DM Violator použité Drum machines

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
Liquid Sound
Profesionál

DM Violator použité Drum machines

Příspěvek od Liquid Sound » 13 čer 2010 20:54

Mám dotaz na zdejší znalce Depeche Mode. Jde o to, že bych měl dělat do jednoho divadla nějakou DM stylizovanou hudbu. Nemám a ani nechci moc zkoušet, na to klient nemá aby zaplatil. Zkoušim hledat jaký drum machines byly na týhle desce použitý, abych z nich mohl vyjít. Četl jsem že by mohlo jít o kpr-55 doplněnou vlastníma samplama z z minikorga 700s (BD). Poradíte mi někdo pls?

Jedinej zdroj, na kterej jsem byl odkázanej byl: http://www.tuug.org/~jaakko/dm/keyboards.html . Víc netušim. Stačí mě jenom nasměrovat např. na nějakej web pro revivalistů, dokumenty na YT... :)

Díky
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

ECSON WALDES
Profesionál

Re: DM Violator použité Drum machines

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 čer 2010 21:09

Violator je po zvukovy strance jedno z nejslozitejsich alb vubec. Bici jsou z mnoha zdroju. Co je ale jisty ze tam uz nepouzivali analogovy drummachines jako v jejich prvotinach z roku 80/81 (to jsou masiny o krerejch se zminujes). Violator je postavenej na vrstvenejch samplech ktery DM ve studiu pripravovali. Konkretne bici v Personal Jesus, Policy Of Truth, nebo World In My Eyes jsou hodne specificky. Obcase nekde zaznej analogovy doplnujici zvuky (rim,HHt,bassdrum,snare) z analogovejch masin, ale to jsou jen ty doplnujici vrstvy. Zakladni udery kopaky hajtky a virbl maji akustickej zaklad, nasledne hodne hodne silne procesovanej a vrstvenej. Na bici pouzivali hodne vrstev gateovanejch verbu, jemny flanger a chorus efekty.

Pokud chces mit min pracnou cestu doporucuju se zamerit spis na alba z roku 86, 87 ktery nebude takovej problem napodobit jako Violator kterej je prilis komplexni a zvukove propleteny album. Moc jsem ti asi nepomoh ale jen tim nastinuju ze to nebude snadny. Kazdopadne DM se nabranili pouzivat knihovny k Emulator samplerum tam bys verim par samplu nasel, ale to platilo spis o albech z 80tejch let. Violator je vic spesl a hodne slozite produkovany album. Pro me osobne je to top elektronicky album vsech dob. Hudebne, zvukove i obsahove. Tech 20 let mu nic nevzalo z jeho dokonalosti a preciznosti.

drzim palce.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 14 čer 2010 00:08

No v pohodě. Jde o to to jenom nějak stylizovat. Nejde o to vyrábět identický kopie zvuku. Tipoval jsem na Emaxový banky. Neudělala nějaká firma zabejvající se sample cd/dvd packama EMU Emax/EmaxII banky třebas pro Kontakt?

Hned bych to skrze Paypal objednal...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 čer 2010 00:09

ECSON WALDES píše:Pro me osobne je to top elektronicky album vsech dob. Hudebne, zvukove i obsahove. Tech 20 let mu nic nevzalo z jeho dokonalosti a preciznosti.
tohle cejtim naprosto stejne..

ls: je nutny jit do autenticnosti tak hluboko, aby odpovidaly i bici zvukove presne? osobne bych to asi resil vyhledanim vhodnej samplu a sestavenim vlastniho kitu. docela si dovedu predstavit, ze by to bylo plus minus realizovatelny i treba z tovarni banky battery3 nebo maschine. efektovani zivejch bicich muze bejt taky cesta..

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 14 čer 2010 00:22

Video právě sleduju, jednoznačně zajímavý, díky! :) Jsem ale přesvědčenej že u bicích půjde o programming.

Jak říkám, opravdu jde jenom o stylizaci. Aby i lajk poznaml, kam si má tuhle hudbu resp. do jaký doby si má hranou hudbu zasadit. Ergo aby hudba podpořila to, co se bvude odehrávat na jevišti. Jak jinak že... :)

kexik

Příspěvek od kexik » 14 čer 2010 14:51

a preco nepouzit na javisku original?

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 14 čer 2010 14:52

Liquid Sound píše:No v pohodě. Jde o to to jenom nějak stylizovat. Nejde o to vyrábět identický kopie zvuku. Tipoval jsem na Emaxový banky. Neudělala nějaká firma zabejvající se sample cd/dvd packama EMU Emax/EmaxII banky třebas pro Kontakt?

Hned bych to skrze Paypal objednal...
Tak si sežeň Emaxový CD a konvertuj si ho na wavy ... já tohle udělal i s EII
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

demsky

Příspěvek od demsky » 14 čer 2010 15:08

http://members.fortunecity.se/kmdm1/samplesguide.htm

aj tu je nieco, Violator mam celkom napocuvany, inak mal som zniekade
taky pack ze 200 drum machines, skratka wavka, nieco cez gigabajt
a kopec zvukov som spoznal z DM nahravok, ale nepamatam si presne...

oni podla mna davali do bicich sekvencii casto tie chladne kovove zvuky,
pravdepodobne hrane emaxami a to vytvaralo ten ich klasicky sound,
dokonca pesnicka Halo nezacina niecim ako klasicky tr-808?

samozrejme, predpokladam ze VELA samplovali a miesali, kde tu
sa objavia specialne aj na Violatore nejake zvuky z K2000
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 14 čer 2010 15:44

kexik píše:a preco nepouzit na javisku original?
Teda sorry ale nic složitějšího, než cos napsal mě nenapadá... Co s tim v dnešní době proboha? :lol:
TO JE VONO!!!! Díky! 8) 8) 8)

Odpovědět