impOSCAR

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Lowpass

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 18 bře 2004 12:20

Ja, ja, ale to jsem věděl již dříve. Ani nejsou cenově tak nedostupné. Ale spíše dostane přednost Prophet 5 a ještě lepší by byl OB-Xa nebo OB-8...

S DX/TX/FM naprostý souhlas... K tomu není co dodat.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 18 bře 2004 12:57

Ta cenová hladina ARP Odyssey a Axxe mě docela překvapuje, jsou opravdu relativně levnější než Moog, Korg a Roland. jedinej problém je, že v Evropě (teda zejm. v té naší části) je jich relativně málo.

Jinak já raději pošilhávám po Oberheim Xpander.

pm

Příspěvek od pm » 18 bře 2004 13:38

Jeste jsem mozna zapomnel dodat, ze TX7 byla zvyhodnena tim, ze sla jenom mixem (tehdy jeste project8) rovnou do beden, FM7 sla samozrejme z pocitace. Kdyz jsem zkousel nahrat TX7 pres pult a pres delta 1010lt a pak prehrat nahrany wav, nebyl ten rozdil od FM7 tak jasne patrny, jako predtim, kdyz to nebylo nahrane a hralo to zive.

Jasne, delta 1010lt je levna karta. Ale asi to nebude zadny hype (a kdyz tak jen trosku;), protoze treba Syncro rikal to same s nordleadem2, on ma Soundtracs solologic a multiface (coz by melo byt samozrejme "lepsi" nez ten muj byvaly setup). Udajne mu to ty basy nehraje stejne dobre z nahravky jako primo z mixu a neni to udajne zanedbatelne. Me se s tou TX7 taky zdalo, ze tohle neni zanedbatelny faktor.

Lowpass

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 18 bře 2004 13:56

No, Tome, u Axxe se ani nedivím, to přeci nic není... Jeden oscilátor a tím to vadne. To není zrovna vrchol analogové syntézy... V Čechách jsem ho mohl mít asi 2x, jednou za 3 a podruhé za 5tis. Ani jednou mě to nezlákalo. To Odyssey je úplně jiné kafe. Ještě tak Solus, ale to také není úplně to pravé.

Z Oberheimů je jednoznačně mým favoritem dvojice OB-Xa/8, nemůžu si pomoci. Xpander/Matrix 12, ač jsou určitě v pohodě (features!), tak mě prostě nezasáhly na správném místě. Ostatní Matrixy nejsou konkurence (prostě nejsou, jejich zvuk je proti ostatním slabota - můj Microwave I s digi oscilátory je 10x analogovější - přímé porovnání, ač jsou to jinak docela dobré syn?áky). Ani 2/4/8-voice mě nijak zvláš? neláká, sice to skvěle hraje, ale je s tím nepříjemná práce, zvláště s 4/8. A ten programmer! Ten nevystihli, ach jo... A 2 se zase nedá říkat polysynth...

Lowpass

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 18 bře 2004 14:05

pm: To je přesně to, co jsem psal výše. Těžko srovnávat něco, co jde rovnou z nástroje s výstupem karty. Když originál proženu tam a zpátky kartou, také to nebude přesně ono. Já ale na svoje nástroje hraju převážně live (sice ve studiu, ale většinou to nenahrávám), takže pro mě je důležitější reálný zvuk nástroje. V nahrávce je to stejně komprimované, eq, reverbované, chorusované................. SW nástroje pak mají z tohoto pohledu jistě opodstatnění, třeba u sampleru je to asi fakt jedno, pokud jej nechci nosit na koncert (tam mi pořád HW vychází použitelnější). Ledaže bych měl Fairlight. Ten svůj zvuk má (má analogový filtr a VCA).

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 18 bře 2004 22:15

Jo Axxe skoro nic neumí, ale zvukově to není špatný (je to tedy hlavně jiný než ta Rolandovská většina co je u nás k mání) a mě by se celkem líbil - samozřejmě od toho nočekávám zázraky, ale třeba Peter Forrest píše :"there does not seem much argument against the claim that two Axxes are more powerful than one Odyssey" - samozřejmě tam ale bude chybět synchronizace oscilátorů.

Lowpass

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 19 bře 2004 08:23

To určitě chybět bude, jinak je to možnostmi skutečně prakticky rovnocenné. Jenže je to tak, jako že dva >= jeden. To bych si mohl koupit 6 Minimoogů, jako že teď prakticky nepotřebuji Memorymoog. Až na synchronizaci. :lol: Jsou jistě mezi námi lidé, kteří mají všechno 2x, 3x i 6x, ale my mezi ně nepatříme. Já si raději koupím jeden slušnější nástroj, než 2x něco, co mě samo o sobě nebere. Tolik místa nemám a ještě mám pár nástrojů v plánu. Já jsem na Axxe hrál kdysi před lety, to jsem měl již doma MS-10/20, Polysixe, Juno-60, DX7..., neshledal jsem nic, kvůli čemu bych to mít musel. Již jsem vyrostl z toho, kupovat všechno, co se namane, jen abych to měl, ač mi to k ničemu není. Vybírám si, raději budu mít ve sbírce pár kvalitních kousků, než spoustu levného "braku" :? . Píši to v uvozovkách, neplatí to samozřejmě tak doslova. I ty levné nástroje mají svoje, neb co jiného je třeba Polysix a hraje super (i když, kdyby byl Trident.... 8) ). Jistě, je to jiný zvuk, ale jak říkám, raději si počkám, jestli se neurodí Oddy. A ještě spíše bych chtěl 2600, z mnoha důvodů, jenže asi se shodneme v tom, že to je u nás prakticky nesehnatelný nástroj, ač jich tu také pár je. Navíc fakt drahý, v zahraničí obzvláště. Já mám spíše chu? na Pro-One, Propheta 5 a OB-Xa/8. A přestože mám MW I, tak si nemůžu pomoct a stále mě láká PPG. Ten filtr hraje hodně jinak a mě se moc líbí. Také bych dal nějakou oldskool mlátičku, ale určitě ne Roland.

sparX

Příspěvek od sparX » 19 bře 2004 08:56

No .. tak to je právě omyl ...
HW skutečně HW je ... pliginy jsou dobrý ale pokud něco uděláš jen z nich (bez HW )je to ""ploché"" ... HW tomu (hlavně v celkovém mixu ) dává mnohem větší "nadýchanost" a jiný rozměr ... navíc pracovat s HW je mnohem mnohem interaktivnější než jezdit myší .... Pravda je někde uprostřed ... :wink:

Ale nemíchejme talent s ukojením potřeby vlastnit V3ECHNO co má krásný čudlíky a páčky a tlačítka JUUUU .-)) :lol:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 bře 2004 09:03

"Arturia has done it again. The minimoog V's sound quality captures the magic of the original classic Minimoog. The graphic interface looks classy and responds smoothly, making it fun and easy to use.
We at Moog Music are happy to lend our name to this fine product."

Robert A. Moog

--------------------------

myslite ze stary pan ma potrebu nechat si za taketo vyhlasenia platit ? pochybujem, verim ze to mysli uprimne

sparX

Příspěvek od sparX » 19 bře 2004 09:12

Starý pán by si měl hlavně dát šlofíka , prášek na uklidnení , třepavku , trocha sexu by třeba jeho názor taky změnila ... :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted:

Tohle je ale (o HW SW ) zbytečná diskuse ...každý jak chce .. rozhodně nechci o něčem přesvědčovat

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 bře 2004 09:17

sparX píše:Starý pán by si měl hlavně dát šlofíka , prášek na uklidnení , třepavku , trocha sexu by třeba jeho názor taky změnila ... :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted:

:twisted: :D :lol: :twisted: :twisted: :D

sparX

Příspěvek od sparX » 19 bře 2004 09:45

Ze zákulisí slavných ....

Erasure Programming and recording.

We are using all software synths, including:

Oddity
Waldorf Attack
Reactor 4
Audio Logic ES2… etc etc

The backing tracks are programmed into Audio Logic.

Lowpass

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 19 bře 2004 09:56

Hlavně mě unavují :x lidi, kteří mají stále tendence do debaty o zvuku míchat to, jestli je někdo dobrý hudebník a kdo se má nebo nemá schovávat za HW. Navíc termín "schovávat se za HW" mi přijde lehce scestný. Dnes je to naopak většinou tak, že se ti méně talentovaní schovávají za SW... Za originál starý analog bez MIDI, DCB, CV, kytaru nebo piáno se NIKDO neschová, tam kde nic není ani čert nebere. Za SW se může schovat každý, kdo má trochu povědomí o hudbě a umí klikat myší. Tak to sem přestaň motat. Právě, že všichni víme, že dobrý muzikant udělá hudbu skoro na všem, zatímco pablb ani se vším SW nebo HW na světě :roll: . O tom se tu nebavíme.

A jestli někomu připadá "making fun" klikání myší na monitoru, místo práce s originálním nástrojem, ve dřevě, se spoustou čudlíků, tak mě ne :evil: .

poz.: autor je profesionální programátor, takže žádný negramotný nepřítel počítačů :shock: .

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 19 bře 2004 10:05

sparX píše:No .. tak to je právě omyl ...
HW skutečně HW je ... pliginy jsou dobrý ale pokud něco uděláš jen z nich (bez HW )je to ""ploché"" ... HW tomu (hlavně v celkovém mixu ) dává mnohem větší "nadýchanost" a jiný rozměr ... navíc pracovat s HW je mnohem mnohem interaktivnější než jezdit myší .... Pravda je někde uprostřed ... :wink:

Ale nemíchejme talent s ukojením potřeby vlastnit V3ECHNO co má krásný čudlíky a páčky a tlačítka JUUUU .-)) :lol:
To je přesně ono! Spousta talentovaných lidí má HW plný barák (viz. Emerson, Jan Hammer, Vince Clark, Tangerine Dream, dosaďte si, koho chcete...) a spousta mongolů má veškerý SW, který kdy vyšel. A naopak.

A já si myslím, že ty drobnosti ve zvuku MAJÍ význam. Právě v celkovém mixu, kdy se nástroje snadněji prosazují, myslím, že to tu zmiňoval i pm.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 19 bře 2004 13:51

Já se obávám, že práce se softwarem dost postrádá nahodilost. Většina dobrejch skladeb vzniká tím spůsobem, že si člověk jamuje na kytaru nebo na piáno, vymyslí pár hudebních nápadů (obvykle vzniklých tak, že člověku někde ujede ruka) - tak vznikne základní materiál a pak si je dál míchá upravuje a pod. Já si tuto činnost s počítačem furt nějak neumím moc předtavit.

Všechno co jsem kdy dělal jen s myší a s notebookem někde po večerech na hotelu je fakt takový "plochý" v zásadě použitelný jenom jako syrový materiál (midi file nebo bicí smyčka). Na druhou stranu když si doma sesynchronizuju dva monofonní analogy a rytmer - vše s hromadou čudlů a kroutím (resp. mutuju noty a stopy na rytmeru) tak mi výsledek připadá organičtější a zajímavější.

Možná jestli by některým přesvědčeným pluginistům nepomohlo v rozhledu vyzkoušet si opravdový hardware originál, třeba by změnili názor.

Odpovědět