Housle

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 06 lis 2005 10:38

Excom: dik za vysvetleni - v klavesach se nevyznam...

Mik

Příspěvek od Mik » 07 lis 2005 00:33

Moment moment chlapci...jsem mimo, nevim co je to portamento ani ty ryby...vyznam se jenom v klasickejch klavirech...mohl by mi to nekdo zlehka vysvetlit? Jde mi jen o princip...ok, takze tim koleckem na levy ruce dela vibrato? Cili, cim vic ho da nahoru, tim vic to vibruje...ok, to zni zajimave, jakze se to menuje? Mimochodem, je na tom pruzinka, to znamena, vraci se to samo zpatky dolu? A to druhy je co? A ovlada to jako nekde dole nohou? Diky za pouceni...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 lis 2005 00:52

Tahani kocky za ocas, to video... ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 07 lis 2005 11:05

Cyril píše:Tahani kocky za ocas, to video... ,)
ani si moc nemyslim, ja v tom vidim progres. vsetko ide postupne. nemozeme zo dna na den spravit dokonaleho binarneho huslistu.. ani ten biologicky huslista sa nenaucil hrat na husle hned, ale musel makat den co den X rokov aby bol dobry..

ja som za pokrok a urcite je to aj zaujimava praca dosahovat vysledky ktore sa priblizuju k dokonalosti.. myslim ze je to praca ludi ktorou by sme nemali pohrdat :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 lis 2005 13:09

EXCOM: jo to souhlasim, ja to myslel spis jako srandu, nektery momenty, kdyz to kolecko vytocil hodne mi tak pripadaly ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

stanyslav

:)

Příspěvek od stanyslav » 08 lis 2005 23:02

.. ja si myslim, ze nejdulezitejsi je dynamika(i zesilovani, zeslabovani), pouziti vibrata a sterea..
a taky pak pridat lehce ozveny.. ale to uz se bavim o napodobeni orchestru..

ale stejne by me zajimalo, jak napriklad vytvari jamiroquai ty sve
houslove a dechove sekce (podkresy).. nerikejte mi, ze si na to zve
orchestr..

napadlo me, ze napodobit orchestr ci kvarteto je docela mozne,
protoze u kazdeho nastroje si muzete perfektne pohrat s dynamikou..
coz pak v tom celkovem mismasi vytvori pekny prirozeny zvuk..

ale solo housle pri uplnem tichu? to se asi opravdu nikomu synteticky
nepodari.. a urcite to ztrati uz i svou dusi ..

preci jen, co pouzivate vy za programy na smycce a dechy? a jak
s nima nakladate?

ksr

Příspěvek od ksr » 08 lis 2005 23:22

stanyslav: Dobrej je Orchestral od Edirolu. Na smycce bych rek jeden z nejlepsich a i na ty dechy. Ale s dechama je to snad jeste horsi. Dechy jsou pruser vzdycky.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 lis 2005 01:13

ksr : orchestral je lepsi ako daky GM bankator .. Ale nedosahuje kvality serioznejsich samplovych kniznic ..

kexik

Příspěvek od kexik » 09 lis 2005 11:33

stanyslaw: ked je dobra samplova kniznica (rozumej dobre zostavena), tak je skoro jedno co ju hra... skusil som ich niekolko skonvertovat a pouzit kontakt, vsampler a fruitacky soundfont player a pokial nebol nejaky zadrhel v konverzii (ze sa neico stratilo, alebo rozhodilo) tak to bolo zvukovo zajedno... cize nejde o sw, ale o kvalitu "plniek"

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 lis 2005 12:22

ksr: no jo, dechy... moc je nezeru, ale vcera jsem byl vyjimecne v divadle, a hral tam takovej jakoby acid jazz nebo co a do toho ziva trubka s dusitkem, a... to je nadhernej nastroj ,) Asi ho budu muset pouzit (zivej) v novy skladbe...

krokyn

Re: sample

Příspěvek od krokyn » 09 lis 2005 12:36

chtěl bych se vyjádřit k nahrávkám klavíru a orchestru na druhé straně

a? se na mne autor těchto nahrávek nezlobí, ale jsou obě hrozný

u klavíru je především hrozné uspořádání vzorků ve stereu (barva mi tolik nevadí - to je ten nejmenší problém mít dobrý nástroj k dispozici), ale takhle striktní rozložení tónů po bázi koncertní křídlo nemá, navíc ta simulace doznívání nástroje zejm. na nejsvrchnějším tónu - až mi vstaly vlasy na hlavě, co se týče orchestru, škoda slov - klavír ho (a nejen co se týče zpracování) předčí o několik tříd

ty stradivárky jsou skutečně zdařilý, přesto jsou tam momenty, kdy se to při poslechu bez sledování obrázku proflákne (hned ten obal na druhém tónu a další podobný rychlejší hudební prvky dále), v každym případě před touto live demonstrací smekám - dost dobrý, rád bych o tomhle věděl víc

kexik

Příspěvek od kexik » 09 lis 2005 13:00

cyril: ja som zacal na trubke, kupil som za facku stareho lidla, ale musel som ho nechat na slovensku, pac mi nevosiel do kufrov... ale raz to BUDEM vediet, kua :)
trubky milujem, aj samplovane... ak hraju rovne tony a trocha sa zmrsia filtrom a reverbami, tak mi to nevadi

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 lis 2005 13:23

kexik: ty nezijes na Slovensku?

kexik

Příspěvek od kexik » 09 lis 2005 13:30

cyril: na to ze si tu furt, fakt nemas prehlad ;)
vo francuzsku, momentalne, a este tak rok a pol...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 lis 2005 13:32

kexik: hmm... tam mam momentalne kamaradku/zpevacku...

Odpovědět