Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
c9000

Příspěvek od c9000 » 30 pro 2008 13:07

PŘESNĚ, co se týka synth basů docela to jde.
jinak co používáte na ten kontrabas? kupovat si ho fakt nebudu :D
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

matucha

Příspěvek od matucha » 30 pro 2008 13:43

No me nejvic vyhovovalo strihat nejaky fraze a pak z nich sestavovat svoje veci, i kdyz je to pracny, tak je to asi nejzajimavejsi co se da.

Dobrej kontrabasovej sampl neznam a vlastne sem se posledni dobou raci kontrabasu vyhybal kvuli tomu. Cim dal tim vic ale koncim u toho, ze si proste raci nekoho pozvu. Se proste neda nic delat ;).

nooly

Příspěvek od nooly » 30 pro 2008 16:29

matucha píše:Tak to zalezi od mixu... nekdy z kontrabasu proste chces hlavne stredy.

Me ale problem trilogy neprisel v tom, ze by to nemelo basy, ale spis jaky... uz si presne nepamatuju co to bylo, ale vim, ze ziskat z toho pevnej konkretni a basujici zvuk bylo dost nemozny.
jo, instrumenty z trilogy se musi hodne upravovat. samo o sobe to casto zni dobre, ale casto mam problemy se zasazenim do mixu, radne experimentovani je na miste. s tema "divnejma" basama souhlasim.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 pro 2008 20:25

matucha píše:No me nejvic vyhovovalo strihat nejaky fraze a pak z nich sestavovat svoje veci, i kdyz je to pracny, tak je to asi nejzajimavejsi co se da.
Jako vystrihavat kusy cizich veci? To je ale asi problem v hudbe, ktera je takova co se tyce formy "beznejsi", ne? (napr. rockova balada... jasneze v elektronice to jde snadneji zasadit do skladby) + pak bych mel problem k tomu dodelat ostatni nastroje aby to sedelo a ladilo... budu vdecnej kdyz napises vic, dik moc

nooly

Příspěvek od nooly » 30 pro 2008 20:41

Cyril píše:
matucha píše:No me nejvic vyhovovalo strihat nejaky fraze a pak z nich sestavovat svoje veci, i kdyz je to pracny, tak je to asi nejzajimavejsi co se da.
Jako vystrihavat kusy cizich veci? To je ale asi problem v hudbe, ktera je takova co se tyce formy "beznejsi", ne? (napr. rockova balada... jasneze v elektronice to jde snadneji zasadit do skladby) + pak bych mel problem k tomu dodelat ostatni nastroje aby to sedelo a ladilo... budu vdecnej kdyz napises vic, dik moc
asi tim myslel kratke, odlisne fraze, jde o to proste nepouzivat nastroj jen v jedne poloze. kdysi jsem si sehnal asi 15 frazi trubky, ostrihal a poskladal jsem ji tak, ze znela "zive". prechody byly ostre a neprirozene, ale okolni aranzi se to celkem zamaskovalo =) takze myslim, ze matucha myslel toto...

matucha

Příspěvek od matucha » 30 pro 2008 21:02

No poslechni polytea (na soundcloudu je par veci) - veskery kontrabasy ale i elektrobasy sou udelany touhle technikou. V "pseudu" je to ta elektricka basa v druhy casti, v "7 teas please" je celej kontrabas takhle... "eye saw rain squaw"...

Bylo jedno sample CD, s ruznejma smyckama bas, casto dost funky, ale i kontrabasu... vzdycky sem to vzal a rozstrihal, namapoval ve fasttrackeru na klapky, naladil na C a pak sem s tim hral ruzny svoje melodky... a vymenoval sem cislicka samplu podle potreby (dlouha, staccato, mute, gliss... v x podobach). Samozrejme, ze vysledkem neni ziva basa, ale me to bavilo a bavi i ted. Co je na tom pekny je maximalni kontrola nad tim, jakej sampl kdy zahraje, ze se nezopakujou dva po sobe nebo ze se zopakujou presne ty co chci... no a ma to detail zivy basy a pritom je to jasna "elektronika".

ksr

Příspěvek od ksr » 30 pro 2008 21:32

Docela fajn je Broomstick. Je to vsti na baskytary. Dynamikou na klaviature se da i ovladat technika hry na basu. Forte - slap atd. Je to spis dobry, kdyz ma pak danej part zahrat ziva basa,ale da se to pri opatrnem pouziti a ruznych zvukovych procesech nechat i na ostro.

peteness

Příspěvek od peteness » 30 pro 2008 23:05

me bavi a vyhovuje, kdyz si sezenu basovy linky ve formatu rex a ty platky pak ruzne prohazuju....taky to je a neni ziva basa - nesla ani nebezela - kolobezela :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 30 pro 2008 23:11

matucha píše:No poslechni polytea (na soundcloudu je par veci) - veskery kontrabasy ale i elektrobasy sou udelany touhle technikou. V "pseudu" je to ta elektricka basa v druhy casti, v "7 teas please" je celej kontrabas takhle... "eye saw rain squaw"..
Tyhle tvoje basy jsou hodne hezky, pekny linky. I tahle recyklace je cesta.

matucha

Příspěvek od matucha » 30 pro 2008 23:19

No akorat kdyz to po letech posloucham, tak mi na tom celym vadi moje posedlost smyckovanim... zpetne mi u tech veci hodne schazi vyvoj. Ale zvuky a tyhle veci s basama me bavej doted. Akorat sem si stejne koupil baskytaru a raci na ni trochu brnkam nez abych se schanel s nejakejma dalsima smyckama. Nahraju si co potrebuju a kdyz mam pocit, ze tomu pomuze este nejaky strihani a hrani si v pocitaci, tak to udelam.

Jinak elektricky basy z druhy ruky je fakt lace... koupil sem squier jazzbass za 3000,- to spousta pluginu stoji vic.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 pro 2008 23:27

Ja teda taky Trilogy nemam moc rad, ale pouzivam z toho veci jako muted electric bass a to se mi zda, ze hraje dobre. Ty ostatni veci a vubec, samply od typku ze Spectrasonics, nemam rad.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 pro 2008 00:05

dobre sample na elektricke basy robi Scarbee ..

delay

Příspěvek od delay » 31 pro 2008 08:58

Znám TRILOGY, znám SCARBEE, ale nic není lepší než "moje" basa :) a nadělat si vlastní samply, s citem pro danou skladbu... Výhledově potřebuji koupit slušnej bezpražec a bude snad vymalováno... Místo double bass zatím používám Trilogy.

Potom mohu doporučit Sample CD Marcus Miller od Spectrasonics... Fůra frází, licků, tónů a v různých stylech nahraných přímo Marcusem... pro mě kvalitní reference (jelikož vlastním signature model), ikdyž si nemůžu mpomoct, ale přes sampler to prostě není ono...

Jinak s basama, i synthovejma mám v tvorbě dost problém, ještě sem nenašel VSTi zvuk - nástroj co by mě vyloženě sednul---

Yogi

kontrabas

Příspěvek od Yogi » 01 led 2009 11:46

Co se kontrabasu týče tak buď jak píše Matouš nebo se dá použít tu a tam nějakej slušnej sound font. Mám pár SF2 souborů s akustickou basou a některý jsou fakt slušně udělaný - mají více vrstev, takže tam jsou klasický elementy hry na kontrabas. Většinou je ovšem potřeba kombinovat vícero těchhle zdrojů, pač jeden mívá třeba kvalitní klasickej sound a jinej zas trhaní strun a podobny anomálie.

delay

Příspěvek od delay » 01 led 2009 20:16

Yogi: To co popisuješ má právě Trilogy taky, nijak to neprotezuju, je to tam je taky... Osobně sem delal basu ze 4 instrumentu v Trilogy aby to znelo aspon malinko verne...

Odpovědět