viacmenej rozhodnutý pre tvoj tip, ale pozeral som este túto kartu, mrkni na to pls ci nestoji za rec, tá má SPDIF IN/OUT a neviem ci sa to da priamo spoliť s tým digitálnym OUT co mam na Korgu aj bez prevodníku....: https://www.muziker.sk/native-instrumen ... te-audio-6
KORG PA3x PRO

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ano tato sa da napojit priamo ..

alcoTN

Příspěvek od alcoTN »

Pytkin prosim ta nevies mi poradit este jednu vec: kupil som tu NI Kontakt AUDIO 6, vsetko OK zatial... ale nejde mi prave ten Digital OUT. Je k tomu treba specialny kabel tzn. musi to byt koax napr 75Ohm alebo staci aj obycajny tieteny CINCH/CINCH ktory sa pouziva na bezne audio? ... mam to prepojene ale logic pro na vstupoch 5+6 co su tie SPDIF IN nic nezaznamenava... tusim problem v kabli, dakujem ti
KORG PA3x PRO

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

musi to fungovat aj z beznym kratkym cinch-cinch kablom .. A netreba ten vystup v tom Korgu nejak zapnut ?

jammix

Příspěvek od jammix »

k tomu kablu , mohlo by to fungovať ale ak si všimneš digitalne koaxialne kable su vždy pozlatene a kvalitnejšie .
ten dovod može byť prostý. Digitalne informacie vo forme nul a jednotiek musia fičať po kabli vysokou frekvenciou. V pripade SPDIF asi vyššou ako 96kHz . a taký malo kvalitny kabel sposobuje od istej frekvencie Low pass filter (v sučinnosti s vyššou rezistivitou a vyššou kapacitou kabla ) .Tak ak to aj rozbehaš aby si pripadne nestracal nejake nuly jednotky tak si neskor kup kvalitny .

lavender

Příspěvek od lavender »

stratis jednotky a nuly lebo nemas pozlateny konektor? mas to aj niecim podlozene alebo si to len myslis?

jammix

Příspěvek od jammix »

to som nepovedal , len som naznačil že oproti bežnym audio kablom su , môžu byť naroky vyššie z dôvodu LPF . zrejme možno asi myslim si to na zaklade toho že som vačšinou videl pozlatene konektory . ale asi nehladam v poličkach s nižšimi cenovkami

ale ked už sa tak zvratene pytaš povedzme že ti po čase iny kov zoxiduje vytvori sa slabši kontakt zvačši rezistivita alebo sa aj mikroskopicky oddeli kontakt kde sice prebieha prenos podobne ako u kondenzatora, ale ako každy kondenzator neprenaša všetky frekvencie .
stači alebo sa chceš natahovat v tejto teme so mnou ?

lavender

Příspěvek od lavender »

ok, miesas frekvencie, lpf a digitalny prenos zvuku. ja to vidim na generator dezinformacii.
FYI - https://en.m.wikipedia.org/wiki/S/PDIF wiki o ziadnej nutnosti kvality kabla ani stratenych nulach a jednotkach nepise.

Odpovědět