Zvuková karta

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
strejda9822
Příspěvky: 23
Registrován: 22 lis 2011 16:10

Zvuková karta

Příspěvek od strejda9822 »

Zdravím,
již asi půl roku se snažím skládat hudbu doma. A to v FL studiu a nově jsem začal zkoumat Cubase. V počítači, který momentálně používám je jen integrovaná zvukovka, takže to s ní nemá vůbec smysl. =D A proto sháním nějakou novou externí zvukovou kartu. Moc nevím co by měla taková karta obsahovat. Ale chci přes ní vest minimálně kytaru, klávesy a mikrofon. A později určitě hlavně bicí, protože jsem vášnivý bubeník. Ale to je zatím v nedohlednu. Cena by měla být co nejmenší, protože jsem jen studen. Tak bych to nějak viděl okolo 2k. Díval jsem se na net a moc stránek s těmito kartami jsem nenašel jen snad klasické czech computery http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... tern%C3%AD. Jen pro informaci, do budoucna mám v plánu si pořídit Macbook pro, až na mě přijde v rodině řada. =D Budu rád, když mě seznámíte s s různými zvukovkami. A tedy zasvětíme mě, jak by měla taková správná skladatelská zvukovka vypadat. Děkuji předem :wink:

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2104
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Zvuková karta

Příspěvek od PELF »

./pc/jakou-zvukovou-kartu-t15430.html
./pc/jakou-zvukovou-kartu-koupit-t15720.html
./pc/nova-zvukova-karta-t14692.html atd...
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

strejda9822
Příspěvky: 23
Registrován: 22 lis 2011 16:10

Re: Zvuková karta

Příspěvek od strejda9822 »

Tak jsem projel snad všechny internetové obchody v ČR. :D A dospěl jsem k závěru, že by mi nejvíce vyhovoval, tedy aspoň na začátek, Alesis iO2 Express. Co vy na to. Vím není to žádný zázrak, ale do začátku by mi to mohlo stačit. Dva vstupy na mikrofony a dva jacky je to minimum co chci. A to splňuje. Mám v nějak vryto do paměti, že Alesis nepatří mezi ty high značky na trhu, ale splňuje to, co chci v tuto chvíli. Tak se chci zeptat vás uživatelů, jak byste zhodnotili tuto kartu? Zr všech směru. Její bytelnost? Propojení s PC.? a další... A jakou kartu byste si vybrali vy v rozmezí 3k? Poslední dotaz. Jaké výhody má předzesilovač v kartě? Popřípadě nevýhody.? Díky za odpovědi. :wink:

Resist
Příspěvky: 21
Registrován: 20 pro 2011 08:46

Re: Zvuková karta

Příspěvek od Resist »

preco chces externu ? externe su drahsie.. internu zober http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-m-au ... 13965.html

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3346
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Zvuková karta

Příspěvek od pavlii »

2Resist: kdybys dával trochu pozor, tak zjistíš, že tvůj tip je vcelku mimo :-) strejda potřebuje zvukovku s určitými (=normálními) typy konektorů pro vstupy, což mu 2496 nenabídne.

2strejda: pár lidí pokud vím tenhle Alesis má a nijak si nestežují.

P.

Kelley
Příspěvky: 331
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: Zvuková karta

Příspěvek od Kelley »

strejda9822 píše: Dva vstupy na mikrofony a dva jacky je to minimum co chci. :
To Resist: tohle ale ta Audiofilka nesplňuje. Z interních bych doporučil spíš něco takového: http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-esi- ... 44xte.html

To Strejda9822: bacha, ta zvukovka Alesis je jen dvoukanálová ! Že má linkové i mikrofonní vstupy ještě neznamená, že můžeš nahrávat do všech najednou.
Mikrofonní předzesilovač ve zvukovce má tyhle výhody: je to levnější než kupovat zvlášť předzesilovač a na stole nemáš tolik krámů a kabelů a můžeš začít hned nahrávat. Nevýhoda je, že obvykle nemusí být tak kvalitní jako samostatný předzesilovač.
Přečti si třeba ještě tohle: http://hudebniforum.cz/studio-a-recordi ... 23172.html
Hm, nemá ani nativní ASIO ovladač, do toho bych asi nešel.

Odpovědět